امتیاز اشخاص مجرد نسبت به متأهلان


با دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز افراد مجرد نسبت به متأهلان

در شرایطی که بعضی تحقیقات نشان می‌دهد ازدواج باعث مسرت و تندرست بیشتر افراد شده و میزان تنهایی آنها را کاهش می‌دهد، اما این تحقیقات به لحاظ پژوهش‌شناسی نمی‌توانند چنین ادعاهایی را تحت پوشش گذارند.
به گزارش «تابناک باتو»؛ معمولا زمانی گفتمان لباس آزرده و تنها به میان می آید، اغلب افراد مجرد را نمونه چنین آدمی می‌دانند. با این حال تحقیقات نشان می‌دهد که افراد مجرد حس خودمختاری بسیار زیادی داشته و به مراتب رشد و پیشرفت روانشناختی بیشتری نسبت به افراد متأهل تجربه می‌کنند.

یکی از این تحقیقات که با تیتر «چیزی که تاکنون هیچ‌کس درباره مجرد بودن به شما نقل نکرده است» صورت گرفت، تعریف زندگی مجردی را به درگیری کشید تا بتواند عکس و تصویر دقیق‌تری از این افراد به دست دهد. آمار نشان می‌دهد حدود ۱۲۴.۶ میلیون آمریکایی بالای ۱۶ سال در سال ۲۰۱۴ مجرد بودند. این آمار گویای آن است که ۵۰.۲ درصد از جمعیت بزرگسالان این کشور مجرد بوده، در حالی‌که این میزان در سال ۱۹۷۶ ، ۳۷.۴ درصد بود. افزایش جمعیت افراد مجرد می‌تواند به خاطر عوامل اجتماعی، ‌اقتصادی مانند درگیری کشف کردن شغلی با درآمد عالی و آرزوی دستیابی به اهداف تحصیلی قبل از ازدواج است.

در شرایطی که بعضی تحقیقات نشان می‌دهد ازدواج باعث مسرت و تندرست بیشتر افراد شده و میزان تنهایی آنها را کاهش می‌دهد، اما این تحقیقات به لحاظ پژوهش‌شناسی نمی‌توانند چنین ادعاهایی را تحت پوشش گذارند.

افراد مجرد، مصمم‌تر بوده و نسبت به پیشرفت‌های شخصی خود آگاه هستند

نتایج یافته‌های تحقیقاتی که روی افراد مجرد صورت گرفته نشان می‌دهد که افراد مجرد حس خودمختاری بالایی داشته و تمایل زیادی به رشد و پیشرفت دارند. تحقیقی که با محوریت افرادی به ثمر رسید که تا آخر عمر مجرد می‌مانند ثابت کرد که هرچه فردی بیشتر مستقل باشد، کمتر با عواطف و احساسات منفی روبه‌رو خواهد بود. در واقع عکس این مسأله درباره افراد متأهل مصداق دارد.

افرادی که ازدواج می‌کنند به بیش از ۱۰۰ امتیاز دولتی و پوشش‌های مربوطه دسترسی خواهند داشت که بیشتر آنها مالی است. با معرفی امتیازها و مزایای مالی و فرهنگی که افراد از آن بهره‌مند می‌شوند تنها به این خاطر که متأهل هستند، این مسئله بارزتر می‌شود که افراد مجرد از این وضعیت آگاه بوده و با این حال ترجیح می‌دهند در این وضع بمانند.

یکی از محققان این تحقیق در این ‌باره گفت: ما می‌توانیم فضاهای زندگی شخصی خود را بسازیم. چیزی که حائز اهمیت بوده این نیست که هرکسی چه کاری می‌کند یا آنکه دیگران فکر می‌کنند ما چه کاری باید بکنیم، بلکه قصه سر این است که آیا می‌توانیم مکان‌ها، فضاها و افرادی را کشف بکنیم که مطابق با آنچه ما هستیم باشند و قرار بدهند به خوب ترین شکل زییم یا نه.»
دکتر سلام

— اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد —

نگارش : پرويز ظ.

گوناگون خانه و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلدار که گفتا به توام دل نگران است
««« »»»
گو می‌رسم اينک به سلامت نگران باش

امتیاز اشخاص مجرد نسبت به متأهلان

TT / 35 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی
دانلود فیلم ایرانی
دانلود فیلم خارجی
دانلود فیلم و سریال