مسیر هایی برای اجتماعی شدن کودک


با دیگران به اشتراک بگذارید

راه هایی برای اجتماعی شدن کودک

اجتماعی کردن خردسال

برای اجتماعی شدن بچه تان قادر هستید از راهکارهای نقش می داری مدد بگیرید مهارت های اجتماعی شدن را به بچه تان یاد بگیرید و از آنها بخواهید در بازی های دسته جمعی با همسن و سالان خود شرکت کنند آموزش قوانین بازی با بازی های رابطه ای امکانپذیر خواهد بود اگر می خواهید بچه تان از اجتماع گریزان نباشد خوب تر است وی را در جاهای عمومی و در جمع دوستان و آشنایان شرکت دهید تا دوستان بیشتری یابد.

ابراهیم غفاری حق روان‌شناس و جامعه‌شناس، اظهار داشت: خردسال با انجام بازی های متنوع سطوح گوناگون اجتماعی شدن را تجربه می‌کند که نخستین سطح آن به تنهایی بازی کردن است، به طوریکه دستکاری اشیاء و بازی با اسباب بازی هایش باعث افزایش حس استقلال و خود باوری در وی می شود.

وی تصریح کرد: انجام بازی های موازی سبب سهیم شدن در فضای بازی کودکان با یکدیگر و آموزش قوانین بازی می شود، به طور مثال ۲ خردسال نزدیک یا کنار هم نشسته و هریک بازی خود را به صورت جداگانه به انجام میرسانند.

غفاری حق افزود: در بازی های رابطه ای، کودکان با یکدیگر تعامل دارند، به این معنا که اسباب بازی ها را با هم بهره میگیرند و حتی امکان می دارد آن ها را به هم قرض بدهند، معملاً از ۳ سالگی این نوع بازی ها آغاز می شود.
این روان‌شناس در پایان بیان کرد: بازی های مشارکتی خردسال را از لحاظ اجتماعی و هیجانی درگیر می کند و درباره نوع و وسیله بازی نظر می دهند، با اینکه قواعد بازی را آگاهی نمیدارند ولی هر یک به نقش خود دانند، این امر نقش اهمیتی می داری در آموزش مهارت اجتماعی دارد و کودکان یاد میگیرند که به خواسته های یکدیگر و قواعد بازی ارج نهاده و بدون اجازه لوازم همدیگر را برندارند و اسباب بازی هایشان را با هم رد و تبدیل سازند.

باشگاه خبرنگاران

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد***

نگارنده: پاكزاد ر.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به باد ده سر و دستار عالمی يعنی
««« »»»
کلاه گوشه به آيين سروری بشکن

مسیر هایی برای اجتماعی شدن کودک

TT / 51 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال