همین بیرق ها و مردم حسینی، کشور را در فتنه های ۷۸ و ۸۸ حفظ کرد/ با اشاره رهبر انقلاب پس از فاجعه منا، آل سعود به خود لرزید


با دیگران به اشتراک بگذارید

همین بیرق ها و مردم حسینی، کشور را در فتنه های ۷۸ و ۸۸ حفظ کرد/ با اشاره رهبر انقلاب پس از فاجعه منا، آل سعود به خود لرزید

خبرگزاری فارس: همین بیرق‌ها و مردمان حسینی، کشور را در فتنه‌های 78 و 88 حفظ کرد/ با اشاره رهبر انقلاب پس از فاجعه منا، آل‌سعود به خود لرزید

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) گفت: انقلاب را همین مردمان، متدینین و طبقات ضعیف به سرانجام رساندند، کشور را در پاسداری مقدس حفظ کرده و در فتنه‌های سال‌های ۷۸ و ۸۸ هم همین مردمان حسینی، بیرق‌ها و کارهای عوامی کشور را حفظ کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اصفهان، حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی عصر امروز در سومین روز از هیأت ابناءالامام اصفهان با اشاره به اینکه هدف از برگزاری چنین جلساتی اقامه یکی از سنت های عاشورایی است، اظهار داشت: شعائر عاشورایی در این ۱۳۷۷ سال باعث شده که حقیقت عاشورا و حماسه کربلا زنده بماند.

وی با تأکید بر اینکه هر معارفی یک شعائر و مناسکی دارد، افزود: خدای متعال وقتی می خواهد توحید را حفظ کند به بنده انتخاب کرده خود ابراهیم خلیل(ع) دستور می دهد که خانه را نو سازی کند و یک رسومی را نیز وضع کند که به آن آداب مناسک یا شعائر میگویند.

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) تصریح کرد: درست است که شعائر مناسک اصل نیست ولی این ها عنوان و ظاهر است برای حفظ آن باطن و اگر ظواهر مناسک حفظ نشود، باطن و اصل مناسک نیز از یاد برده میشود.

میرلوحی با اشاره به اینکه باطن در قضیه حج، مکه و کعبه، توحید است، گفت: اینکه نام ابراهیم خلیل(ع) ۳ هزار سال است که باقی مانده به دلیل همین شعائر است وگرنه در این زمان ایشان را نمی شناختیم و از یاد برده بودیم، اگر شعائر حفظ شد، توحید هم حفظ می شود.

وی با بیان اینکه فایده شعائر این است که انسان را متذکر خدا می کند، بیان داشت: یک واقعیتی در عالم پیش آمده به نام امام حسین(ع)، کربلا و عاشورا، این کربلا به چه صورت باید زنده بماند.

این خون سیدالشهداست که خون های همه ملت های اسلامی را به جوش می آورد

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) ادامه داد: به وعده امام خمینی(ره) این خون سیدالشهداست که خون های همه ملت های اسلامی را به جوش می آورد و این دسته جات عزیز عاشورا است که مردمان را به هیجان می آورد و برای اسلام و برای حفظ مقاصد اسلامی مهیا می کند، بنابراین در این امر نباید سستی کرد.

میرلوحی با اشاره به گفتمانی از امام که به اهمیت عزاداری ها، سر و سینه زدن ها، هیأت ها، دسته جات و در کل عزاداری باستانی در حفظ اسلام تأکید می کنند، اذعان داشت: این سخن امام به این دلیل بود که بعضی ها پس از انقلاب خیلی روشنفکر بودند و گفتند الآن که انقلاب کردیم دیگر سینه خانمی، هیأت و دسته و این ها خرافات بوده و از دوره صفویه و قاجار است.

وی عزاداری برای امام حسین(ع) با شعائری مثل سینه خانمی و برپا کردن پرچم، علم و بیرق را که از قدیم مرسوم بوده است، دستور ائمه و ریشه دار در آموزه های اهل بیت آگاهی داشت و مطرح کرد: فایده شعائر این است که به وسیله این ها، آن منظره و حماسه همیشه جلوی انسان نو سازی می شود و اگر این بیرق، علم و به سر و سینه زدن ها عدم، تمام نسل هایی که پشت سر هم پس از عاشورا آمدند، این ها منکر عاشورا می شدند.

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه کافی است ۲ یا ۳ سال این عزا، این بیرق و سر و صدا و این هیاهو نباشد تا کم کم از یاد برده شود، تبیین کرد: انکار واقعه غدیر که پیغمبر اکرم(ص) به امر خدای متعال دست امیرالمؤمنین(ع) را بلند کرد و یک ساعت برای ۱۱۰ هزار جمعیت خطبه خواند به این دلیل بود که آن طور که باید و شاید شیعه سر و صدا نکرد و غدیر احیا نشد.

میرلوحی ادامه داد: این انکار به نحوی بوده که الآن بعضی از دشمنان خبیث شیعیان مثل شجره ملعونه آل سعود، منکر این واقعه بزرگ شده و در تقویم ها، سیستم های دولتی و دانشگاه های معتبرشان لغتی به اسم غدیر ندارند و انگار نه انگار که چه اتفاق بزرگی در روز ۱۸ ذی الحجه افتاده است، با وجود اینکه در سند صحیح بخاری و صحیح مسلم که از معتبرترین کتاب های اهل سنت است، روایات مربوط به آن آمده است.

مکتبی که سینه زن و هیاهو نداشته باشد، جلو نمیرود

وی با بیان اینکه برای این ها هر چقدر سند بیاورید نمی پذیرند، چون نمی خواهند، افزود: یک مکانی فقط جای هیاهو و سینه زدن است و امام(ره) به خوبی در اول انقلاب مطرح کرد که مکتبی که سینه زن و هیاهو نداشته باشد، جلو نمیرود و اگر این هیاهوها، به سر و سینه زدن ها و پرچم و بیرق ها که در محرم می بینیم در بین شهرهای ما عدم، عاشورا و کشتن امام حسین(ع) را هم منکر می شدند و نقل میکردند که صفویه، قاجاریه و این آخوندها این ها را تهیه کرده اند.

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) کشاندن مسأله عاشورا در دل مردمان و توده ها را کار مهم ائمه آگاهی داشت و گفت: بخش اهمیتی می داری از این شعائر در کشورمان مدیون امام رضا(ع) در طول ۳ سال حضورشان در خراسان است که این شعائر را بین توده های شیعه نهادینه کردند.

میرلوحی خاطر نشان کرد: اگر از این شعائری که دل های مردمان با آن به امام حسین(ع) وصل می شود و راه رسیدن به اصل این امام بزرگوار است، دست برداریم کم کم عاشورا هم قصه ای می شود مثل قصه امیرارسلان مشهور و حسین کرد شبستری که قصه آن را فقط برای کودکان می خوانند و عاشورا از نوشته زندگی ما عاشورا می رود.

وی با اشاره به اینکه امیرالمؤمنین(ع) از راه همین نماز به خدا وصل شد و با همین ظواهر به آن باطن رسید، تصریح کرد: همیشه یک افراط و تفریطی هست، بعضی ها به مناسک و شعائر زیاد دقت داشته و از باطن غافل می شدند بعضی ها هم می گویند ظواهر را ول کنید و به باطن دقت دارید، در صورتی که راه رسیدن به باطن از همین ظواهر است و امام دوازدهم(عج) هم مثل ما اشک ریخته و ناله و ضجه می کنند.

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه خدا می خواهد شعائر حسینی این طور باشد، اذعان داشت: شعائر باید باشد وگرنه همه چیز از یاد می رود و همین ها شعور را بوجود مییاورد؛ فرهنگ، هنجار و انگاره ها بر اساس همین شعائر تهیه میشدند که دیگر تا هر جا این افراد بروند، محبت امام حسین(ع) از دلشان خارج نمیشود.

نقش پررنگ مادران در ترویج آرمان های کلاسیک اسلامی

میرلوحی خلال اشاره به این سروده خوشگل که «با شیر اندرون شد و با جان به در رود» به نقش مهم مادران توجه کرد و عنوان کرد: نقش مادرانی که ما را زیر این خیمه ها شیر دادند و وقتی که فرزند شیرخواره بودیم زیر این خیمه ها و در مجلس امام حسین(ع) آوردند و آب همین سقاخانه را به ما دادند، نباید دست کم گرفت.

وی تأکید کرد: روشنفکرانی که فقط مشغول مقاله و موارد اینشکلی اند، هیچ قدمی برای اسلام برنداشته و بر نخواهند داشت، انقلاب را همین مردمان، همین متدینین و طبقات ضعیف به انجام رساندند و جبهه و پاسداری مقدس را نیز همین ها حفظ کردند، در همه فتنه ها و حوادث سال های ۶۸، ۷۸ و ۸۸ همین مردمان حسینی، همین بیرق ها، پرچم ها و کارهای عوامی کشور را حفظ کرد.

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) گفت: در شب های عملیات هیچ کسی به غیر از کمک گرفتن از اسم یا زهرا(س) و یا حسین(ع) ایستادگی نکرد و این ها به درد دین و جهان مردمان می خورد.

هرچه داریم به برکت عاشوراست

میرلوحی با اشاره به اینکه بعضی ها آوردن این اسامی مقدس را حرف شعاری نامیده و می گویند به اصل بچسبید، عنوان داشت: این ها نمایان بکنند که اصل کجاست و آیا ما اصلی اصلیتر از عاشورا داریم یا هرچه داریم به برکت عاشوراست.

وی در ادامه بزرگ ترین حادثه عالم را پیاده روی اربعین آگاهی داشت و اظهار داشت: بزرگ ترین اجتماع مسیحی ها چندین ده هزار نفر است، بزرگ ترین اجتماع یهودیان پای دیوار ندبه چندین صد نفر است و در کل بزرگ ترین اجتماعات مذاهب و احزاب دنیا روی هم چندین ده هزار نفر بیشتر نمی شود.

غرب درصدد بایکوت کردن اجتماع اربعین است

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه فلسفه اربعین کدام است که ۲۰ میلیون جمعیت با احتمال هر خطری در این اجتماع حضور دارند، مطرح کرد: همان افرادی که دم از کار علمی و آزاداندیشی و حقوق بشر می زنند، در جهان انفجار اطلاعات این اجتماع را بایکوت کرده و جرأت نمایان کردن عظمت اربعین را در شبکه های مهم دنیا ندارند، زیرا این ها فهمیده اند که این شعائر حسین(ع) حقیقت دارد.

میرلوحی تأکید کرد: اگر یک حقیقت در دنیا باشد همین شعائر است، همه حادثه عاشورا درس عزت، شرافت، کرامت و انسانیت است و یکی از شعائر مهم عاشورا سنت مقتل خوانی است که در بین ائمه و شاگردانشان این سنت شایع بوده است.

وی عشق و ولای به امیرالمؤمنین را در اصفهان بی نظیر آگاهی داشت و افزود: زحمت علمائی که این عشق به آل محمد(ص) را در اصفهان بوجود آوردند، قدر آگاهی بدارید و حفظ کنید؛ این امکاناتی را که به برکت خون شهدا و تلاش مراجع، علما و امام(ره) به دست ما رسیده، باید قدر آگاهی بداریم.

عضو هیأت امنای دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه هیچ وقت شیعه در این اوج عزت نبوده است، بیان داشت: سال گذشته در فاجعه منا دیدیم که رهبر معظم انقلاب یک اشاره کردند و این آل سعود چه طور به خود لرزید، وگرنه این ها جواب وزیر ما را نمی دادند، یک اشاره رهبر معظم انقلاب ایالات متحده، اسرائیل، انگلیس و دنیا را به لرزه در می آورد.

میرلوحی در پایان با تأکید بر اینکه این عزت و اقتدار همین طور حاصل نشده است، گفت: درباره قطره قطره خون ها، تلاش ها و زحمات این مسیر همه پرسیده خواهیم شد و باید پاسخگو باشیم.

–نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود–

نگارنده: سودابه ی.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رقيبم سرزنش‌ها کرد کز اين به آب رخ برتاب
««« »»»
چه افتاد اين سر ما را که خاک در نمی‌ارزد

همین بیرق ها و مردم حسینی، کشور را در فتنه های ۷۸ و ۸۸ حفظ کرد/ با اشاره رهبر انقلاب پس از فاجعه منا، آل سعود به خود لرزید

TT / 143 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال