هنگام سفر قربانی نشوید!


سفر بدون شک تجربه ای فوق العاده است. سفر باعث گسترس دید ما، درک ما از جوامع جدید، یادگیری چیزهای جدید و تشخیص خوب و بد می شود. اما گاهی اوقات نیز پیش می آید که گردشگران قربانی انسانهای بد و کارهای بد …

هنگام سفر قربانی نشوید!

سفر بدون شک تجربه ای فوق العاده است. سفر باعث گسترس دید ما، درک ما از جوامع جدید، یادگیری چیزهای جدید و تشخیص خوب و بد می شود. اما گاهی اوقات نیز پیش می آید که گردشگران قربانی انسانهای بد و کارهای بد آنان می شوند. پس باید خیلی مراقب باشید و همیشه هوشیارانه عمل کنید. مواردی که در زیر مطرج می شود اغلب اشتباهات رایج صورت گرفته از سوی گردشگران است که آنها را طعمه می کند.

هنگام سفر قربانی نشوید!

1. سفر استرس زا است

سفر معمولا استرس زاست و این استرس باعث می شود مسافر به خطر بیوفتد.برای اینکه بتوانید بر این استرس غلبه کنید باید برنامه ی سفر دقیقی داشته باشید.باید یک برنامه ی جایگزین داشته باشید، شماره تلفن های ضروری را یادداشت کنید و برای مدت زمان سفر آب و غذای کافی همراه داشته باشید.مجرمان می دانند که زمانیکه شما در استرس هستید نمی توانید خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید.پس مراقب باشید مدارک خود مانند گذرنامه و یاکیف پول خود را جا نگذارید و یا گم نکنید.

هنگام سفر قربانی نشوید!

2. سفر به معنای ترک حس هاست

ممکن است فکر کنید مقصدی که انتخاب کرده اید جایی امن است و هیچ خطری شما را تهدید نمی کند.اما باید بدانید که جرم و جنایت در هرکجای دنیا اتفاق می افتد، حال در بعضی مکانها کمتر و در بعضی مکانها بیشتر. اما هیچ کدام از این موارد نباید باعث شود که خیلی استرس داشته باشید و یا خیلی بترسید. فقط کافیست آگاهانه سفر کنید و مراقب باشید.

هنگام سفر قربانی نشوید!

3. این اشتباه است که فرض کنیم که مردم در مکان های دیگر همه خوب هستند

خیلی بهتر است که فرض کنیم که جرم و جنایت در تمام نقاط جهان رخ می دهد و اقدامات احتیاطی در همه حال باید در نظر گرفته شود.جرم و جنایاتی از قبیل کیف قاپی ، جیب بری و دزدیدن کارت اعتباری در مورد گردشگران بسیار شابع است.پس قبل از اعتماد به کسی باید بدانید که درکنار آدمهای خوب ، آدمهای بد نیز وجود دارند.

هنگام سفر قربانی نشوید!

4. به یاد داشته باشید که شما در مکانی متفاوت هستید

همیشه اینرا به یاد داشته باشید که شما در مکانی متفاوت هستید.ممکن است حتی در هنگام پرداخت کرایه تاکسی و یا پرداخت صورت حساب رستوران نیز به دلیل تفاوت نرخ ارز و متفاوت بودن پول، بر سر شما کلاه بگذارند.باید همیشه آرامش خود را حفظ کنید و حتی از اینکه زبان خارجی بلد نیستید نگران و دستپاچه نشوید.همیشه به یاد داشته باشید که حفاظت بهترین راه پیشگیری است.

هنگام سفر قربانی نشوید!

5. به طبیعت احترام بگذارید

فراموش کردن حیات وحش و بلایای طبیعی یکی دیگر از مشکلات گردشگران است.ساده ترین مثال که شاید فکر کنید بی ارتباط به این موضوع است این است که :تعداد غرق شدگان در هاوایی در سال گذشته بسیار زیاد بود و این بدان دلیل بود که مسافران اصلا به علائم هشدار دهنده توجه نکرده بودند.

مترجم: سحر مردانه

منبع: www.eturbonews.com

Save

این مطلب در سایت "کوله‌پشتی" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال