دولت ها از مدیریت بلایا به سمت مدیریت خطر حرکت کنند


با دیگران به اشتراک بگذارید

دولت ها از مدیریت بلایا به سمت مدیریت خطر حرکت کنند

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به عالیت فرارسیدن ۱۳ اکتبر – ۲۲ ماه مهر – روز دنیاای کاهش بلایا، همه دولت ها را فرا خواند با همکاری جامعه مدنی و بخش خصوصی، از مدیریت بلایا به سمت مدیریت خطر حرکت کنند.

تصویر و عکس دولت ها از مدیریت بلایا به سمت مدیریت خطر حرکت کنند

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد – ، در پیام بان کی مون که روز پنجشنبه انتشار کشف کرده، آمده است: سال گذشته ، دولت ها «چارچوب سندای برای کاهش خطرپذیری بلایا» را ثبت کردند و اهداف آن را در دستور کار ۲۰۳۰ برای توسعه جای دادند. امروز ما «نهضت هفتگانه سندای هفت هدف و هفت سال» را شناسایی می نماییم، نهضتی که تاکید می کند چطور همه ما می توانیم در کاهش خسارت های ناشی از بلایا اثرگذار واقع شویم. هدف امسال کاهش تلفات جانی است.
وی اضافه میکند: می توانیم تلفات مادی را جبران کنیم، اما قادر نیستیم جان نابود شده مردمان را به آنان برگردانیم. اینجانب همواره از اینکه عده زیادی در این بلایا جان خود را از دست می دهند متاثر بوده ام. اکثر قربانیان عموما فقرا و افراد زیان پذیر هستند.
«امروزه صدها میلیون انسان در معرض خطرات ناشی از افزایش سطح آب دریاها، زمین لرزه، خشکسالی، امواج گرما، سیل و طوفان میزیند. آنان در زمین های حاشیه ای، دامنه تپه های بی ثبات یا سواحل در معرض طوفان میزیند. به همین خاطر است که اولین آرمان از آرمان های ۱۷ گانه توسعه پایدار یعنی ریشه کن کردن فقر شدید، در راستای کاهش خطرپذیری بلایا لازم می نماید.»
بان کی مون ادامه می دهد: «گزارش فقر و مرگ: مرگ و فوت شو ناشی از بلایا ۲۰۱۵ -۱۹۹۳» که امروز از جانب دفتر کاهش خطرپذیری بلایا سازمان ملل متحد صادر شد، بیانیه ای تقبیح کننده نابرابری است. در هنگام وقوع بلایا، کشورهای پر سود متحمل خسارت های اقتصادی زیادی می شوند این در حالی است که مردمان کشورهای کم درآمد این هزینه را با جان خود توجه میکنند.
«در روز بین المللی کاهش خطرپذیری بلایا، همه دولت ها را دعوت میکنم با همکاری جامعه مدنی و بخش خصوصی از مدیریت بلایا به سمت مدیریت خطر حرکت کنند. باشد که از فرهنگ واکنشی به سمت فرهنگ جلو گیری قرار ده کنیم و با ایجاد تاب آوری، تلفات جانی را کم کنیم.»
اجتمام ** ۹۳۹۷ ** ۱۰۷۱ ** گیرنده: الهام جعفری ** منتشر کننده: امید غیاثوند


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال