شیرین ترین کارت زندگی ام را گرفتم/ پول خرید آب میوه هم نداشتیم!/ خوشحالی رهبر انگیزه ام را ۲ چندان کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

شیرین ترین کارت زندگی ام را گرفتم/ پول خرید آب میوه هم نداشتیم!/ خوشحالی رهبر انگیزه ام را ۲ چندان کرد

خبرگزاری فارس: شیرین‌ترین کارت زندگی‌ام را گرفتم/ پول تهیه کرد آب‌میوه هم نداشتیم!/ مسرت رهبر انگیزه‌ام را 2 چندان کرد

بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: در دیدار مقابل پرتغال خوب ترین و شیرین‌ترین کارت زمان زندگی‌ام را گرفتم چرا که بعد از اخراجم بازی به سود ما بازگشت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، تیم ملی فوتسال کشورمان در هشتمین دوره رقابت های جام دنیاای با درخشش ۱۴ ملی پوشش توانست عنوان سومی جهان را از آن خود کند. محمدرضا سنگ سفیدی جوان ترین بازیکن کشورمان در این دوره از رقابت ها بود که عملکرد بسیار خوبی هم در اولین دوره حضورش در جام دنیاای، از خود به اکران قرار داد.

سنگ سفیدی که دوستی نزدیکی با حسین طیبی دارد، با حضور در خبرگزاری فارس، به سوالات گوناگونی در رابطه با شرایط تیم ملی و کسب این عنوان پاسخ داد. این بازیکن ۲۶ ساله صحبت های جالبی در رابطه با شرایط تیم ملی به انجام رساند که در زیر می خوانید:

* رویایم حضور در جام دنیاای بود

فارس: اولین جام دنیاای خود را آزمودی و تیم ملی توانست افتخارآفرینی کسب کند.

به هرحال آرزوی هر ورزشکاری است که در بالاترین سطح مسابقات رشته اش شرکت کند. من هم فکر و خیال و رویایم این بود که روزی بتوانم در جام دنیاای بازی کنم. خوشبختانه لطف خدا شامل حال من شد و جزء ۱۴ بازیکن نهایی جام دنیاای بودم. حضور در مسابقات با آن چیزی که در تلویزیون می بینیم، خیلی فرق می دارد. خدا را شکر بزرگان تیم آن قدر به ما انگیزه می دادند که میاندیشیدیم بازی مانند سایر دیدارها داریم.

* ۴ سال قبل به فوتسال آمدم

فارس: ۲۶ سال داری و هنوز جا برای موفقیت و افتخارآفرینی وجود دارد.

به هرحال باید ببینیم خدا چه می خواهد. امیدوارم خداوند یاری رساند تا بتوانم جام های دنیاای بعدی را هم آزمایم. من ۴ سال است که فوتسال را شروع کرده ام، در سال دومی که بازی می کردم به تیم ملی فرا خوانده شدم، اما این دعوت تداوم نداشت و بعضی مواقع خط می خوردم. بعد از آن در تیم ملی ثابت شدم و خوشبختانه در سال چهارم قادر بودیم تاریخ سازی کنیم.

فارس: به عنوان جوان ترین بازیکن کشورمان در جام دنیاای حاضر بودی.

بله، آن قدر بزرگان تیم خوب برخورد می کردند که انگار در خانواده ام حضور دارم. خیلی با آنها راحت بودم و اگر معضلی، مسئله ای وجود داشت، با آنها درد دل می کردم. برخورد آنها به گونه ای نبود که یک ذره احساس کنی شرایط نامناسب است. واقعاً برایم لذت بخش بود.

* اجازه آگاهی نمیدارند احساس تنهایی کنم

فارس: اما به هرحال وقتی به عنوان جوان ترین بازیکن در میدان حاضر می شوی، برخی فشارها رویت وجود دارد که نکند اشتباهی انجام بدهی تا باعث شود تیم شکست بخورد.

دقیقاً به همه این مسائل میاندیشیدم، اینکه جوان هستم، اینکه اولین تجربه جام دنیاای ام است، اینکه اگر خدای ناکرده اشتباهی کنم، چه اتفاقی می افتد، به هرحال یک مملکت در انتظار نتیجه گرفتن تیم بودند. از کشاورز کاپیتان تیم گرفته تا حسین طیبی که هم اتاقی من بود، همیشه با من صحبت میکردند تا بتوانم با انگیزه در میدان حاضر شوم. یک درصد هم اجازه نمی دادند اندیشم تنها هستم، در موقع ضربات پنالتی هم کاپیتان کشاورز گفتمانهایی کرد که یک دنیا روحیه و انگیزه بود.

* پنالتی دوم را برگزیدم تا مکان جبران داشته باشیم

فارس: در بازی مقابل کشور برزیل پنالتی دوم تیم را زدی و مییاندیشم شرایط سختی را تحمل کردی. آیا خودت برای پشت توپ قرار گرفتن داوطلب شدی؟

دوست داشتم در موفقیت تیم ملی سهیم باشم، آن طور که کشاورز انگیزه داد با خود گفتم پشت توپ قرار بگیرم و خداوند هم یاری خواهد رساند. پنالتی دوم را هم برگزیدم که اگر خدای ناکرده اتفاقی افتاد، فرصت جبران موجود موجود باشد. قبل از اینکه در پشت توپ قرار بگیرم، ۱۳ بازیکن دیگر آن قدر به من انگیزه دادند که آگاهی میداشتم اگر حتی پنالتی خراب هم بشود، هیچ اتفاقی نمی افتد. برای همین با آرامش پشت توپ قرار گرفتم.

فارس: بازیکنان نقل میکردند ضربات پنالتی را خود بازیکنان میبرگزیدند که پشت توپ قرار بگیرند، خودت برگزیدی که پشت توپ قرار بگیری؟

روز قبل از بازی تمرین کرده بودیم و در هنگامی که بازی به ضربات پنالتی کشیده شد، هر کسی که روحیه بیش تری داشت، پشت ضربه قرار می گرفت.

* به دنبال این بودم که بازی مقابل پرتغال را فیزیکی کنم

فارس: در بازی مقابل پرتغال اخراجی شدی که به نفع تیم به پایان رسانده شد و قادر بودیم گل بزنیم.

هنگامی که ما دو گل گرفتیم، کنار کشاورز نشسته بودم و به او گفتم چطور قادر هستیم جریان بازی را تغییر دهیم. فکرم این بود که جریان بازی را تغییر دهم، به فکر اخراج نبودم، با خود نقل میکردم بازی فیزیکی به انجام برسانیم تا آنها به هم بریزند که خوشبختانه خدا راهش را جلوی پایم قرار داد و باعث شد که جفت بازیکنان از زمین مسابقه اخراج شوند.

* خوب ترین کارت زندگی ام را در دیدار پرتغال گرفتم

فارس: واقعاً عصبی هم بودی؟!

بله، من کلاً باید کارت بگیرم (با خنده)، در این جام دنیاای کارت نمی گرفتم و دائم آزرده بودم، با خودم کلنجار می رفتم که چرا کارت نمی گیرم. در بازی آخر گفتم که تلافی همه بازی ها را دربیاورم (با خنده) ، خدا را شکر خوب ترین و شیرین ترین کارت زندگی ام را هم گرفتم.

* بازیکنان سایر تیم ها رویشان نشد به ما پیراهن بدهند

فارس: شاید اگر به فینال مسابقات راه مییافتیم، سایر تیم ها تعجب می کردند که چطور ما بدون امکانات قادر بوده ایم دست به این کار بزنیم.

آنها آگاهی نمیدارند که ما چه شرایطی داریم، اگر آنها روی شان می شد به ما تیپ می دادند (با خنده). ما در مجموع تاریخ سازی زیاد داشتیم، مثلاً بدون بازی سوم دنیا شدیم. بدون تیپ روی سکو رفتیم، با ۲۵۰ دلار در جمع ۴ تیم قرار گرفتیم، اینها همه تاریخ سازی است. ۲۰ روز فقط ماهی خوردیم!

* ۲۰ روز فقط ماهی خوردیم

فارس: یعنی غذای دیگری برای شما نمی گرفتند؟!

قرار نبود ما به جمع ۴ تیم برویم، قرار بود کنار زده شویم! این تاریخی است که ۲۰ روز بازیکن ظهر ماهی قرمز بخورد و شب ماهی سفید! تنوع غذایی ما این بود که ماهی با نوشابه می خوردیم، یک بار دیگر ماهی با آب می خوردیم و بار دیگر ماهی با آب میوه! این مسئله نمایان میکند که بازیکنان کشورمان پتانسیل بالایی دارند. اینکه ۳۶ ساعت پرواز باشد و انگار در اتوبوس نشسته ایم، نشان از پتانسیل بالای بازیکنان دارد که قادر هستند سوم جهان شوند. این مسائل قادر هست برای سایر تیم ها هم الگو باشد؛ چراکه نمایان میکند با این وضعیت هم قادر هست تیم سوم جهان شود (با خنده). ما تالار برای تمرین نداشتیم، مگر می شود تیم ملی بدون تالار خود را آماده مسابقات کند؟! وقتی زودتر در تالار تمرینات حاضر می شویم، اجازه نمی دهند که وارد تالار بشویم و می گویند باید فقط در همان یک ساعت و نیمی که تالار گرفته شده، حاضر شوید. کولر و برق ها همان وقتی روشن می شود که تیم ملی کارش را آغاز می کند، مثلاً اگر تمرین ما ساعت ۶ شروع می شود، همان ساعت جدید کولر را روشن می کنند که ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه هوای تالار سرد می شود که ما هم ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تمرین مان به اتمام می رسد. کف پوش تالار، کف بر تن کنی است که ۴ سال است که در آن دیگر بازی نمی کنند. کشور ژاپن که در جام دنیاای حاضر نبود، توپ جام دنیاای داشت، اما ما نداشتیم، مییاندیشم آنها تهیه میکنند.

* اگر افتخاری نمی آمد معلوم نبود چه بلایی سر کشاورز می آید

فارس: مییاندیشی چه کاری برای بهبود این شرایط باید به انجام رساند؟

به نظرم باید فوتسال از فوتبال مستقل شود، هم اکنون زیر سایه فوتبال هستیم و اصلاً به نظر نمیرسد، وقتی مستقل باشند اسپانسر و انتشار زنده هم موجود خواهد بود و شرایط در مجموع بهتر خواهد شد. باز خدا پدر افتخاری را بیامرزد که در کلمبیا حاضر شد و هزار و ۴۰۰ دلار که آگاهی نمیدارم از جیب خودش بود یا از مکان دیگر، به ما داد. اگر او نمی آمد، آگاهی نمیدارم کشاورز که مسئول شده بود چه بلایی سرش می آمد.

* پول نبود آب میوه تهیه بکنیم!

فارس: علی کفاشیان در اردوی شما حاضر نشد …

مثل اینکه مسیر او دور بوده است و هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه بوده، آگاهی نمیدارم با چه چیزی می درخواست بیاید. مییاندیشم با هواپیما فقط یک ساعت راه باشد، به هرحال به ما گفتند مسیر دور بوده و آقای ناظم الشریعه هم در جریان است، ما دوست داشتیم آقای کفاشیان را در اردو می دیدیم؛ چراکه روحیه ای برایمان بود. وقتی کشاورز مصدوم شد فشارش افتاده بود و او حتی پول نداشت آب میوه تهیه بکند. مسئولان ۱۰۰ دلار به کشاورز دادند و به او گفتند خود را با این پول خوب کند، مگر می شود چنین اتفاقی بیفتد؟! کسی که با ما به عنوان راهنما بود، رفت و از جیب خودش برای کشاورز آب میوه تهیه کرد.

* دلیل شکست پرتغال

فارس: در دیدار مقابل پرتغال در شرایط حساس بازی، هنگامی که تایم اوت گرفته شد در نیمکت ما تمام بازیکنان حرف میزدند، اما در نیمکت پرتغال فقط سرمربی تیم صحبت می کرد.

همین موضوع هم باعث شد که آنها شکست بخورند؛ چراکه سرمربی تیم شان صحبت کرد (با خنده)، ما یک تیم بودیم، در بازی برخی مسائل به بازیکنان مربوط می شود، مثلاً می خواهیم اوتی بزنیم و بازیکنان با یکدیگر هماهنگ می کنند.

* مسرت رهبر انگیزه ام را ۲ برابر کرد

فارس: در رابطه با اهدای مدالت به مقام معظم رهبری هم حرف زن.

وقتی ما مسرت مقام معظم رهبری را با کسب مدال به دست می آوریم، بالاترین چیزی است که در دنیا قادر هستیم از آنِ خود کنیم. هنگامی که رهبر معظم انقلاب با پیام خود اعلام کردند که از کسب مدال المپیکی ها خوشحال شده اند، انگیزه ام دوچندان شد؛ چراکه سعی کردم با کسب مدال و قرار گرفتن روی سکو من هم در مسرت ایشان سهمی داشته باشم، اینکه آقا حواس شان به ما است، اندازه یک دنیا برایم ارزش دارد و از همه چیز بالاتر است. آرزو داشتم تا با رهبر دیداری داشته باشم و اگر این اتفاق رخ بدهد که منتی بر سر من نهاده اند.

***لطفا نظر دهيد***

نگارنده: پريدخت ح.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل سراپرده محبت اوست
««« »»»
ديده آيينه دار طلعت اوست

شیرین ترین کارت زندگی ام را گرفتم/ پول خرید آب میوه هم نداشتیم!/ خوشحالی رهبر انگیزه ام را ۲ چندان کرد

TT / 205 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال