در آستانه شهرآورد اصفهان؛ نگاهی به تقابل های سپاهان و ذوب آهن


در آستانه شهرآورد اصفهان؛ نگاهی به تقابل های سپاهان و ذوب آهن

طرفداری- روز شنبه در هفته هشتم لیگ برتر دو تیم قدیمی و اصفهانی ایران یعنی سپاهان و ذوب و آهن به مصاف هم می روند، تا شهرآورد مهم اصفهان برگزار شود.

سپاهان و ذوب آهن تاکنون 55 دیدار مقابل یکدیگر برگزار کردند که سهم سپاهانی ها 20 پبروزی بود و 15 بازی هم به سود ذوب آهن پایان یافت. 20 بازی هم نیز با تساوی به پایان رسید. سپاهان در شهرآورد اصفهان موفق شده 65 گل به ثمر برساند و ذوب آهن نیز 53 گل به ثمر رسانده تا آمار تقابل این دو تیم کاملا به سود زردپوشان اصفهانی باشد.

در لیگ این دو تیم 30 بازی به مصاف هم رفتند که 13 برد حاصل کار سپاهان بود، 9 برد برای ذوب آهن و 8 بازی هم با تساوی به پایان رسید. اما در جام حذفی ذوب آهن عملکرد بهتری داشت، دو تیم در جام حذفی 5 بار به مصاف هم رفتند که سپاهان فقط 1 بازی را پیروز شد و ذوب آهن به 4 پیروزی دست یافت. سایر بازی های دو تیم در رقابت های دیگر بود.

ذوب آهن 5 سال است که موفق نشده در لیگ برتر سپاهان را شکست دهد. در 11 بازی آخر دو تیم که در لیگ برتر برگزار کردند، 5 بازی مساوی شد و 6 بازی را هم سپاهان پیروز شد. البته ذوب آهنی ها سال گذشته در جام حذفی موفق شدند سپاهان را شکست دهند اما این پیروزی در آمار لیگ برتر به حساب نمی آید و طبق آمار لیگ، سپاهان 5 سال است هیچ شکستی مقابل ذوب آهن متحمل نشده.

مهدی رجب زاده بازیکن ذوب آهن با 5 گل زده بهترین گل زن تاریخ دربی اصفهان است. محرم نویدکیا و ادموند بزیک از سپاهان با 4 گل زده در رده دوم قرار دارند.

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال