آخرین وضعیت پرونده اقتصادی مضاربه صوری


به گزارش جام جم آنلاین از میزان، قاضی محسن مقدس از بازپرداخت مرحله دوم وجوه مالباختگان پرونده مضاربه صوری خبر داد و گفت: یک هشتم وجوه به 212 نفر از مالباختگان پرداخت شده است و این روند ادامه دارد.

وی تصریح کرد: کسانی که هنوز وجوه مرحله اول را هم دریافت نکرده‌اند، هر دو مرحله پس از اتمام بررسی اسناد و مدارک مالی جهت اجرای عادلانه وجوه به آنان پرداخت خواهد شد.

قاضی مقدس افزود: همچنین مقادیری وجوه از افرادی که سودهایی از متهم اخذ کرده‌اند در شهریور ماه و مهرماه اخذ و به حساب مالباختگان پرداخت شده است.

بازپرس پرونده اخلال در نظام اقتصادی همچنین در ارتباط با متهم پرونده سوم نیز اظهارکرد: با تلاش صورت گرفته وجوه مالباختگان به 5 میلیارد و 300 میلیون ریال افزایش یافته است.

معاون دادستان بوشهر ادامه داد: یکی از خودروهای گران قیمت متهم در تبریز توقیف شده است که تشریفات انتقال آن به بوشهر صورت خواهد گرفت.

اواسط مردادماه سال 93 بود که پرونده اخلال در نظام اقتصادی و کلاهبرداری کلان موسوم به مضاربه صوری به عنوان یکی از پیچیده ترین و خبرسازترین پرونده قضایی کشور با حدود 5600 پرونده مطرح رسیدگی قرار گرفت و موضوع داغ رسانه‌‌ها شد.

با اقدام به موقع دستگاه قضایی سه پرونده از پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور تشکیل شد که در مجموع این سه پرونده در پرونده اول پنج هزار و 600 نفر شاکی، در پرونده دوم 1300 شاکی و در پرونده سوم 86 نفر شاکی به دنبال مطالباتشان هستند.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال