ظریف از رئیس جدید سازمان ملل خواست: کمک به اجرای تعهدات برجام


ظریف از رئیس جدید سازمان ملل خواست: کمک به اجرای تعهدات برجام

وزیر امور خارجه ایران در پیامی به دبیر کل جدید سازمان ملل متحد، خواستار کمک آنتونیو گوترس به اجرای کامل توافق هسته‌ای شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه ۲۲ مهر در پیامی خطاب به آنتونیو گوترس، به دبیر کل جدید سازمان ملل متحد، انتخاب او را تبریک گفت و آقای گوترس را « واجد شرایط‌ترین گزینه برای قرار گرفتن در راس سازمان ملل متحد» دانست.

آقای ظریف از دبیر کل سازمان ملل خواسته تا اجرای کامل برجام و پایبندی کامل همه طرف‌های این توافقنامه به تعهدات را پیگیری کند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین خواستار ایفای نقش سازمان ملل متحد در «یافتن راه حل‌های مسالمت‌آمیز و برآمده از خواست مردم در یمن و سوریه» شده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گزینه شورای امنیت برای جانشینی بان کی مون را رسما به عنوان دبیرکل جدید این نهاد بین المللی تایید کرد.

آنتونیو گوترس ۶۷ ساله، از سال ۱۹۹۲ تا سال ۲۰۰۲ نخست وزیر پرتغال بوده، و پس از آن در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ به عنوان کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به فعالیت پرداخت.

این مطلب در سایت "VOA فارسی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات