رفتار همسر شما یک شبه تغییر نمی کند


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شیوا وکیلی روان شناس و مشاور اظهار داشت: یکی از دغدغه های زوج ها در سال های اول ازدواج، سعی در تغییر رفتار طرف مقابل است که در بیشتر موارد با شکست مواجه شده و زمینه ساز بروز اختلافات و درگیری ها می شود.

وی در ادامه گفت: بسیاری از جوانان هنگام آغاز زندگی مشترک با خیال تغییر رفتار طرف مقابل اقدام به ازدواج می کنند، ولی باید در نظر داشت که گاهی رفتاری که از همسر خود توقع تغییرش را دارید اصلا منطقی و قابل انجام نیست.

وکیلی عنوان کرد: زوج های جوان باید بدانند که نیازی به گفتن این جمله که فلان رفتار تو بد است و باید تغییرش بدی؛ به همسر خود نیست بلکه زمانی که وی اصلاح رفتار صحیح شما و تاثیرات مثبت آن را ببیند، سعی در تغییر رفتار خویش می کند که بهترین روش این است.

این روان شناس در پایان اضافه کرد: هرگز با همسر خود برای تغییر رفتار بحث نکنید و از گفتن جملاتی نظیر من خوب هستم و تو بد و یا تو را این گونه دوست ندارم؛ به وی بپرهیزید همچنین از گوشه و کنایه زدن یا تحقیر و سرزنش وی خصوصا در جمع دوستان و آشنایان دوری کنید زیرا باعث ایجاد تنش در روابط شما و بروز پرخاشگری همسرتان می شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات