باید هر منبر به یک رسانه اثرگذار تبدیل شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

باید هر منبر به یک رسانه اثرگذار تبدیل شود

مسئول دفتر مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی با بیان اینکه در تمام دنیا بزرگترین بنگاه‌های خبری علیه شیعه با نام شیعه (شیعه انگلیسی) کار می‌کنند، نقل کرد: باید کاری کرد که هر منبری به یک رسانه موثر مبدل شود.

تصویر و عکس   باید هر منبر به یک رسانه موثر مبدل شود

ابراهیم انصاریان، مسئول دفتر و داماد مرحوم آیت الله مهدوی کنی در نقل کرد وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» با بیان این مطلب که پس از شهادت امام حسین (ع) شاهد حضور و قیام اهل بیت ـ غیر از ائمه ـ به خونخواهی امام حسین (ع) از جمله این قیام زیدی ها، حسن مسلمان و … هستیم، نقل کرد: این نمایان میکند عمق اثری که کربلا و امام حسین (ع) بر روی امت اسلامی قرار داد، از همان روز یازدهم بوده است.

مسئول دفتر و داماد مرحوم آیت الله مهدوی کنی تصریح کرد: با پیشینه ای که در نهضت عاشورا می بینیم، یعنی غیر از ۱۰ سال امامتی که حضرت در زمان معاویه داشتند، از زمان خود پیغمبر (ص) بحث نهضت عاشورا و شهادت امام حسین (ع) مطرح بوده است و اینطور نبوده که مسلمانان از جریان امام حسین (ع) هیچ اطلاعی نداشته باشند، بلکه همگی مطلع بودند، یعنی با علم به اینکه امام حسین (ع) رهبریت دنیا اسلام را دارد، بحث مقابله با امام حسین (ع) را آغاز کردند.

انصاریان اضافه کرد: پس از نهضت عاشورا به تدریج، گروه هایی متعدد به نام خونخواهی امام حسین (ع) بوجود آمد، این یک طرف قضیه است که بعضی از آنان نکته تأیید بودند و بعضی نه و بعضی از آنان قادر بودند کامیاب شوند و بعضی نه.

لزوم ایجاد رسانه و منبری با تأثیرگذاری زیاد نسبت به عاشورا

وی با اشاره به بازگو و تبیین کردن نهضت عاشورا توسط اهل بیت برای حفظ آن نقل کرد: چون در تبیین نهضت عاشورا این امکان عدم که مثلاً بخواهند به صورت واضح مسائل را بگویند، از طریق روضه خوانی، گریستن، مرثیه سرایی و شعر این کار را می کردند.

مسئول دفتر و داماد مرحوم آیت الله مهدوی کنی با اشاره به داستان «دعبل خُزایی» در زمان امام رضا (ع) یادآور شد: با وجود اینکه شاعران زیادی در همان لحظه موجود بود، اما امام (ع) شعر دعبل می پسندند، چون تأثیر کلامش مانند رسانه هاست، علت انتخاب شعر دعبل توسط امام رضا (ع) این بود که تأثیر کلام او در دنیا آن روز از همه بیشتر بوده است، پس الان باید کلام، رسانه و منبری را بوجود آوریم که تأثیرش نسبت به نهضت عاشورا زیاد باشد، یکی از آنها مجالس عزاداری است و این پیشنهادی است که همه ائمه به آن تأکید داشتند.

انصاریان با تأکید بر لزوم بوجود آیی نهضت عاشورا در مجالس عزاداری و روض خوانی ها و عدم فراموش آن خاطرنشان کرد: اگر این جریان از یاد برده شود قطعاً شیعه در درجه اول از یاد برده خواهد شد، الان هم در تمام دنیا بزرگترین بنگاه های خبری علیه شیعه با نام شیعه (شیعه انگلیسی) فعالیت میکنند، در چنین شرایطی باید کاری کرد که هر منبری به یک رسانه مبدل شود تا بیشتر و بیشتر موثر باشد.

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد***

نگارنده: شهسوار ن.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حديث هول قيامت که گفت واعظ شهر
««« »»»
کنايتيست که از روزگار هجران گفت

باید هر منبر به یک رسانه اثرگذار تبدیل شود

TT / 66 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات