عزت اللهی، پرچمدار تغییرات در تیم ملی


با دیگران به اشتراک بگذارید

عزت اللهی، پرچمدار تغییرات در تیم ملی

تیم کی روش در بازی های اخیر تیم ملی و در راه رسیدن به جام دنیاای تغییر دستگاه ای را در برنامه خود داشته است، تحولی که تقریبا از دید تیم های رقیب پنهان مانده، این روزها تیم ملی با یک هافبک پاسداری ای تخصصی در برابر حریفان قرار می گیرد.

به گزارش “ورزش سه”، سال هاست که عادت کرده ایم تیم ملی مان را با دو هافبک پاسداری ای در برابر حریفان ببینیم، اما بعد از گسسته شدن زوجی که سمبل خط میانی ایران به حساب میامدند گویا افکار کارلوس کی روش هم در این باره متفاوت شده است، جواد نکونام که خود زمانی با حضور در کنار آندرانیک تیموریان نبض میانه میدان تیم ملی را در اختیار داشت این روزها در کنار کی روش قرار گرفته و از تجربیات خود نقل میکنید. آندوی پا به سن قرار داده هم در دور تازه بازی های تیم ملی، به نیمکت رسانده شده و در دیدارهای اخیر به عنوان بازیکن جانشین پا به میدان قرار میدهد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس عزت اللهی، پرچمدار تغییرات در تیم ملی

اما در این بین تدابیر تازه کی روش هم جالب است، او که دیگر نکونام را در اختیار ندارد و تیموریان را هم بعد از مصدومیت و البته باتوجه به بالاتر رفتن سن، نیمکت نشین کرده است ترجیح می دهد با یک هافبک پاسداری ای تخصصی تیمش را به میدان بفرستد، اتفاق جالبی که حداقل در سال های اخیر ندیده بودیم و تنها بازیکنی که در این پست نکته اعتماد کی روش برای حضور در مخلوط ثابت است، سعید عزت اللهی، هافبک سابقا انزلی چی و تیم روستوف روسیه است، عزت اللهی که بعد از حضور در تیم جوانان آتلتیکو مادرید برای اولین طعم حضور در تیم ملی را چشید این روزها به طور کامل قادر بوده اعتماد سرمربی پرتغالی را به دست بیاورد و به عنوان نفر اول تیم ملی در خط میانی پا به میدان قرار بدهد.

عزت اللهی که عملکردش باعث نیمکت نشین شدن هافبک آماده ای به نام امید ابراهیمی شده است، البته در دو بازی گذشته احسان حاج صفی را به عنوان مدد در کنار خود می دید، این هم از ماده و تبصره های افکار تازه کی روش است و او برای اینکه به یکباره تمام وظایف سنگین پست هافبک پاسداری ای را روی دوش عزت اللهی قرار ندهد حاج صفی را به عنوان هافبک چپ تیم ملی به مدد او می فرستاد تا بازیکن جوان ایران به تنهایی در پیشاپیش پاسداران قرار نگیرد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس عزت اللهی، پرچمدار تغییرات در تیم ملی

ناگفته نماند که سعید عزت اللهی نیز بازی به بازی قادر بوده تجربه خود را بیشتر کند و در حالیکه در دیدارهای مرحله اول مقدماتی اگر نام او را به تنهایی در این پست می دیدیم به شدت تعجب می کردیم اکنون این پیش نمییاید چرا که او با پختگی ضروری فاصله بین پاسداران و هافبک ها را جمع می کند و هرجا که مییاندیشد ضروری است به پیش می تازد و البته تیم را هم جلوتر می برد، به مانند دقیقه ۵۷ بازی برابر کره جنوبی که او به یکباره به محوطه جریمه حریف زد و موقعیت خطرناکی روی دروازه کره ای ها به وجود آورد اما ضربه خوب او با فاصله ای اندک از بالای دروازه به خارج شد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس عزت اللهی، پرچمدار تغییرات در تیم ملی

نکته جالبی هم که در بازی سعید به خوبی نمایان است قد بلند او و مدد به تیم در سرزنی هاست، مسئله ای که یقینا برای کی روش اهمیت مخصوص ای دارد، سرمربی پرتغالی که بسیار روی ضربات ایستگاهی حساب گشوده است در این قسمت هم قادر هست از عزت اللهی نهایت افتاده را ببرد درست مانند دقیقه ۵۹ بازی اخیر که پرتاب بلند احسان حاج صفی در محوطه جریمه کره ای با ضربه سر زیبا عزت اللهی روی دروازه حریف خطر مهلکی را بوجود آورد اما این توپ، با فاصله ای میلیمتری از بالای دروازه به خارج شد.

بهرحال سعید عزت اللهی را می توان نکته بارز تغییر سیستم کارلوس کی روش آگاهی داشت، سرمربی پرتغالی ترجیح داد در راستای تغییرات خود تیم ملی را با یک هافبک پاسداری ای به بازی بفرستد و حتی تا دقایق پایانی دست مخلوط تیم برنده اش نزند، کی روش این روزها بیشتر از هر بازیکنی در خط هافبک به سعید عزت اللهی اعتماد دارد و باید از این بازیکن به عنوان پرچمدار تغییرات در تیم ملی نام ببریم.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد —

نگارنده : فرشاد ق.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

او به خونم تشنه و من بر لبش تا چون شود
««« »»»
کام بستانم از او يا داد بستاند ز من

عزت اللهی، پرچمدار تغییرات در تیم ملی

TT / 88 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات