کشورهای عربی بحران سوریه به بن بست کشاندند


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری یمن پرس، بن علوی تاکید کرد: راه حل سوریه به دست بازیگران بزرگ قربانی شد و کشورهای عرب مسبب بیشترین مصیبت ها در سوریه به دلیل هرج ومرج ناشی از بهار عربی هستند.

یوسف بن علوی بن عبدالله وزیر خارجه عمان با تاکید بر اینکه مسقط رابطه خاصی با طرف های یمنی از جمله انصارالله یا صالح ندارد، راه حل بحران یمن را به دست فرستاده بین المللی بر اساس طرح جان کری وزیر خارجه آمریکا دانست.

وزیر خارجه عمان روابط کشورش با ایران را حسنه خواند و گفت: این روابط علیه کسی نیست.

وزیر خارجه عمان همچنین به علت مشارکت نداشتن مسقط در ائتلاف عربستانی طوفان قاطعیت علیه یمن نیز اشاره و تاکید کرد: عمان نمی خواهد با کسی وارد جنگ شود.

وی ضمن تکذیب ادعای قاچاق سلاح ایران برای انصارالله یمن گفت: علی عبدالله صالح رئیس جمهوری سابق یمن نیز هرگز با من تماس نداشته است.

وی همچنین از اجرای نقشه راه جدید برای حل بحران یمن تحت نظارت شورای همکاری خلیج فارس، انگلیس و آمریکا در آینده نزدیک خبر داد.

عربستان از 19 ماه قبل تاکنون تجاوز زمینی، هوایی و دریایی خود به یمن را ادامه می دهد و بر اثر آن ده هزار تن کشته و هزاران تن دیگر از مردم یمن زخمی شده اند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات