بگذارید فرزند آن قدر گرید تا خود او دراز بکشد!


با دیگران به اشتراک بگذارید

بگذارید بچه آن قدر گریه کند تا خودش بخوابد!

گریه طفل

بعضی ها می اندیشند یکی از وظایف پدر و مادر ها رسیدگی بیست و چهار ساعته به طفل میباشد. نیمه شب ها معمولا کودکان به علل گوناگون میزنند زیر گریه و والدین نگران سریع به فرزند رسیدگی میکنند و گریه ی او را قطع میکنند. ولی یک مطالعه تازه نقل می کنید قرار بدهید فرزند آن‌ قدر گریه کند تا خودش استراحت بکند! این برای همه خوب تر است. این‌طور هم فرزند و هم والدین بیشتر می‌خوابند.

به این روش که به آن Graduated extinction و یا Ferber method هم میگویند به گریه فرزند توجهی نمی‌شود و تنها در زمان‌های خاصی فرزند مهار می‌شود و به‌تدریج فاصله این زمان‌ها بیشتر می‌شود. هدف این است که به فرزند فهمانده شود زمانی گریه می‌کند کسی به مدد او نمی‌آید. این به‌تدریج موجب می‌شود گریه‌های فرزند کمتر و خواب او هم خوب تر شود.

این مطالعه بر روی ۴۳ خردسال با سن ۱۶-۶ ماه انجام شد که همگی آن‌ها شب‌ها معضل خوابیدن داشتند. در ۱۴ تای این بچه‌ها به مدت ۱۲ ماه روش Graduated extinction بکار برده شد. در ۱۴ تای آن‌ها روش bedtime fading به مدت ۱۲ ماه بکار برده شد که در آن به‌تدریج وقت خوابیدن فرزند هر شب کمی به تعویق میفتد تا بیشتر خواب‌آلوده شود تا خوب تر استراحت بکند. در ۱۲ تای بقیه هم که گروه مهار بودند از هیچ روشی بهره گرفته نشد.

مطالعه نمایان کرد که در روش Graduated extinction بچه‌ها هر شب ۱۳ دقیقه زودتر از مهار به خواب رفتند و شب‌ها کمتر از خواب بیدار شدند. بررسی میزان هورمون استرس یعنی کورتیزول در بزاق بچه‌ها نمایان کرد که سطح استرس در آن‌ها تحولی نکرده است.

محققان میگویند خیلی از والدین از روش bedtime fading هراس دارند ولی مطالعه آن‌ها نشان می‌دهد که این روش کاملاً بی‌ضرر است. در مطالعه آن‌ها هیچ آشفتگی رفتاری و عاطفی در کودکان دیده نشد.

همین مطالعه نمایان کرد که در روش bedtime fading بچه‌ها شب‌ها ده دقیقه زودتر از گروه مهار استراحت کردند ولی تعداد بارهایی که شب‌ها از خواب بیدار می‌شدند با گروه مهار تفاوتی نداشت.

محققان میگویند والدینی که از روش bedtime fading هراس دارند می‌توانند از روش bedtime fading بهره گیرند. البته این روش تعداد دفعات شب‌بیداری کودکان را کم نمی‌کند و اگر خردسال مکرراً از خواب بیدار شد می‌توان از روش اول بهره گرفت.

محققان استرالیایی نتیجه این مطالعه خود را در مجله Pediatrics منتشر کرده‌اند.

کشورمان ارتوپد

**************************************

تهیه شده توسط : كامران ز.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلبرم عزم سفر کرد خدا را ياران
««« »»»
چه کنم با دل مجروح که مرهم با اوست

بگذارید فرزند آن قدر گرید تا خود او دراز بکشد!

TT / 63 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال