طاهری: امیدوارم با نویدکیا همچنان دوست بمانیم/ترسی ندارم و اگر نتوانم می روم/ تیم ملی هندبال فعلاً برنامه ای ندارد (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

طاهری: امیدوارم با نویدکیا همچنان دوست بمانیم/ترسی ندارم و اگر نتوانم می روم/ تیم ملی هندبال فعلاً برنامه ای ندارد

مدیرعامل باشگاه سپاهان می‌گوید که برای خدمت در عرصه ورزش ترسی ندارد و بدون چشمداشت هم به سپاهان آمده است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   طاهری: امیدوارم با نویدکیا همچنان دوست بمانیم/ترسی ندارم و اگر نتوانم می روم/ تیم ملی هندبال فعلاً برنامه ای ندارد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، یک روز مانده به تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی هیئت مدیره باشگاه سپاهان تشکیل جلسه داد. نشستی کوتاه که موضوع آن بررسی استعفای اصغر باقریان بود و در پایان با پذیرفتن این استعفا، محسن طاهری مدیرعامل تازه این باشگاه شد. عضو هیئت مدیره باشگاه و البته سرمربی فعلی سرمربی هندبال، حالا مسئولیتی دشوار را در سپاهان تحویل گرفته است.

طاهری در مکالمه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص انتخابش به عنوان مدیرعامل و سایر مسائل صحبت کرد.

تسنیم: اتفاقات قبل از تعطیلات خیلی با سرعت رقم خورد و هیئت مدیره تشکیل جلسه داد و شما مدیرعامل شدید. روز پیش (پنجشنبه) هم در تمرین مهمانی معارفه تان به انجام رسانده شد. در خصوص این موارد بیشتر توضیح می دهید؟

ما تشکیل جلسه دادیم و صحبت خاصی در جلسه صورت نگرفت. فقط بحث استعفای اصغر باقریان بود که چندین وقت پیش استعفای خود را تقدیم هیئت رئیسه و منوچهر نیکفر (رئیس هیئت مدیره) کرده بود. آن زمان مخالف استعفا بودیم، اما او دوباره خواست استعفا کرد و ما هم این بار موافقت مان را اعلام کردیم. روز پیش هم به تمرین رفتیم که آنجا آقای نیکفر، عبدالله ویسی و محرم نویدکیا هم به نمایندگی از سوی بازیکنان حرف زدند و این اتفاق را به من تبریک نقل کردند.

تسنیم: شاید خیلی از هواداران سپاهان کمتر با گذشته شما آشنایی داشته باشند. از کجا و با چه سوابقی به مدیریت این باشگاه رسیدید؟

از سال ۶۱ وارد ورزش شدم و چندین سال عضو تیم ملی هندبال و کاپیتان این تیم بودم. در هندبال سابقه مربیگری دارم و چندین سال کمک مربی بودم و اکنون هم سرمربی تیم ملی هندبال هستم. سابقه ام در سپاهان هم مشخص است و من از سال ۷۴ که به اصفهان آمدم، در شرکت فولاد مبارکه مشغول به کار شدم و سابقه کاری ام در این شرکت نیز مشخص است. اکنون هم در خدمت باشگاه هستم و هر مددی از دستم بر بیاید، برای سپاهان به انجام خواهم رساند.

تسنیم: شما بیشتر از اینکه فوتبالی باشید، هندبالی هستید و شاید چندان با حاشیه های فوتبال آشنایی ندارید. از حضور در فوتبال به وحشت نمیافتاد که اسیر حاشیه ها شوید؟

ترس، برادر مرگ است. به هیچ وجه در حیطه و عرصه ورزش برای خدمت کردن ترسی نداشتم و ندارم. برای خدمت و کمک آمدم و برای منافع و چشمداشتی به باشگاه نیامدم. هیچ ترس و واهمه ای ندارم و هر مکان بتوانم یاری میرسانم، اگر هم نتوانم می روم.

تسنیم: مدیریت باشگاهی را متقبل شده اید که در چندین سال اخیر ثبات مدیریتی نداشته است. این مسئله از نظر روانی شما را آزار نمیدهد؟

فقط سپاهان نبوده که مدیرانش در این چندین سال عوض شده اند. متأسفانه ثبات مدیریت بر پایه کسب نتیجه شده است و اگر نتیجه به دست آید، مدیران هم می مانند. حالا در سپاهان باتوجه به اینکه تیم فوتبال ما جوان شده، قطعاً باید مدیریت خوبی داشته باشد و حداقل یکی دو سال باید رنج کشید تا در این تیم نتیجه نیز به دست آید. ثبات مدیریتی به کسب نتیجه مطلوب بازمی گردد و اگر نتیجه مطلوب کسب کنیم، همه چیز فراهم است. نتیجه مطلوب فقط کسب قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی نیست، بلکه انتظاری است که ما از این تیم داریم. ان شاالله نتیجه خوبی کسب کنیم تا مدیریت هم در باشگاه سپاهان ثبات داشته باشد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   طاهری: امیدوارم با نویدکیا همچنان دوست بمانیم/ترسی ندارم و اگر نتوانم می روم/ تیم ملی هندبال فعلاً برنامه ای ندارد

تسنیم: چه انتظاری از این تیم سپاهان می رود و حداکثر یا حداقل هدفی که برای این تیم تعیین شده است، چه چیزی است؟

ابتدای فصل و وقتی که قصد بستن تیم را داشتیم، هدف جوانگرایی بود و در کنار آن نتیجه مطلوب گرفتن همیشه هدف ماست. برای همین از سال گذشته این مسئله را در هیئت مدیره مصوب کردیم که تمرکزمان روی جوانگرایی تیم باشد. در این شرایط امکان می دارد با درگیریهای زیادی مواجه شویم، اما به هر صورت این مسئله را با مدیرعامل شرکت فولاد، هیئت مدیره و… چک کردیم و به این نتیجه رسیدیم سپاهان برای بازگشت به قدرت سابق خود، باید این تغییرات را داشته باشد تا پوست اندازد. امیدواریم این روش و جوانگرایی انجام شده، جواب دهد و در این بین هواداران باید به عبدالله ویسی و تیم جوانش فرصت بدهند تا نتیجه خوبی کسب کنند. نگاهی که به نتایج داریم، در نقل کرده ها همیشه اعلام کرده ایم که نگاه به قهرمانی و کسب سهمیه داریم. در همه رده ها با قدرت شرکت خواهیم کرد و علاوه بر تیم بزرگسالان سپاهان، تیم جوانان و امیدها هم خوب فعالیت میکنند و این نقطه عطفی برای باشگاه سپاهان است. باید از این بابت از مربیان مان در پایه ها تشکر کنم که به این خوبی فعالیت میکنند. در این فصل، هم به کسب سهمیه آسیا و هم به قهرمانی چشم داریم و در جام حذفی نیز نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

تسنیم: برای این هدفی که می گویید، جایگاهی هم تعریف کرده اید که حداکثر در چه رتبه ای قرار بگیرید؟

تعریف ما حضور در یک چهارم بالای جدول یا همان بین چهار تیم خوب تر لیگ است. این حداکثر انتظار ماست و اگر پنجم، ششم یا رتبه های دیگری را کسب کنیم، جزو اتفاقات ورزش خواهد بود که دیگر چیزی دست ما نیست. به هر حال امکان می دارد در طول فصل اتفاقاتی رخ دهد، بازیکنان تأثیرگذار تیم مصدوم شوند، نتایج در لحظات پایانی عوض شود و نتوانیم بین چهار تیم خوب تر باشیم، اما هدف مان همین است و برای این هدف تلاش خواهیم کرد.

تسنیم: در این بین هم شاید بیشتر دغدغه مدیران مسائل داوری باشد و این مسئله را هم دخیل آگاهی بدارند که شما در گفتمانهای خود اشاره ای به آن نداشتید. حالا که مدیری هستید که قبلاً مربیگری هم کرده، این مسئله را بیشتر درک خواهید کرد یا شما هم اگر ناکامی در تیم تان باشد، داور را عامل آن آگاهی میدارید؟

هیچ داوری نمی خواهد به صورت عمد، سوتی به نفع یا ضرر تیمی بزند. اگر داوری به این شکل بخواهد قضاوت کند، خارج از روحیه ورزش است و با او برخورد حقوقی هم خواهد شد. اگر داوری اشتباه سهوی کند، اشتباه کرده است و نباید فشاری به او وارد شود. امکان دارد اشتباهات به سود یا ضرر ما باشد که هر دفعه این اتفاقات رخ می دهد. با این حال انتظار ما این است داورها با تمام توان سوت بزنند و ما هم در راستای مسابقات هر داوری که برگزیده شد، صالح و صادقانه سوت بزند، اما امکان می دارد اشتباه سهوی هم باشد.

تسنیم: یکی از درگیریهای مدیران در سپاهان، نوع رابطه با محرم نویدکیا بوده که خیلی از آنها با این بازیکن دچار معضل شده اند. رابطه شما با نویدکیا به چه شکل است؟

محرم نویدکیا از اسطوره های باشگاه سپاهان است. او همیشه به سپاهان یاری رسانده و همیشه سعی داشته به کلکسیون سپاهان یاری رساند. اگر بخواهم از نویدکیا فراموش نا شدنی نقل بکنیم، به وقتی بازمی گردد که من کارم را در شرکت فولاد مبارکه آغاز کردم و نویدکیا هم خردسالی بود که تازه به سپاهان آمده بود. از خردسالی او را می شناسم. آن زمان هندبالیست سپاهان بودم و نویدکیا در فوتبال بود. روحیات ورزشی یکدیگر را می شناسیم و همدیگر را درک می کنیم. من از قدیم با نویدکیا دوست هستم و امیدوارم هنوز دوست باشیم و دوست بمانیم تا بتوانیم نتایج مثبتی برای سپاهان رقم بزنیم.

تسنیم: شما از پیشکسوتان هندبال هستید. برای ادامه همکاری با فدراسیون هندبال برنامه ای دارید؟

قطعاً در کنار هندبال خواهم بود. من از این رشته به جهان حرفه ای ورزش آمدم و برای هندبال از هیچ کوششی دریغ نمی کنم، اما این بدان معنی نیست که در باشگاه سپاهان از سایر رشته ها غافل شویم. هر کاری که بتوانم برای رشد هندبال به انجام میرسانم.

تسنیم: برای ادامه همکاری با تیم ملی هندبال به عنوان سرمربی این تیم بعد از حضور در باشگاه سپاهان تصمیمی گرفته اید؟

در حال حاضر تیم ملی هندبال برنامه و مسابقه خاصی ندارد. برنامه ها از سوی فدراسیون اعلام می شود و کارها طبق خواسته آنها جلو خواهد رفت.

تسنیم: برنامه های باشگاه سپاهان برای تیم هندبال چه چیزی است؟

از ابتدای فصل تیم را بستیم و تیم جوانی را با توجه به دیدگاه های باشگاه انتخاب کردیم و آینده گریه نکن خوبی برای امسال و سال های آینده در این بخش داشتیم. قطعاً اگر بتوانیم مددی کنیم، دریغ نخواهیم کرد. نظر بنده و هیئت مدیره باشگاه بر این است که تیم هندبال را جوان کنیم و برای آینده برنامه داشته باشیم.

تسنیم: احتمال تغییر در کادر فنی تیم هندبال سپاهان وجود دارد؟

در حال حاضر در آستانه لیگ هستیم و اگر بخواهیم تحولی در این تیم بوجود آوریم سرمایه سوزی است. نه تنها در هندبال، بلکه قصد تغییر در سایر رشته های باشگاه را هم نداریم. در تیم هندبال کار را ادامه می دهیم و اگر فشار کاری زیاد بود آن زمان بر آن میشویم و اگر ضروری بود از فرد عالی ای بهره خواهیم گرفت.

_____________________

تهیه و تدوین: رها ج.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين چه عيب است کز آن عيب خلل خواهد بود
««« »»»
ور بود نيز چه شد مردم بی‌عيب کجاست

طاهری: امیدوارم با نویدکیا همچنان دوست بمانیم/ترسی ندارم و اگر نتوانم می روم/ تیم ملی هندبال فعلاً برنامه ای ندارد (۲ عکس)

TT / 155 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال