بچه ها هوش را از پدر ارث میبرند یا از مادر؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

کودکان هوش را از پدر ارث می برند یا از مادر؟


تصویر و عکس کودکان هوش را از پدر ارث میبرند یا از مادر؟

کودکان هوش خود را از مادرشان به ارث میبرند. بر اساس گزارش ایندیپندنت، به نقل کرده این دانشمندان پدر در به ارث رسیدن میزان هوش و ذکاوت به کودکان هیچ دخالتی ندارد.

فرزندها هوش خود را از مادر به ارث میبرند نه از پدر!

تحقیقات اخیر دانشمندان نمایان میکند که کودکان هوش خود را از مادرشان به ارث میبرند. بر اساس گزارش ایندیپندنت، به نقل کرده این دانشمندان پدر در به ارث رسیدن میزان هوش و ذکاوت به کودکان هیچ دخالتی ندارد.

تحقیقات دانشمندان نمایان میکند که بانوان به دلیل داشتن دو کروموزوم X احتمال بیشتری برای انتقال ژن هوش به فرزندانشان دارند.این در حالی است که مردان فقط یک کروموزوم X دارند و علاوه بر این دانشمندان اکنون بر این باورند که ژن حامل عملکردهای شناختی توسعه یافته که از پدر به ارث می رسد امکان می دارد به طور خودکار غیرفعال شوند.

مطالعات آزمایشگاهی با بهره گیری از موش های اصلاح ژنتیک شده نمایان کرد که کسانی که با یک دوز زاید از ژن مادر متولد شده اند مغزی بزرگ و جسمانی کوچک دارند اما این موضوع در رابطه با کسانی که این دوز زاید را از پدرانشان به ارث برده اند بلعکس است یعنی مغزی با حجم کوچولو تر و جسمانی بزرگتر دارند.

این موضوع یک پیوند قوی میان خردسال و مادر بوجود مییاورد و تصور می شود احساس امنیتی که به این واسطه در کودکان به وجود مییاید به آنها اجازه می دهد تا به کشف دنیا توجه بکنند و در حل معضلات اعتماد به نفس داشته باشند.

علاوه بر این، به نقل کرده محققان مادران تمایل دارند به کودکانشان در حل معضلات یاری رسانند به مکان اینکه آنها را راهنمایی کنند تا با بهره گیری از پتانسیل بلقوه خود به رفع مشکلاتشان توجه بکنند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال