21 دختر دربند بوکوحرام آزاد شدند


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، این گروه حدود 270 دختر دانش آموز را در آوریل 2014 در مدرسه ای در روستای چیبوک در ایالت بورنو واقع در شمال شرقی نیجریه ربود.

دهها نفر از این دختران در جریان درگیری های اولیه فرار کردند، اما بیش از 200 نفرشان همچنان اسیر بوکوحرام هستند.

در همین حال، دولت نیجریه با صدور بیانیه ای آزادی شماری از این دختران را نتیجه مذاکرات بین مقام های دولتی و بوکوحرام با میانجیگری صلیب سرخ بین المللی و دولت سوئیس دانست و از ادامه گفت و گوها بین طرفین خبر داد.

دولت نیجریه به جزییات توافق صورت گرفته برای آزادی دختران اشاره ای نکرد.

بوکوحرام در طول تحرکات و حملات خود صدها مرد، زن و کودک را ربوده، اما به اسارت گرفتن دختران روستای چیبوک، توجهات و انتقادات جهانی را در بر داشته است.

محمد بوهاری رئیس جمهوری نیجریه پیشتر اعلام کرد که دولتش برای مذاکره با بوکوحرام در مورد آزادی این دختران آمادگی دارد.

ارتش نیجریه در روزهای گذشته حمله ای گسترده را به پایگاه بوکوحرام در جنگل «سامبیسا» انجام داده است.
بوکوحرام که پارسال (2015) با گروه تروریستی داعش بیعت کرد، بوکوحرام در آغاز این سال بخش وسیعی از نیجریه را به وسعت تقریبی بلژیک در اختیار گرفت، اما ارتش نیجریه با کمک نظامیان کشورهای همسایه بیشتر این قلمرو را پس گرفت.

این گروه تروریستی همچنان در شمال شرقی نیجریه و دو کشور نیجر و کامرون، حملات تروریستی انجام می دهد.

بوکوحرام در طول هفت سال شورش و حمله در نیجریه و کشورهای همسایه آن، حدود 15 هزار نفر را به کام مرگ کشانده و بیش از 2میلیون تن را بی خانمان کرده است.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال