لاک پشت ها هت تریک می کنند (۵ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

لاک پشت ها هت تریک می کنند

با وجود نقد های فراوانی که به قسمت اول لاک پشت های نینجا شد اما تهیه کنندگان قسمت دوم آن را هم تولید و روانه نمایش کردند؛ فیلمی که با فروش برش در روزهای نخست، تولیدکنندگانش را امیدوار کرد.
هفته نامه همشهری جوان – علی مسعودی نیا: با وجود نقد های فراوانی که به قسمت اول لاک پشت های نینجا شد اما تهیه کنندگان قسمت دوم آن را هم تولید و روانه نمایش کردند؛ فیلمی که با فروش برش در روزهای نخست، تولیدکنندگانش را امیدوار کرد.

پس از این که تماشاگران و منتقدان، قسمت قبلی فیلم لاک پشت های نینجا را تحویل نگرفتند، شاید به چشم میامد که دیگر کار این ابرقهرمان های خنده دار و کله شق در سینما تمام است و باید پس از گذشت دو دهه دوباره به قاب کوچولو تلویزیون برگردند. این در حالی بود که دو روز پس از به نمایش درآمدن فیلم، تهیه کنندگان اعلام کردند حتما قسمت دیگری نیز در راه خواهدبود و آن خبر حالا تحقق کشف کرده است.
«بیرون از سایه ها» به کارگردانی دیو گرین و تهیه کنندگی مایکل بی تا امروز ۲۴۴ میلیون دلار فروش داشته است؛ به فروش رسانی تقریبا دو برابر هزینه فیلم که در نوع موفقیت بزرگی به حساب مییاید. حالا داستان تولید و نمایش این فیلم را مرور می کنیم.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس لاک پشت ها هت تریک می کنند
اطلاعات سه سوته
لاک پشت های نینجا؛ خارج از سایه ها
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
• امتیاز IMDb: 6.1 از ۱۰
• کارگردان: دیو گرین
• نگارنده: جوزف اپلبام، اندره نمک
• هنرپیشگان: مگان فاکس، استفان امل، آلن ریچسون و…
• مدیر فیلمبرداری: لولا کاروایهو
• موزیک: استیو جابلونسکی
• تدوین: باب دازی و جیم می
• ژانر: اکشن، ماجراجویانه و کمدی
• مدت زمان: ۱۱۲ دقیقه

ماموریت نجات نیویورک
پروژه ساخت این فیلم از سال ۲۰۱۵ کلید خورد و مگان فاکس و ویل آرنت نیز اعلام کردند که در نقش های «اپریل اونیل» و «ورن فنویک» در این قسمت حاضر خواهندشد. همچنین سازندگان فیلم وعده دادند در این قسمت «شردر»- فرمانده خوفانگیز نینجاهای پیاده- دوباره به داستان برگردد. داستان فیلم درباره شهر نیویورک و خطر نابودی آن است. چهار لاک پشت ماموریت دارند این شهر را از دست دیوانگانی چون «شردر»، «کرانگ» و «دکتر استاکمن» نجات دهند، آن هم بدون این که کسی از ماموریت خطیرشان باخبر شود.
در این قسمت البته مسئله برادری و رفاقت لاک پشت ها خیلی پررنگ تر شده. در واقعیت ماموریت نجات تیویورک موقعیتی را بوجود مییاورد که این نینجاها برادری شان را به هم ثابت کنند و در این راه حتی بین شان اختلاف و قهر و دعوا هم در می گیرد. تنها چندین نفر از آدم های فیلم از این ماموریت حساس باخبر هستند و به نوعی درگیر این ماجرا می شوند؛ یکی یک خبرنگار به نام «آپریل اونیل» که مگان فاکس نقشش را بازی کرده، یکی فیلمبرداری به نام فنویک و دیگری یک پیتزافروشی که از آشنایان مایکل آنجلو (یا همان میکل آنژ) است.

ترکیبی از هیجان انگیزها
نمایش آغازین فیلم در میدان مدیسون شهر نیویورک به انجام رسانده شد. کمپانی یارامونت و دیی- گرین مهمانی باشکوهی برای نخستین نمایش مجلسی شان ترتیب دادند و عده زیادی از کودکان طرفدار لاک پشت ها با تیپها و نقاب ها و میکاپ و آرایشی مشابه آن ها به تماشای فیلم و ملاقات با ستارگانش آمدند.
فیلم تمام خصوصیات آشنای قصه های قبلی را در خود دارد؛ مقدار زیادی شوخی و موقعیت خنده آور، عملیات اکشن هیجان انگیز، جلوه های مخصوص بصری و آگاهی می داری خیلی سنگین و آدم های بدی که به دلیل پول و قدرت دنیا را به ویرانی می کشند.
برایان تی که در این فیلم در نقش شردر نمایان ساخته شده معتقد است: «این فیلم تمام عناصر فیلم های قبلی لاک پشت های نینجا را دارد؛ هم اکشن است و هم کمدی و هم سرگرم کننده. قادر هستید انواع مختلف لاک پشت را هم در آن ببینید. لاک پشت ها خیلی خنده دار هستند. تصور کن هم نینجا باشی و هم نوجوان. هرچه در فیلم های قبلی این کلکسیون دیده اید، این جا در مقیاسی بزرگ تر و عجیب تر خواهید دید.»
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس لاک پشت ها هت تریک می کنند
برخورد دوگانه منتقدان
با وجود آغازین هیجان انگیزی که فیلم داشت و استقبالی که از آن انجام شد برخی از منتقدان- که تعدادشان کم هم نیست- زیاد به فیلم روی خوش نمایان نکرده اند. منتقدان معتقد هستند با توجه به هزینه فیلم، منتظر اثر خیلی جذاب تر و باشکوه تری بوده اند.
در مقابل، عده ای هم در حمایت از فیلم صف آرایی کرده اند و می گویند این درست همان چیزی است که در سال ۲۰۱۴ باید پیش میامد و نیفتاد. آن ها «بیرون از سایه ها» را یکی از کامل ترین و گیراترین فیلم های کلکسیون آگاهی میدارند و صحنه های اکشن آن را می ستایند. فیلم ابتدا قرار بود با عنوان «لاک نصفه» به نمایش درآید و بعد تحول نام داد.
هت تریک لاک پشت ها
اگر از هواداران پر و پاقرص لاک پشت ها هستید، آگاهی بدارید که یکی از هنرپیشگان فیلم طی گفت و گوای فاش ساخته که او برای سه فیلم از این کلکسیون قرارداد بسته و معنی اش این است که دست کم یک قسمت دیگر هم به زودی ساخته خواهدشد. به بار نشستن پروژه ساخت فیلم لاک پشت های نینجا کار چندان سهلی هم نیست. در سال ۱۹۹۴ قرار بود فیلم ساخته شود با عنوان «جهش بعدی» که طی آن، برخی خصوصیات نینجاها شبیه لاک پشت متداولی می شد.
مایکل آنجلو قادر میبود قطعات بدن انسان را به بدن خود پیوند بزند، دوناتلو قدرت جسمی بالایی کشف میکرد اما چشمش ضعیف می شد، رافائل به یک هیولای دراز مبدل میشد و اسپلینتر قابلیت کشف میکرد که به یک غول تغیر شکل کشف کند. حتی اندیشیدن به این همه تحول نیز بیمناک بود. این شد که سازندگان آن کلا از خیرش گذشتند.

نبرد بتمن با لاک پشت ها
اما لاک پشت های نینجا تا رسیدن به این دوران رخدادهای عجیب و غریبی را از سر طی کرده اند که شاید همه از آن باخبر نباشند. یکی از جالب ترین اتفاقات سال گذشته افتاد. شرکت آی دی دبلیو بر آن شد یک مینی سریال بسازد که در آن، بتمن با لاک پشت های نینجا مبارزه می کند.
مییاندیشید نتیجه مبارزه چه بود؟ بتمن هر چهار لاک پشت را با فن های جدید نینجوتسو آش و لاش کرد و لاک پشت ها پس از این که بتمن را با یک بمب آتش زا ناکار کردند، با بهره گیری از دمشان به پرواز درآمدند و رفتند توی یک کافی نت و نشستند به تماشای فیلم «شوالیه تاریکی».
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس لاک پشت ها هت تریک می کنند
لاک پشت ها انسان می شوند
زمانی مایکل بی بر آن شد آماده کننده فیلم های این کلکسیون باشد، به دنبال چهره هایی گشت که در جهان قرار می داری موجود موجود باشند و بتوانند الهام بخش دیزاین چهره و کاراکتر لاک پشت ها شوند و به آن ها کیفیتی انسانی ببخشند.
چنین بود که ترکیب چشم های راسل گرو و دهان نلسون ماندلا چهره «لئوناردو» را ساخت. چهره بیل مورای الهام بخش دیزاین چهره مایکل آنجلو شد. برای «دوناتلو» از جزییات قیافه «اسپاک» قهرمان فیلم «پیشتازان فضا»- بهره گرفته شده و ژست های کلینت ایستوود هم به قیافه «رافائل» شکل داد.
استاد اسپلینتر هم کسی نیست جز «توشیرو میفونه» بازیگر نامدار ژاپنی که در فیلم های کوروساوا- مثل «هفت سامورایی»، «یوجیمبو» و «ریش قرمز»- او را دیده ایم. البته نبود اصالت لاک پشت های نینجا فقط به همین جا ختم نمی شود.
آن ها در واقعیت پارودی (هجو) کمیک استریپ های و ابرقهرمانان نامدار دهه ۸۰ میلادی هستند. کمیک هایی از قبیل تابتان های نوجوان، جهش یافتگان نوین، رونین نگاشته فرانک میلر بزرگ و از همه مهم تر دردویل. شباهت بعضی از کارها، قابلیتها و قصه های لاک پشت های نینجا به دردویل غیرقابل انکار است.

اسپانسر کیست؟
اما از کار و کاسبی لاک پشت ها اگر بخواهید آگاهی بدارید، همین مورد بس که مارک نامدار غذاخوری رهای زنجیره ای «پیتزاهات» اسپانسر آن ها بوده و حتی برای آن ها اجراهای زنده ای ترتیب داده تا برای نخستین بار لاک پشت ها از توی لاکشان دربیایند! این اجراها تا ۲۰ میلیون دلار هم سوددهی داشته و طی آن افرادی با شمایل کاراکترهای نینجا به همراه گروه ها و خوانندگان مختلف روی صحنه رفته اند و ترانه «قدرت پیتزا» را اجرا کرده اند.
این لاک پشت ها افتخارات اهمیتی می داری را هم رحلت کن دوران ثابت کرده اند؛ مثلا در چندین قسمت از کمیک و انیمیشن «شکارچیان روح» با قهرمانان آن همراهی کرده اند؛ اما اصلیترین افتخار آن ها خیلی عجیب تر از این هاست: رافائل این افتخار را داشته که مشت بکوبد توی صورت آدولف هیتلر! در یکی از کمیک هایی که در دهه ۸۰ از این داستان انتشار داده شد، لاک پشت ها متوجه می شوند که هیتلر دوباره از گور برخاسته و دارد نیرو جمع می کند برای فتح دنیا. پس از یک تعقیب و گریز هیجان انگیز رافائل با او وارد میدان مبارزه می شود و ناک اوتش می کند.
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس لاک پشت ها هت تریک می کنند
لاک پشت های نینجا از کجا پیدایشان شد؟
تاریخ لاک پشتی
این که لاک پشت های نینجا چگونه ایجاد شدند و خلق شدند و چه مسیری را گذراندند تا به این حد از شهرت برسند، داستان جالب و آخر خنده ای دارد. داستان خلق آن ها با نقشهای ابتدایی یک کارتونیست بوجود آمد و همین مقدمه ای شد برای خلق یکی از دوست داشتنیترین کاراکتر های جهان کمیک بوک.

نقشهای مضحک
بعضی زمانها آدم شوخی شوخی یک کارهایی می کند که یکهو جدی می شود. ماجرا لاک پشت ها همین است؛ کوین ایستمن کارتونیست دهه ۸۰ میلادی همین طوری داشت برای خودش نقشهای مضحک می زد آن هم در حالی که بد جوری بدهکار بود و آه در بساط نداشت- که یکهو این طرح لاک پشتی را کشید؛ وجود می داری که خلاف طنزهای ابرقهرمانی «مارول» نه ریخت و قیافه حسابی داشت و نه فیزیکش به انجام عملیات قهرمانانه می آمد اما همین طرح مضحک دستمایه انتشار یک کتاب کمیک شد و ناگهان کار ایستمن گرفت و پیتر لایرد هم به مددش شتافت و ظرف سه سال این جانوران عجیب به دوست داشتنیترین کاراکترهای کودکان مبدل شدند.

تسخیر جهان انیمیشن
در سال ۱۹۸۷ سریال انیمیشن لاک پشت های نینجا دنیا را تسخیر کرد و بعد نسخه های سینمایی و تلویزیونی گوناگونی از روی آن ساخته شد و عروسک اسباب بازیشان به یکی از دوست داشتنیترین اکشن فیگورهای کودکان دنیا تبدیل شد. این لاک پشت های پیتزاخور و عضلانی البته رابطه مستقیمی دارند با پیشرفت های بشر در علم ژنتیک.
شخصیت های اصلی داستان چهار لاک پشت به نام های مایکل آنجلو، لئوناردو، دوناتلو و رافائل هستند که یک موش خبره در فنون رزمی نینجوتسو مربی و مرشد آن هاست اما هم استاد و هم شاگردانش حاصل یک جهش ژنتیکی هستند که از تمام نیروهای انسانی برخوردارند. چیزی که نینجاها را محبوب کرده، تضادی است که بین خصوصیات قرار می داری لاک پشت و خصوصیات کاراکترهای ابرقهرمان این داستان وجود دارد. لاک پشت ها به کندی و ضعف مشهورند اما این ننیجاها دست کمی از سوپرمن و بتمن ندارند.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس لاک پشت ها هت تریک می کنند
لاک پشت های سینمایی
تاکنون شش فیلم سینمایی از داستان لاک پشت های نینجا ساخته شده است. سه تای اول در دهه ۹۰ میلادی و با تکنیک «لایو اکشن» (تکنیکی که آدم ها حرکات انیمیشن را پیش تولید می کنند) ساخته شد: «لاک پشت های جهش کشف کرده نینجا»، «راز شهد» و «لاک پشت های نینجا- قسمت سوم».
استیو برون، مایکل پرسمن و استوارت گیلارد کارگردانان این سه فیلم بودند. بعدها قسمت اول دو بار توسط کوین مونرو و جاناتان لیسمن نو سازی شد. جالب است که هواداران لاک پشت های نینجا همچنان قسمت اول آن را که در سال ۱۹۹۰ ساخته شده دوست داشتنیترین فیلم این کلکسیون آگاهی میدارند. TMNT محصول سال ۲۰۰۷ در رده دوم قرار دارد و نسخه تازه ای یعنی «بیرون از سایه ها» که در سال ۲۰۱۶ روی پرده رفته در جا سوم قرار دارد.
از همه منفورتر هم قسمت قبلی است که در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد و هر چندین در جایزه «انتخاب کودکان» (کیدز چویس) در سه رشته خوب ترین فیلم، خوب ترین بازیگر فوت شد و خوب ترین بازیگر خانم نامزد بود، به هیچ جایزه ای نرسید و در عوض در همان سال نامزد دریافت پنج تمشک طلایی برای بدترین کارگردانی، بدترین فیلمنامه، بدترین فیلم، بدترین نو سازی و بدترین بازیگر مکمل کرد شد.

-نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود-

تهیه کننده: شاهرخ ت.

سینما و تئاتر در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به هرزه بی می و معشوق عمر می‌گذرد
««« »»»
بطالتم بس از امروز کار خواهم کرد

لاک پشت ها هت تریک می کنند (۵ عکس)

TT / 254 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال