زمزمه تعویض وزیر ارشاد را شنیده امرئیس کمیسیون فرهنگی مجلس

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه آقایان علماء بسیاری از گلایه های خود را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علنی نکرده اند، در خصوص احتمال تغییر “علی جنتی” گفت: ما هم زمزمه های تعویض وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را شنیده ایم.

محمدرضا سالک در گفت و گو با خبرنگار “تابناک” درباره دغدغه ها و نگرانی های فرهنگی مراجع، علماء و حوزه، اظهار کرد: گلایه آقایان علماء روشن است. البته بسیاری از این گلایه ها تا جایی که بنده می دانم علنی نشده، بلکه به صورت خصوصی به مسئولان فرهنگی کشور منتقل شده است.

وی افزود: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار است که به دنبال گسترش فرهنگ اسلام در کشور باشد و از هر بستری که باعث ایجاد بی تفاوتی و یا خدایی ناکرده بی بند و باری در کشور می شود، که مصداق آن کنسرت و موسیقی است، جلوگیری کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: از بین کنسرت هایی که در کشور برگزار می شود ما تعدادی را در کمیسیون فرهنگی بررسی کرده و حتی با مواردی برخورد کرده ایم، نظیر کنسرت تک خوانی خانم ها و آلبومی معروف به “ذغال چی” که یک آلبوم زیر زمینی بسیار بد بود.
وی در عین حال یادآوری کرد: بخشی از آنچه توسط کمیسیون فرهنگی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی متذکر شده ایم نظیر موضوع برگزاری کنسرت در مشهد، مورد اقدام و عمل آقای وزیر و وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین سالک درباره ماجرای اخیر قم نیز گفت: این اتفاقی که اخیرا در قم روی داد ابتدا با عنوان دفاع مقدس بود، ولی متاسفانه در ادامه شاهد دست دادن آن خانم با یک آقا بودیم که بعدا گفته شد، زن و شوهر بوده اند؛ اما نکته این است که مردم نمی دانند آنها زن و شوهر بوده اند.

وی در خصوص برخی گمانه زنی های اخیر مبنی بر احتمال تغییر وزیر ارشاد، عنوان کرد: ما هم زمزمه هایی مبنی بر تعویض ایشان شنیده ایم، اما هنوز جزئیات را نمی دانیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره عملکرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما به اشکال مختلف اعم از سئوال و دعوت وزیر به کمیسیون برای ارائه توضیحات دربارع مسائل فرهنگی اقدام کرده و نظرات خود را در این خصوص منعکس کرده ایم.

برچسب ها :

این مطلب در سایت "ملی مذهبی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال