سکوت مدعیان حقوق بشر کمک‌رسانی را دشوار می‌کند


به گزارش جام جم آنلاین، حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص حوادثی که در یمن رخ می‌دهد، بیان کرد: ما از روز اول با سایر ارگان هایی که کمک های انسان‌دوستانه می کنند، در حوزه انتقال مجروحان، اعمال جراحی و تامین دارو همکاری داشته ایم.

وی ضمن اشاره به دشوار بودن این اقدامات، افزود: راه به کشور یمن تقریبا بسته است و سکوت ظالمانه نهادهای بین المللی در برابر این خیانت، از کمک به بی پناهان و افرادی که تحت بمباران های وحشیانه قرار گرفتنه اند، مانع پیشرفت کمک‌های بشردوستانه می شود. تاکنون به کمک سازمان هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی در حد توانمان به آنها کمک کرده ایم و می کنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه شرایط بهداشتی درمانی در یمن رقت بار است، بیان کرد: امکان اعزام تیم پزشکی به کشور یمن وجود ندارد اما در قبال افرادی که به نحوی از یمن خارج شده اند، آمادگی کامل داریم.

وزیر بهداشت یادآور شد: در دنیای امروز که همه ادعای طرفداری از حقوق بشر را دارند، چنین رفتاری با کشوری مظلوم تاسف بار است. امیدواریم فرزندان شهدا کشورهایی همچون یمن، عراق و سوریه در آینده حق خود را بگیرند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال