نظری بر واقعه عاشورا


با دیگران به اشتراک بگذارید

نگاهی بر واقعه عاشورا

به چه صورت قادر می باشید محرمتان را خوشگل تر کنید؟آیا پیاده کردن سبک رفتاری امام حسین (ع) در زندگی شدنی است ؟به چه صورت کودک تان را با واقعه عاشورا آشنا سازید؟ نذر خانواده شما امسال چه است؟ با ما همراه باشید تا جواب سئوالاتت خود را کشف بکنید.

گروه زندگی تبیان
تصویر و عکس نگاهی بر واقعه عاشورا

پیاده کردن سبک رفتاری امام حسین (ع) در زندگی
محرم که می رسد، خیابان پر می شود از ایستگاه های صلواتی که هر کدام به نوبه خود سعی می کنند با هر چه در توان دارند مرهمی بر دل های تشنه عزاداران حسینی باشند. آن هم فقط به یاد بزرگمردی که فریاد العطش در تاریخ ماندگار شد.

محرمتان را خوشگل تر کنید
ماه محرم ویژگی های خاص خودش را دارد، شاید با خوشگل تر کردن رفتارهایمان، انگشت های اتهام هایی که به سمت ما هدف گرفته، کمی آن طرف تر رود.

برداشت با شما
آسمان تاریک است. صدای طبل ها خبر از آمدن دسته های عزاداری می دهد. بدیعی زیبای فرزندی جوان خیابان ها را معطر به طراوت نام سالار شهیدان و کوچه ها را مهیّای قدم های آرام زنجیرزن ها می کند. هر چه نزدیک تر می آیند خانه ها هم با دسته ها هم نوا می شوند و مردمان به خیابان ها می روند. بوی اسپند و صدای زنجیرها آرامشی بر قلب های شلوغ خیابان ها و کوچه ها می نشاند. همه آمده اند برای دیدن معرکه ی عشق به سیدالشهدا.

کودک تان را با واقعه عاشورا آشنا سازید
یکی از اصلیترین مسایلی که باید از زمان کودکی به کودکان تعلیم داده شود، مسایل مذهبی است. والدین باید در ابتدا به پایه قرار دهی ارزش های مذهبی در کودکان خود توجه بکنند و این مساله مهم را پله پله و آرام آرام به کودکانشان بیاموزند تا آنها هم آسانتر بتوانند این مسایل را درک کنند و دلزدگی در آنها به وجود نیاید.

آخر به آرزوت رسیدی
سرم را به شیشه اتوبوس تکیه داده بودم، امیر علی کنارم نشسته و با انگشتانش بازی می کند، هنوز دو ایستگاه مانده است تا به مقصد برسیم، امیر علی که گویا خسته شده است نقل کرد: «مامان پس کس میرسیم» دستش را در دستانم می فشارم و آرام نقل میکنیم:«کم مونده مامان الان می رسیم.» چقدر چشمانش شبیه چشمان احمد است، به همان خوشگلی و با همان غم.

نذر خانواده شما امسال چه است؟
در فرهنگ باورهای دینی ایرانی های مسلمان، یکی از اصلی ترین ایامی که بیشترین نمود را دارد و بسیاری از مومنان به ادیان دیگر را نیز با خود همراه کرده؛ آیین ها و مهمانی بزرگداشت ایام محرم و صفر است که نسل به نسل به ما رسیده و ما نیز به فرزندانمان میرسانیم.

— لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد —

نگارش از : شهداد ه.

گوناگون خانه و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گو نام ما ز ياد به عمدا چه می‌بری
««« »»»
خود آيد آن که ياد نياری ز نام ما

نظری بر واقعه عاشورا

TT / 55 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال