گردهمایی بین المللی اقتصاد انتشار داد: بازنگری در روشهای مجادله با انگل ها در صورت تداوم گرمایش بین المللی


با دیگران به اشتراک بگذارید

مجمع جهانی اقتصاد منتشر کرد: بازنگری در روشهای مبارزه با انگل ها در صورت ادامه گرمایش جهانی

تصویر و عکس گردهمایی دنیاای اقتصاد انتشار داد:		 بازنگری در روشهای مبارزه با انگل ها در صورت ادامه گرمایش دنیاای
سیناپرس: محققان با مطالعه روی خرگوش‌ها مدعی شده‌اند با تحول وضعیت آب و هوایی، نیاز به ارائه استراتژی تازه ای جهت واکنش نمایان کردن به عفونت‌های انگلی در حیات وحش و انسان‌ها احساس می‌شود.

ایزابلا کاتادوری، دانشیار زیست‌شناسی در دانشگاه پنسیلوانیا، در این باره گفت: مطالعات ما نشان می‌دهد شیوه درمانی برای هدف قراردادن عفونت‌های انگلی در حیات وحش و همچنین انسان‌ها و دام‌ها به تغییرات آب و هوایی و این موضوع بستگی دارد که آیا بدن میزبان می‌تواند واکنش مطمئنی عالی ای را در قبال این وضعیت از خود نمایان کند یا خیر.

کاتادوری و همکارانش به مدت ۲۳ سال هر ماه، فرآیند عفونت توسط دو گونه از انگل‌های قابل انتقال از طریق خاک را در بدن گروهی از خرگوش‌های اسکاتلندی چک کردند.

امتحانات پیشین در آزمایشگاه کاتادوری نمایان کرده بود عفونت‌های ناشی از یکی از گونه‌های انگلی نکته مطالعه در این تحقیق، توسط واکنش مطمئنی بدن خرگوش‌ مهار می‌شد اما عفونت‌های ناشی از گونه‌های دیگر انگل‌ها مهار نمی‌شدند حتی اگر بدن خرگوش به انگل واکنش مطمئنی نشان می‌داد.

کاتادوری گفت: طی ۲۳ سال، شواهد واضحی را از گرمایش آب و هوایی در محل مطالعه در اسکاتلند دیدیم. آب و هوای گرم‌تر منجر به افزایش تعداد انگل‌های قابل انتقال از طریق خاک در بیشه‌هایی می‌شد که خرگوش‌ها در آن زندگی می‌کردند زیرا تحت چنین شرایطی انگل‌ها مدت طولانی‌تری در خاک زنده می‌ماندند.

با وجود انگل‌های بیشتر، خطر بروز عفونت بیشتری وجود دارد اما این موضوع که این خطر افزایش‌یافته در درازمدت به چه صورت بر شدت عفونت تاثیر می‌گذارد، به قدرتمندی بدن میزبان برای افزایش واکنش مطمئنی بستگی دارد.

با وجود انگل‌های بیشتر، خطر بروز عفونت بیشتری وجود دارد اما این موضوع که این خطر افزایش‌یافته در درازمدت به چه صورت بر شدت عفونت تاثیر می‌گذارد، به قدرتمندی بدن میزبان برای افزایش واکنش مطمئنی بستگی دارد.

وقتی که انگل توسط واکنش مطمئنی بدن میزبان مهار نمی‌شد، با گرم‌شدن آب و هوا، افزایش در شدت عفونت در خرگوش‌های بزرگسال دیده شد.

به نقل کرده کاتادوری، چون خرگوش‌ها نمی‌توانند عفونت را از طریق واکنش مطمئنی بدنشان زدایند، با بالارفتن سن، انگل‌های بیشتری در بدن انباشت می‌کنند، بنابراین خرگوش‌های مسن‌تر بالاترین میزان عفونت را در بدن خود حمل می‌کنند.

محققان برای انگلی که توسط واکنش مطمئنی بدن خرگوش مهار می‌شد، افزایش شدت عفونت را در دراز مدت در جمعیت خرگوش‌ها ندیدند.

با این حال، شدت عفونت در خرگوش‌های جوانی که هنوز در بر می داری واکنش مطمئنی خیلی قوی نبودند، افزایش کشف کرد.

بر اساس مطالعات جدید، با ادامه تغییرات آب و هوایی، نیاز به بازنگری در شیوه درمان عفونت‌های انگلی با توجه به این موضوع احساس می‌شود که آیا بدن میزبان می‌تواند واکنش مطمئنی نقش می داری را از خود بروز دهد یا خیر.

وقتی که واکنش مطمئنی بدن میزبان نتواند عفونت را مهار کند، درمان باید بر روی افراد مسن‌تر متمرکز شود زیرا این افراد در بر می داری شدید‌ترین عفونت‌ها هستند.

با این حال، وقتی که واکنش مطمئنی بدن میزبان بتواند عفونت را مهار کند، درمان‌ها باید بر روی افراد جوان‌تر متمرکز شوند زیرا آن‌ها در بیش از همه در معرض خطر هستند.

جزئیات این مطالعه در کلکسیون مقالات فرهنگستان ملی علوم ارائه شد.

 

منبع: گردهمایی دنیاای اقتصاد

ترجمه: شه تاو ناصری

*********************

متن از : آزيتا و.

طبیعت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در دايره قسمت ما نقطه تسليميم
««« »»»
لطف آن چه تو انديشی حکم آن چه تو فرمايی

گردهمایی بین المللی اقتصاد انتشار داد: بازنگری در روشهای مجادله با انگل ها در صورت تداوم گرمایش بین المللی

TT / 81 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال