مستغاثی: فقر پرداختن به موضوعات مذهبی باعث تأسف است/ تفکر سکولار و ضد اسلامی در سینما با دین و مذهب در حال جدال است


این کارشناس فرهنگی در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: من بسیار متأسفم در کشور ما که ام القرای جهان تشیع است در رابطه با زندگی امامان معصوم (ع) آثار شاخصی در سینما تولید نشده و سینمای ما بسیار بی توجه به این نوع مسائل است.

وی ادامه داد: ما باید افسوس بخوریم که در جشنواره ای مانند چهلچراغ فیلمی جایزه می گیرد که زمان ساخت آن به بیش از ۲ دهه گذشته باز می گردد؛ ما چطور خود را شیعه و مسلمان می دانیم اما در رابطه با واقعه بزرگ عاشورای حسینی (ع) حتی به اندازه تعداد انگشتان یک دست هم فیلم نساخته ایم؟

مستغاثی خاطرنشان کرد: دوری سینما و رسانه ها از دین و مذهب بسیار بد و تأسف بار است و متأسفانه باید این نکته را بازگو کنم که سینما با قدرت به مخالفت با دین ادامه می دهد!؛ سابقه سیاه دین زدایی سال ها است که توسط غربی ها و دشمنان اسلام به کشور ما نفوذ کرده اما مسئولان فرهنگی ما هیچ تدبیری برای مقابله با آن اندیشه نکرده اند و به صورت منفعلانه با این واقعه تأسف بار برخورد کرده اند؛ گویا این آگاهی هنوز در میان مدیران فرهنگی ما به وجود نیامده که تفکر سکولار و ضد اسلامی در سینمای کشور با دین و مذهب در حال جدال است و می خواهد هویت دینی و اسلامی ما را از بین ببرد.

این منتقد سینما تصریح کرد: مراکز دینی همواره در مقابله با سینما بوده اند اما متأسفانه نتوانسته اند کار چندانی از پیش ببرند چرا که مدیریت کلان فرهنگی کشور توجه مکفی به این مسائل نداشته و ندارد و از همین رو است که اگر در سینمای ما گاهاً آثار محدودی در این زمینه تولید می شوند به صورت خلق الساعه و نمایشی هستند و هیچ تدبیری برای تولید آن ها نبوده است.

وی تأکید کرد: ما نیازمند تحولی اساسی و بنیادین در سینمای جمهوری اسلامی ایران هستیم اما از آنجا که سیستم مدیریتی فرهنگی ما از گذشته های دور توسط فراماسونرها پایه گذاری شده و آن ها تا به امروز سیستم سینما را در اختیار داشته اند هیچ گاه نتوانسته ایم شاهد این دگرگونی و تحول در سینما باشیم.

مستغاثی در خاتمه این گفتگو اظهار داشت: خوشبختانه هنوز برای به وجود آوردن این تحول در کشور ما دیر نشده است چرا که تمامی مردم ما عشق زیادی به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دارند و ما این مهم را همواره در مراسم های مذهبی مانند تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) شاهد هستیم که با چه عشقی مردم به کوچه ها و خیابان ها می آیند و برای سرور و سالار شهیدان عزاداری می کنند؛ از این رو ما باید سعی کنیم برخلاف آنچه دشمنان اسلام و قرآن درصدد به دست آوردن آن هستند دین و مذهب را در سبک زندگی مردم و همینطور در محیط های علمی، آثار هنری و… وارد سازیم و محاسبات دشمنان را برای همیشه بر هم بزنیم.

این مطلب در سایت "سینما پرس" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال