http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

محمدیاری: مدال طلا را از گردن من در آوردند و به حریفم دادند/ چطور ممکن است ورزشکار و داور از یک کشور باشند!

محمدیاری: مدال طلا را از گردن من در آوردند و به حریفم دادند/ چطور ممکن است ورزشکار و داور از یک کشور باشند!

با دیگران به اشتراک بگذارید

محمدیاری: مدال طلا را از گردن من در آوردند و به حریفم دادند/ چطور ممکن است ورزشکار و داور از یک کشور باشند!

خبرگزاری فارس: محمدیاری: مدال طلا را از گردن من در آوردند و به حریفم دادند/ به چه صورت امکان می دارد ورزشکار و داور از یک کشور باشند!

پرتابگر دیسک ایران در بازی‌های پارالمپیک ریو گفت: نقره و برنز برای من ارزشی نداشت چرا که تنها برای طلا و رکوردشکنی به کشور برزیل رفته بودم، اما مدال طلا را از گردن من در آوردند و به حریفم دادند.

علی محمدیاری در مکالمه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره علل ناکامی اش در پارالمپیک ریو در حالی که رکورددار پرتاب دیسک دنیا و شانس اول کسب مدال طلا بود، گفت: یک سال تمرینات سخت و منظمی را به اتمام رساندم؛ به طوری که روزی ۸ ساعت در دو نوبت تمرین می کردم و حتی به رکورد بالای ۴۸ متر هم رسیده بودم.

وی ادامه داد: متأسفانه چندین ماه قبل از پارالمپیک دچار زیان دیدگی شدم که با تزریق بهبود یافت. در کشور برزیل هم تمرینات خوبی داشتم و حتی تا ۴۸ متر هم پرتاب کردم. روزی در غذاخوری دهکده بازی ها با حریف کوبایی ام که از عمده ترین رقیبانم بود حرف میزدم که او به من گفت می خواهند ورزشکار برزیلی را قهرمان کنند و سر ما را خواهند برید که من نقل کردم مگر می شود؟ و او گفت حالا می بینیم.

پرتابگر دیسک ایران در بازی های پارالمپیک ریو تصریح کرد: با توجه به اینکه من رکورددار دنیا بودم طبق رنکینگ باید نفر آخر پرتاب می کردم در حالی که به عنوان نفر سوم نامم در استارت لیست قرار گرفت و پرتاب گر برزیلی را نفر آخر قرار دادند. طبق قوانین ۲ دقیقه برای بستن پاهایمان وقت داریم و قادر هستیم ۲ پرتاب امتحانی هم داشته باشیم. زمانی وارد مکان مسابقه شدم متوجه شدم ۴ دقیقه وقت دارم. اندیشیدم این وقت برای بستن پاهایم است و سپس پرتاب های امتحانی ام را قادر هستم به انجام رسانم، اما در طول این وقت باید هر دو قسمت را به انجام میرساندم.

محمدیاری ادامه داد: متأسفانه پس از پرتاب اول متوجه شدم که پرتاب های امتحانی ام خاتمه یافته است و وارد مسابقه شده ام از طرفی مسئولان مسابقه آنقدر صندلی من را کشیدند که شکست. به چه صورت امکان می دارد یکی از مدعیان این رشته برزیلی باشد و یکی از داوران هم از همان کشور؟ زمانی دیدم پرتاب اول خطا شده است پرتاب دوم را نرم تر انداختم تا در جدول مسابقات بمانم و با حضور در فینال برای کسب مدال تلاش کنم، اما این پرتاب را داور برزیلی خطا اعلام کرد. در پرتاب سوم هم که می دیدم شانسم نابود شده است فشار آوردم و با وجود پرتاب خوبی که داشتم باز هم همان داور خطا گرفت.

وی تصریح کرد: ورزشکار برزیلی را با ۴۵ متر و ۳۳ سانتی متر قهرمان کردند. نقره و برنز برای من ارزشی نداشت چرا که تنها برای طلا و رکوردشکنی به کشور برزیل رفته بودم، اما مدال طلا را از گردن من در آوردند و به حریفم دادند. من تمام تلاشم را کردم، اما شرایط از دست من خارج بود. از آقای خسروی وفا که زحمات زیادی برای من کشید تشکر می کنم و به دلیل اینکه قادر نبودم پاسخ خوبی به زحماتش بدهد شرمسار هستم و از او عذرخواهی می کنم.

دارنده مدال طلا بازی های پاراآسیایی در پاسخ به این پرسش که آیا مربیان تحول قوانین را به اطلاع ورزشکاران منتقل نکرده بودند، گفت: من در این مسابقات هم مانند مسابقات قبل پرتاب کردم؛ در حالی که پای من به هیچ عنوان توان ایستادن ندارد، اما از من خطای بلند شدن گرفتند چون می خواستند ورزشکار برزیلی را قهرمان کنند.

محمدیاری درباره برنامه اش برای آینده، گفت: فعلاً می خواهم خوابم و در کنار خانواده ام باشم، هنوز هم من رکورددار دنیا هستم و پس از مشورت با مربیانم در این خصوص تصمیم نهایی را خواهم گرفت.

— براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارش توسط : پاكناز ف.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من اگر نيکم و گر بد تو برو خود را باش
««« »»»
هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

محمدیاری: مدال طلا را از گردن من در آوردند و به حریفم دادند/ چطور ممکن است ورزشکار و داور از یک کشور باشند!

TT / 84 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
رامبد جوان و نگار جواهریان در لباس عروس و داماد!
موارد شخصی سازی جدید سلاح های بازی Destiny معرفی شد
دولت برای انتخابات پیش‌رو آمارسازی می‌کند/ صحبت‌های رئیس جمهور و وزیر اقتصاد متناقض است
استخدام دستیار دندانپزشک خانم بصورت تمام وقت
کلکسیون زنانه D&G ماجولیکا الهام گرفته شده از طرح گل ها
زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا بعد از یک سال
ستم بر «آزادگان» پایان یابد
تجارت عالیجناب «ضراب» از داخل زندان!
بازگشت 12 بازیگر ایرانی شبکه «جم» به کشور
خواستگاری داور معروف لیگ برتر از داور زن آلمانی!
در دانشگاه آزاد کرج چه خبر است؟/ از رابطه جنسی انسان و حیوان تا پارتی‌بازی برای استخدام عموزاده رئیس
استخدام بانک ها (آگهی استخدام تمام بانکها)
اگر لب‌های خوش‌رنگ و درخشان میخواهید کلیک کنید
تجارت عالیجناب «ضراب» از داخل زندان!
تصمیم‌های پست برای سرویس‌ عادی
بهنوش بختیاری روی تخت بیمارستان +عکس
جمشید مشایخی پس از 60 سال سیگار را ترک کرد
هیأت انتخاب بخش مستند جشنواره فیلم وحدت اسلامی معرفی شدند
استخدام وزارت نیرو (خبر برگزاری آزمون)
رئیس سازمان سینمایی: بازیگران شبکه GEM میتوانند برگردند
تبلیغات