هر کس به امام حسین (ع) متصل شود به دریای بیکران رحمت حق متصل شده است


با دیگران به اشتراک بگذارید

هر کس به امام حسین (ع) متصل شود به دریای بیکران رحمت حق متصل شده است

آیت‌الله مکارم شیرازی با تبیین رموز ماندگاری عاشورای حسینی، تصریح کرد: هر کس که به امام حسین(ع) متصل شود به دریای بیکران رحمت حق متصل شده است.

تصویر و عکس هر کس به امام حسین (ع) متصل شود به دریای بیکران رحمت حق متصل شده است

به گزارش «نسیم آنلاین»، رسا نگاشت: آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید همزمان با عاشورای حسینی در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) با بیان این که عالم ماده، عالم فرسودگی است و هرچه به آن ارتباط داشته باشد سرانجامی به جز فرسودگی نخواهد داشت، نقل کرد: در مقابل عالم ماده، ذات خداوند ابدی و جاودانه است و از همین رو هر آنچه به آن متصل شود، جاوادنه خواهد شد و بر همین اساس رمز ماندگاری عاشورا اتصال به ذات خداوند است.

وی با تأکید بر این که در طول تاریخ رخدادهای زیادی ایجاد شده که هزاران نفر در آن به بدترین شکل ممکن کشته شده اند، اضافه کرد: خاصیت تاریخ فراموشی است؛ زیرا گذشت وقت بر عالم ماده موجب فراموشی رخدادها می شود و اصلیترین رویدادهای تاریخی در عصر حاضر از جمله جنگ دنیاای دوم از این قاعده مستثنی نبوده اند و با گذشت وقت کم رنگ شده اند، اما آنچه که بعد از هزار۴۰۰ سال همچنان موجب ماندگاری عاشورا شده است اتصال این واقعه تاریخی به ذات اقدس خداوند است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به این که اتصال به ذات خداوند موجب جاودانگی و ابدی شدن امور گوناگون از جمله واقعه عاشورا شده است، تصریح کرد: آیه ۱۴ سوره رعد در قرآن کریم به این موضوع اشاره دارد که باطل مانند کف روی آب شاید جلوه و سر و صدای زیادی داشته باشد ولی هیچ خاصیتی نداشته و با وجود سر و صوای زیاد نابود میشود؛ اما آنچه که حق بوده و به ذات خداوند متصل است به خاطر همین خاصیت اتصال به حضرت حق با وجود اندک بودن کمیت بازهم در حافظه تاریخ ماندگار می شود، همانطور که اصحاب امام حسین(ع) با وجود کم بودن ولی به خاطر اتصال به ذات خداوند در طول تاریخ ماندگار شده اند.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: عاشورا واقعه ای است که همواره در طول تاریخ برای بشر مثمر ثمر بوده و زمینه آزادی انسان های زیادی را از یوغ طاغوت در طول تاریخ فراهم کرده است که در این زمینه می توان به انقلاب اسلامی و برکات دنیاای این انقلاب حسینی در سطح جهان و منطقه اشاره کرد.

وی با تأکید بر این که عاشورا در طول تاریخ مسیر درست برای حرکت و سیر الی الله را به انسان ها نمایان کرده است، نقل کرد: نه تنها انسان های امروز بلکه نسل های آینده هم به وسیله این مکتب قادر هستند راه درست را یابند و در مسیر حق هدایت شوند به همین دلیل امام حسین(ع) مانند کشتی و سفینه نجاتی هستند که در طول تاریخ با هدایت انسان ها آنها را از گرداب بلا و جهنمی شدن نجات می دهند.

استاد برجسته درس خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به این که امام حسین(ع) برای خدا جنگید، برای خدا اسیر و شهید داد و در راه خدا شهید شد، تصریح کرد: همانطور که قطره آب در صورتی که تنها باشد با وزیدن نسیمی نابود میشود ولی چناچه به دریا وصل شود هیچ گاه از بین نمیرود، انسان ها هم همین طور هستند و با اتصال به سیستم امام حسین(ع) مانند قطره ای هستند که به دریا وصل شده و به این ترتیب نه تنها نسیم بلکه هیچ طوفانی قادر نیست آن ها را برطرف کرده و از میان برد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به خاطره شفای جوان مسیحی به دست امام حسین(ع) یادآور شد: هر کس که به امام حسین(ع) متصل شود به دریای بیکران رحمت حق متصل شده به همین دلیل هیچ کس از درب خانه امام حسین(ع) ناامید و دست خالی بر نمی گردد بلکه این خانه و این مکتب حسینی به قدری غنی و پر بار است که هر تشنه ای را به ظرفیت معرفت او سیراب و حاجت روا خواهد کرد: بنابراین درگاه اهل بیت(ع) درگاه اتصال به رحمت و فیض بیکران حضرت حق است.

______________________

گردآوری از : كيميا ع.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در شمار ار چه نياورد کسی حافظ را
««« »»»
شکر کان محنت بی‌حد و شمار آخر شد

هر کس به امام حسین (ع) متصل شود به دریای بیکران رحمت حق متصل شده است

TT / 48 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال