کشورمان ایران ،شکست ناپذیر در حد جام بین المللی


با دیگران به اشتراک بگذارید

ایران ،شکست ناپذیر در حد جام جهانی

تیم ملی کشورمان شکست ناپذیرترین تیم قاره است.

تصویر و عکس کشورمان ،شکست ناپذیر در حد جام دنیاای

به گزارش “ورزش سه”، شاید هنوز خیلی زود باشد تا از کشورمان به عنوان تیمی فراتر از آسیا یاد کنیم ولی یک چیز مسلم است: تیم ملی کشورمان شکست ناپذیرترین تیم قاره است.

اینرا هم آمار نمایان میکند، هم استیصال رقبا در ایجاد خطر بر روی دروازه و هم تمکین حریفان به قدرت کشورمان در جریان بازی.

اولی اشتلیکه که حتی پیش از تحقیر تیمش در تهران، توسط رسانه های کره ای تحت فشار بود، با چهره ای درهم، در کنفرانس مطبوعاتی سعی کرد با نوید پیروزی های خانگی آینده از بار فشارها کاهش دهد: «این موضوع را بارها گفته‌ام که ما باید در تمام بازی‌های خانگی با پیروزی از زمین بیرون رویم، این باید استراتژی ما باشد و فرقی نمی‌کند مقابل کشورمان باشد یا تیم دیگری ».

اما باور اجرای کامل این استراتژی برای کره ای هایی که اکران مقتدرانه میزبان را دیدند کمی سخت است و احتمالا اکثر آنها معتقدند: پیروزی در بازی خانگی “کمی فرق می کند مقابل کشورمان باشد یا تیم دیگری” و اینکه تیم ملی کره که حالا ازبکستان را تهدیدی جدی در راه رسیدن خود به روسیه می بیند نباید روی ۳ امتیاز خانگی مقابل تیمی که نه گل میگیرد نه شوت، زیاد حساب گشاید.

برعکس، آنطرف قضیه کارلوس کی روش پس از دو پیروزی متوالی برابر دو رقیب عمده در مرحله مقدماتی جام دنیاای روسیه قادر نبود رضایتش را ازعملکرد شاگردانش پوشاند تا مکانی که گفتمان از “بازی در سطح جام دنیاای” می کند.

بازی در سطح جام دنیاای در فاصله نزدیک به دو سال تا جام دنیاای روسیه از تیمی که جوانترین معدل سنی را دارد و مدت وقت زیادی نیست تحول نسل داده، خوب ترین اتفاقی است که قادر میبود برای فوتبال کشورمان رخ دهد. آن هم برای گروهی از بازیکنان که کمترین بازی های بین المللی را آزموده اند.

یک بازیکن آسیایی از سه طریق قادر هست تجربه بین المللی کسب کند:

۱. حضور در لیگ های معتبر اروپا
۲. بازی با تیم های مطرح جهان به عنوان عضوی از تیم ملی
۳. بازی در لیگ قهرمانان آسیا

با انتخاب کردن شعاع بازیکنانی که هرآن توانایی قرار گرفتن در لیست ۲۳ نفره تیم ملی را دارند، فوتبالی که ادعای بازی در سطح دنیاای می کند باید حداقل ۴۰ بازیکن با کوله باری از تجربه در موئلفه های بالا را در بر داشته باشد.

فوتبال کشورمان، هیچ بازیکن شاغلی در لیگ های سطح اول اروپا ندارد. بازی با تیم های مطرح جهان مکانی در تقویم فدراسیون فوتبال نداشته و ندارد و حتی یادمان نمی آید آخرین بار چه سالی باشگاه های ما یک پای فینال لیگ قهرمانان آسیا بوده اند؟

به این اسامی دقت کنید: رامین رضائیان، مهدی ترابی، میلاد محمدی، عزت الله پورقاز، داریوش شجاعیان، محمد طیبی، رحیم زهیوی حتی یک بازی در لیگ قهرمانان را نیازموده اند. مهدی طارمی در چندین بازی در لیگ قهرمانان حاضر بوده و در چه مرحله ای؟ اگرعلیرضا بیرانوند همراه نفت با جهنم جده آشنایی پیدا نمیکرد یا مقابل خارجی های حرفه ای قطر و امارات قرار نمی گرفت، آیا قادر میبود با این اعتماد به نفس درون دروازه قرار گیرد و به تناوب خروج کند؟ وحید امیری، احسان پهلوان، وریا غفوری، بختیار رحمانی، سروش رفیعی، کمال موفقی نیا، سیامک کوروشی … معدود تجربه های بین المللی خود را در لیگ قهرمانان آسیا داشته اند ولی هیچکدام حتی امکان این را کشف نکردند اتمسفر و فشار یک بازی نیمه نهایی را حس کنند.

کلکسیون این شرایط بیانگر آن است که این گروه از ظرفیت بالقوه و حاشیه پیشرفت وسیعی برخوردار است و قادر هست خیلی بهتر از اینها باشد. بدیهی است که نه حضور بازیکنان در لیگ های معتبر اروپا قادر هست به صورت دستوری انجام شود و نه صعود باشگاه های لیگ به مراحل بالای آسیا، ولیکن فراهم کردن دیدارهای دوستانه و تدارکاتی با تیم های درجه یک و دو جهان، تنها نیاز به کمی تدبیر، برنامه ریزی و عزم جدی دارد.

خیلی ها پول را به عنوان انگیزه حضور این مربی پرتغالی در کشورمان میشناسانند. جدا از اینکه این ادعا ناشی از نبود آشنایی با بازار کسب و کار مربیان بین المللی است و همین امروز چین و قطر و کره حسرت نداشتن یک مربی با چنین رزومه ای را روی نیمکت خود می خورند، جفایی هم هست در حق بازیکنان فوتبال کشورمان که با وجود کمبودهایی که نسبت به بقیه کشورها دارند، نمایان کرده اند از چنان هوش، تاکتیک پذیری، جنگندگی و از خودگذشتگی برخوردارند که هدایت آنها آرزوی هر مربی مشهوری در جهان است.

نگارنده :شاهین اشکان

*****************************************

تهیه شده توسط: فرناز ح.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن سرزنش که کرد تو را دوست حافظا
««« »»»
بيش از گليم خويش مگر پا کشيده‌ای

کشورمان ایران ،شکست ناپذیر در حد جام بین المللی

TT / 83 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال