باندبازی و حزب بازی، حریت را زیر سوال می برد/ مذاکره و بیعت با آمریکا با عمل و رفتار امام حسین (ع) سنخیتی ندارد


با دیگران به اشتراک بگذارید

باندبازی و حزب بازی، حریت را زیر سوال می برد/ مذاکره و بیعت با آمریکا با عمل و رفتار امام حسین (ع) سنخیتی ندارد

خبرگزاری فارس: باندبازی و حزب‌بازی، حریت را زیر پرسش می‌برد/ مذاکره و بیعت با ایالات متحده با عمل و رفتار امام حسین (ع) سنخیتی ندارد

نماینده ولی فقیه در قزوین نقل کرد: اگر کسی در باندبازی و حزب‌بازی به سر می‌برد و به فکر جاه و مقام جهانی باشد، در اسارت بوده و حریت خود را زیر پرسش برده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از آبیک، آیت الله عبدالکریم عابدینی امشب در مهمانی سومین روز درگذشت مادر شهید سرلشکر خلبان ایرج عیوضی در مسجد امام حسین (ع) روستای ناصرآباد اظهار داشت: امام حسین(ع) در جمع افرادی که برای زیارت مکه آمده بودند به سخنرانی توجه کرد و به جنایت های معاویه و یزید اشاره کرد.

وی افزود: امام حسین(ع) فرمود «هرکس شرایط و آمادگی ضروری را دارد می تواند خونش را به پای دین هدیه کند در غیر این صورت، قادر نیست همسفر ما باشد».

امام جمعه قزوین ادامه داد: منظور امام حسین(ع) این بود که هرکس می خواهد خود را فدای دین کند، آبرویش را برای دین قرار بدهد و از دین حمایت کند می تواند با ایشان همراه شود.

عابدینی با اشاره به این فرمایش امام حسین(ع) که «هرکس شباهتی به من دارد با هرکسی که شباهتی به یزید دارد، بیعت نمی کند»، خاطرنشان کرد: برخی امروز اذعان می کنند که باید با ایالات متحده و اسرائیل بیعت کنیم در حالی که امام حسین(ع) با این فرمایش خود تکلیف همه را روشن و مشخص کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: برخی اظهار می کنند که با ایالات متحده مذاکره کنیم، چه اشکالی دارد؛ ایالات متحده با تروریسم مبارزه می کند و ما هم می خواهیم با تروریسم مقابله کنیم که با فرمایش مذکور امام حسین(ع) سنخیتی ندارد.

عابدینی افزود: از نظر ایالات متحده شخصیت های انقلابی تروریسم هستند در حالی که از نظر ما ایالات متحده و اسرائیل تروریسم هستند.

امام جمعه قزوین افزود: امام حسین(ع) وقتی که قصد رفتن به کوفه می کند حربن یزید ریاحی جلوی ایشان را می گیرد و امام حسین (ع) به حر فرمودند که مادرت به عزایت بنشیند که حر در کربلا متوجه اشتباه خود شد و به حالت خاص توبه کرد و اجازه میدان رفتن از امام حسین(ع) گرفت و به شهادت رسید و امام در بالای سرش فرمود که خدا مادرت را رحمت کند.

وی اذعان کرد: همان گونه که ظاهر قرآن کریم بسیار خوشگل و باطنش عمیق است، ظاهر قیام امام حسین(ع) نیز خوشگل و باطن قیامش عمیق و خوشگل است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به این فرمایش امام حسین(ع) که فرمودند « اگر دین ندارید،لااقل آزاده باشید» اشاره کرد و افزود: اگر کسی از گناه و معصیت نتواند خود را نجات دهد در اسارت است و اگر هم کسی خود را از اعتیاد نجات دهد، در حریت است.

عابدینی با تاکید بر اینکه اگر کسی در باندبازی و حزب بازی به سر می برد و به فکر جاه و مقام جهانی باشد، در اسارت بوده و حریت خود را زیر پرسش برده است افزود: امام حسین(ع) با قیام خود حریت، شجاعت، جوانمردی، کرامت و عزت را به ما یاد گرفته است.

وی با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) با تمام قیام ها و نهضت ها فرق می دارد، خاطرنشان کرد: شب عاشورا که یاران امام حسین (ع) خالص شده بودند امام برای اینکه آنان را محک بزند، فرصت رفتن به آنان را داد و فرمود از تاریکی شب بهره گیرید و بروید اما یاران باوفایش ماندند و به شهادت رسیدند.

عابدینی با بیان اینکه در کربلا رزمنده ۶ ماهه موجود بود و حتی چندین زن هم به شهادت رسیدند افزود: در نهضت امام خمینی (ره) هم افراد بسیاری به شهادت رسیدند و امام هیچ به وحشت افتی از شاه و دشمنان نداشت.

___________________________________

گردآوری از : بهنام ذ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ جناب پير مغان جای دولت است
««« »»»
من ترک خاک بوسی اين در نمی‌کنم

باندبازی و حزب بازی، حریت را زیر سوال می برد/ مذاکره و بیعت با آمریکا با عمل و رفتار امام حسین (ع) سنخیتی ندارد

TT / 60 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال