انصاری: از انتقاد سازنده و سالم استقبال می کنیم


با دیگران به اشتراک بگذارید

انصاری: از انتقاد سازنده و سالم استقبال می کنیم

معاون حقوقی رئیس‌جمهور نقل کرد: ما از نقد سازنده و سالم که همراه با راه‌حل باشد استقبال می‌کنیم.

تصویر و عکس   انصاری: از نقد سازنده و سالم استقبال می کنیم

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبر دهی ریاست جمهوری، حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور در مهمانی شام غریبان که در حرم منزه امام خمینی(ره) با حضور معاون اول رئیس جمهور، اعضای بیت حضرت امام(ره) و جمعی از علما و مسئولین به انجام رسانده شد، نقل کرد: همان گونه که تا غروب عاشورا امام حسین(ع) و حضرت عباس قهرمانان عمده کارزار کربلا بودند، از عصر عاشورا به بعد نوبت به امام سجاد(ع) و عمه بزرگوارشان رسید که وظیفه آنان دشوارتر و طولانی تر بود.

وی افزود: امام حسین(ع) و فرزندان و یارانش در کربلا صحنه هایی از رشادت، پایمردی و عزت و بزرگی را به تصویب رساندند که جوانمردی، شجاعت و انسانیت تا ابد وامدار این قهرمانان بزرگ شرف و انسانیت است.

معاون حقوقی رئیس جمهور پیام عاشورا را همچنان نیازمند کمک کننده، مبلغ و مروج آگاهی داشت و اظهار داشت: در تمام تریبونها و فضاهای حقیقی و جایزی و کلاسهای درس نیازمند پیروان امام سجاد(ع) و حضرت زینب (س) هستیم تا ستم را افشا کنند و واقعیات را بگویند و در قرن ۲۱ پیام عفت، شجاعت، کرامت، اخلاق و انسانیت را به گوش جهانیان منتقل بکنند.

انصاری بر لزوم توجه مداوم به پیام عاشورا تأکید و تصریح کرد: توجه به جنبه های حماسی و مناسک عاشورا خوب است، اما توجه عمده ما باید معطوف به محتوای این محافل و مجالس باشد تا بعد از فراگیری محتوای نهضت عاشورا، بتوانیم پیام کربلا را به گوش جهانیان منتقل بکنیم.

وی نهضت کربلا را دانشگاه انسان سازی توصیف کرد که همه رشته ها و مواد درسی آن درس شجاعت، پایمردی و همه آن چیزی است که بشریت نیازمند آن است و خاطرنشان کرد: نهضت عاشورا یک حرکت ارتشی و سیاسی صرف عدم بلکه اکران تمامیت اسلام و ارزشهای قرآنی در میدان عمل بود.

معاون حقوقی رئیس جمهور درست گویی، راستگویی و نرم خویی را از پیام های نهضت عاشورا عنوان کرد و نقل کرد: هویت نهضت عاشورا به ادب و اخلاق حسینی است و هر گفتار و کرداری که خدشه ای بر آن وارد کند، ستم به امام حسین(ع) و نهضت عاشوراست.

انصاری با تشریح مأموریت های پیامبر گرامی اسلام(ص)، نقل کرد: خلاصه مأموریت پیامبر در بعثت ترویج اخلاق و کرامت انسانی و نفی رذایل اخلاقی بود که همین مؤلفه ها کلید پیامهای نهضت عاشورا هستند.

وی با اشاره به یکی از آخرین وصایای امام حسین(ع) به امام سجاد مبنی بر پرهیز از ستم به کسی که جز خدا پناهی ندارد، افزود: امروز اگر جنایتکاران مییاندیشند در پناه ایالات متحده قادر هستند مردمان یمن را قتل عام و سلاخی کنند، مردمان کشور سوریه را به خاک و خون بکشند و صهیونیستها اندیشند در برابر ستم آنها به فلسطینیان کسی جلودار آنها نیست، اشتباه می کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت: بر اساس پیام مکتب و نهضت عاشورای امام حسین(ع) زندگی زیر بار ستم زیبنده پیروان این مکتب نیست و امام حسین(ع) مرگ را بر زندگی در چنین وضعیتی ترجیح می دادند.

انصاری اخلاق، جوانمردی و کرامت انسانی را پیام دیگر نهضت عاشورا برشمرد و تصریح کرد: اسلام نه با شمشیر که با اخلاق عظیم نبوی به سینه های پیروان آن نفوذ کرد و دشمنان اسلام در برابر خلق عظیم پیامبر شکست خورده و در مقابل زبان نرم و مهربان ایشان به زانو در آمدند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) نیز زمانی در سال ۱۳۴۲ نهضت خویش را آغاز کرد، اسلحه و گروه مسلح نداشت و می فرمودند "من فقط مردمان و جوانان را آگاه می کنم؛ آنان خود آگاهی میدارند چه کنند". این همان شیوه ای بود که امام راحل قادر بود با تکیه بر آن اسلام ناب را در قرن بیستم احیا کند و امتی را اصلاح کند و ملتی را نجات دهد و پایگاهی برای مقاومت در برابر ستم نظام سلطه و استعمار دنیاای مستقر کند.

معاون حقوقی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما ۳۷ سال است که در برابر جباران جهان خصوصاً رژیم صهیونیستی و ایالات متحده ایستاده ایم و امروز هم مقام معظم رهبری و نظام یک تنه مقابل ستم و جور دنیاای ایستاده اند و دولت با تکیه بر عزت اسلامی و انقلابی مردانه مقاومت کرده و در طول ۱۸ ماه مذاکرات توانفرسا گامی از حقوق ملت عقب ننشسته و بر قدرت های اهریمنی شکست داده است.

انصاری نقل کرد: امروز هم اگر رییس جمهوری در سازمان ملل متحد سخنرانی می کند از ضرورت پاسداری از مسلمانان و وضع اسفبار ملت های یمن، کشور سوریه و ضرورت مبارزه با خشونت، استکبار و دست نشاندگانش از جمله گروهک تروریستی داعش سخن نقل میکنید.

وی با تأکید بر اینکه جامعه حسینی باید اخلاق حسینی داشته باشد، افزود: امام حسین(ع) چراغ هدایت بود و فایده چراغ روشن کردن همه جاست بدون هیچ تبعیضی، حالا اگر کسی نخواهد از این روشنایی استفاده بکند، به عهده خود اوست.

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت: جامعه حسینی باید نجات بخش و مهربان باشد؛ سزاوار نیست در جامعه حسینی، در فضای جایزی و از تریبون های متعلق به بیت المال و روزنامه های متعلق و ارتزاق کننده از بیت المال به توسعه بداخلاقی، تهمت زدن، ناسزا، تخریب، تضعیف و کشتن روح امید مردمان به دلیل رقابت های کودکانه سیاسی توجه شود. به چه صورت یک عده قادر هستند ادعای حسینی بودن کنند اما از صبح تا شب کارشان این باشد که به شخصیت های بزرگ، عناصر انقلابی، یاوران رهبر، خادمان ملت و دولت برآمده از رأی ملت تهمت بزنند، دروغ بگویند و آن را تضعیف کنند؟

انصاری با اشاره به دشواری های اداره کشور از جمله معضلات به جامانده از گذشته و نیاز به آرامش برای حل آنها، تصریح کرد: اقتصاد در حال حرکت، نیازمند آرامش برای جذب سرمایه است؛ سیاست خارجی محتاج به حمایت ملی است و قهرمانان دیپلماسی نیازمند حمایت تک تک ملت هستند، اما شبانه روز از سوی عده ای بمباران می شوند. نقاط قوت دولت نادیده گرفته می شود، دیپلمات های شجاع ما را که رهبری آنان را مؤمن به انقلاب شناساند، افرادی ترسو میشناسانند و زحمات رئیس جمهور و دیگر قوا را صفر جلوه می دهند.

معاون حقوقی رئیس جمهور افزود: هر روز زمانی به دکه روزنامه به فروش رسانی ها نگاه می کنیم چندین روزنامه مینگارند «دولتتان تمام»، «مجلستان تمام»، برجامتان «هیچ» و…، اینها را شبانه روز منافقین هم می گویند! چرا نادانسته بلندگوی رژیم صهیونیستی و رسانه های امپریالیستی و منافقین می شوند؟ امروز که می بینند کشورهای گوناگون جهان درها را به روی ملت کشورمان باز میکنند از روی تنگ نظری، کوته فکری و حسادت همه این خدمات را مشکی جلوه می دهند؛ اینکه روح امید را در جامعه برطرف بکنند، به نفع کیست؟ چرا رهنمودهای امام و سفارشات رهبری را آویزه گوششان نمی کنند و وصیت های امام حسین(ع) را مورد استفاده قرار نمیدهند؟

وی خاطرنشان کرد: ما از نقد سازنده و سالم که همراه با راه حل باشد استقبال می کنیم. مردمان فهیم کشورمان فرق نقد سازنده با انتقام گیری های کودکانه و رقابت های غیراخلاقی را به خوبی می فهمند.

***براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد***

نگارنده: مرواريد ض.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به پيش خيل خيالش کشيدم ابلق چشم
««« »»»
بدان اميد که آن شهسوار بازآيد

انصاری: از انتقاد سازنده و سالم استقبال می کنیم

TT / 120 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال