کلیپ فیلم ویتامین های ضروری برای کودک شما +پخش


با دیگران به اشتراک بگذارید

ویتامین های لازم برای کودک شما

برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید

یکی از ویتامین هایی که باعث می شود استخوان های طفلتان هم خوب رشد کند و هم خوب به سوی خود کشیده شود و محکم شود ویتامین دی هست که این ویتامین بیشتر در چربی ها وجود دارد و کمبود آن برای خردسال باعث پوکی استخوان می شود .

اما متاسفانه در شیر مادر و شیرهایی که به نوزاد می دهیم این ویتامین کم است و تا وقتی که نوزاد متولد نشده است این ویتامین را از راه خون مادر تغذیه می کند و معضل این جاست که نوزاد متولد میشود و ارتباط خونی آن با مادر قطع می شود و به همین علت خردسال مجبور است شیر مادر را بخورد تا ویتامین لازم را جذب بدن خود کند .

ویتامین

اما این کار راه حل نمی باشد چون در عرض دو ماه ویتامین دی مادر تخلیه می شود و نوزاد ویتامین دی زیادی نیازد دارد و به همین علت قادر هستید به خردسال خود ویتامین دی را به صورت قطره ای بدهید که باید آن را دهان نوزاد خود بچکانید .

مصرف ویتامین دی برای نوزاد خود بسیار لازم است مخصوصا اگر در کشورمان میزید و مکان های آفتاب خوری برای نوزاد و خودتان وجود ندارد به همین علت است که این روز ها همه ویتامین دی بهره میگیرند ویتامین دی همه متاسفانه هر روز رو به کاهش داده شدن می باشد .

از روط سوم تا پنجم خردسال روزی ۲۰ قطره را به خردسال می دهیم تا یک سالگی و از سه سالگی به بعد نیز قادر هستید به خردسال مولتی ویتامین بدهید تا ویتامین های دیگر خردسال نیز تامین شود

ویتامین کا نیز برای خردسال لازم است ولی از طریق خون و شیر به مقدار کافی برای نوزاد نمی باشد به همین علت پزشک خردسال موقع تولد او مقداری به او ویتامین کا آمپول میزنند .

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات