فارین پالیسی: آمریکا برای مسئله سوریه باید با ایران مستقیم مذاکره کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

فارین پالیسی: آمریکا برای مسئله سوریه باید با ایران مستقیم مذاکره کند

خبرگزاری فارس: فارین پالیسی: ایالات متحده برای مسئله کشور سوریه باید با کشورمان مستقیم مذاکره کند

یک نشریه آمریکایی نگاشت کشورمان تاثیر زیادی در کشور سوریه دارد و برای حل بحران کشور سوریه به جای مسکو، واشنگتن باید از ابتدا با تهران مذاکره می‌کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، نشریه آمریکایی فارین پالیسی در تفسیری حین اشاره به بحران کشور سوریه نقل کرد در مذاکرات کشور سوریه، ایالات متحده هرگز نمی بایست روسیه را طرف عمده مذاکرات گذارد بلکه باید با حامی بشار اسد یعنی کشورمان به خاطر بیشترین مؤثری در کشور سوریه مذاکره کرد.

در ادامه تحلیل نگارنده تصریح کرد، اهداف کشورمان و روسیه در کشور سوریه مانند هم نیست و علتی وجود ندارد که این طور استخراج شود منافع کشورمان از سوی مذاکره کنندگان روسی اظهار می شود. بنابراین اگر ایالات متحده امیدوار است به اقدامی برای دست کشف کنی به صلح در کشور سوریه برسد، نباید از مذاکره مستقیم با کشورمان امتناع کند.

نگارنده فارین پالیسی اضافه کرد، واشنگتن نباید از یاد برد که کشور سوریه در زمان ریاست جمهوری حافظ اسد تنها کشور در خاورمیانه بود که در جنگ میان کشورمان و کشور عراق به تهران یاری رساند. گرچه همکاری اخیر کشورمان در کشور سوریه تنها به خاطر جنگ کشورمان و کشور عراق نیست بلکه کشورمان و کشور سوریه پس از آن جنگ و در دهه ۹۰ میلادی از آنجایی که دیدگاه مشترکی در قبال اسرائیل داشتند، به یکدیگر نزدیک تر شدند.

نگارنده همچنین مدعی شد علاوه بر علل فوق، کشور سوریه مجرای حمایت از حزب الله لبنان شد بنابراین از دست دادن کشور سوریه برای کشورمان باعث تضعیف کشورمان در مقابله با اسرائیل می شود.

در ادامه این تحلیل آمده است، «از دست دادن جغرافیایی کشور سوریه برای کشورمان قادر هست قدرت بازدارندگی کشورمان را تضعیف کرده و این کشور را در مقابل اسرائیل و ایالات متحده زیان پذیر کند».

در ادامه به نقل از یکی از فرماندهان سابق سپاه کشورمان فارین پالیسی نگاشت، کشور سوریه اهمیت استراتژیک برای ابران دارد تا مکانی که کشورمان این کشور را استان ۳۵ام خود آگاهی میدارد.

این نشریه آمریکایی همچنین ادعا کرده است، افراطیون سنی در کشور سوریه قادر هستند به لبنان و کشور عراق نفوذ کرده و تهدیدی علیه شیعیان در آن کشورها باشند اما تهدید بزرگ تر این است که ایالات متحده و عربستان سعودی حمایت های خود را از شورشیان در کشور سوریه مورد استفاده قرار داده اند و کشورهایی چون قطر و امارات، اردن و کشور ترکیه هم نقش اهمیتی می داری در این حمایت بازی می کنند.

نگارنده در ادامه ادعاهایش نقل کرد، بنابراین اگر دولتی ضدشیعه در کشور سوریه روی کار بیاید نه تنها استراتژی کشورمان را در منطقه شام با معضل مواجه می کند بلکه تاثیر منطقه ای کشورمان را کاهش میدهد از همین رو سپاه کشورمان از سال ۲۰۰۱ با حمایت های تسلیحاتی، مالی و سپس با فرستادن نیرو از کشور سوریه حمایت می کند. همچنین کشورمان حامی حزب الله لبنان و نیروهای مسلح شیعه در کشور عراق است.

فارین پالیسی اضافه کرد، کشورمان این تلاش ها را در کشور سوریه می کند تا تاثیر زیادی در دوره پس از جنگ در کشور سوریه داشته باشد. به چشم مییاید واشنگتن و مسکو دو سوی این جنگ باشند اما نباید حضور زمینی کشورمان را از یاد برد. در نتیجه علاوه بر حضور در کشور سوریه، کشورمان باید بخشی از راه حل سیاسی در کشور سوریه باشد.

نگارنده اضافه کرد، واشنگتن و تهران قبل از این هم مشترکاتی داشتند و هر دو کشور در کشور عراق در تقابل با گروهک تروریستی داعش بودند بنابراین همکاری و کمک ایالات متحده و کشورمان در کشور سوریه قادر هست برای نیل به هدف یاری رساند و همین مساله استراتژیک بودن کشور سوریه برای کشورمان قادر هست توانایی ای برای پیشرفت با سرعت مذاکرات در نیل به صلح در کشور سوریه باشد.

این نشریه آمریکایی در انتهای تحلیل خود نگاشت، جنگ کشور سوریه تنها وقتی به پایان می رسد که یکی از طرفین کوتاه بیاید وگرنه این جنگ به شکل نامحدودی ادامه کشف میکند و کشورمان قادر هست بخشی از راه حل بحران کشور سوریه باشد.

***لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد***

نگارش توسط: پويا ط.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
««« »»»
توبه فرمايان چرا خود توبه کمتر می‌کنند

فارین پالیسی: آمریکا برای مسئله سوریه باید با ایران مستقیم مذاکره کند

TT / 207 — TP / 34%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال