به چه صورت معضلات احساسی در بچه ها را از بین بریم؟ (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

چگونه مشکلات عاطفی در کودکان را برطرف کنیم؟

در برخی از کودکان که از معضلات عاطفی رنج می‌برند مداخلات عمومی و کلی از قبیل مشاوره مدرسه، گروه‌های مهارت اجتماعی و حمایت‌های جمعی نقش نمی دارد یا تاثیر مطلوبی از خود به مکان نمی‌گذارد.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس به چه صورت معضلات عاطفی در کودکان را از بین بریم؟
در برخی از کودکان که از معضلات عاطفی رنج می‌برند مداخلات عمومی و کلی از قبیل مشاوره مدرسه، گروه‌های مهارت اجتماعی و حمایت‌های جمعی موثر نیست یا تاثیر مطلوبی از خود به مکان نمی‌گذارد.
همچنین در تمامی مواقع حرف زدن در رابطه با اینکه خردسال دچار چنین معضلی است، راحت نبوده و در صورت وجود مشکل، والدین و مربیان نمی‌دانند چه رفتار عالی ای باید داشته باشند.

تمام کودکان و افراد جوان احساس پریشانی، افسردگی، اختلال، عصبانیت را تجربه کرده‌اند. زندگی در کنار خانواده، برقرار کردن رابطه با همسالان و ایجاد ارتباط‌های روانی برای آموزش از جمله موضوعات عاطفی و روانی هستند. همچنین تجربیاتی از قبیل ناامیدی و نابسامان بودن همچون داشتن احساس رضایت و موفقیت حائز اهمیت است.

بازی، یکی از روش‌هایی است که کودکان آن را کندوکاو می‌کنند و تلاش می‌کنند که از طریق آن، زندگی عاطفی و روانی‌شان را درک کرده و با آن ارتباط برقرار کنند.

حرف زدن نیز یک روش دیگر است و کودکان معمولا از طریق رفتارشان، احساسات خود را نشان می‌دهند. همچنین برای تشخیص مشکل عاطفی در خردسال در صورتی که او رفتار عجیبی از خود نمایان کند یا به طور غیرمعمول احساس دغدغه، گوشه‌گیری و پرخاشگری داشته باشد،‌ این رفتار می‌تواند برای والدین گیج‌کننده یا هشدار دهنده باشد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس به چه صورت معضلات عاطفی در کودکان را از بین بریم؟
در خردسالان، کودکان و افراد کم‌سن تلاش برای حرف زدن در مورد موضوعات عاطفی و روانی به گونه‌ای که قابل درک باشد یاری رساننده است. حتی در رابطه با نوزادان، والدین اغلب متوجه می شوند طفل احساس خود را به گونه‌ای با اظهار آواها ابراز می‌کند.

البته خردسال امکان می دارد از علت آزردگی و نگران بودن خود ناآگاه باشد یا تمایلی به حرف زدن در رابطه با آن نداشته باشد. برای والدین این عذاب آور است که بینند معضلی وجود دارد اما راهکارها و توجهات متداول کارساز نیست. در چنین شرایطی حرف زدن والدین با یکدیگر با معلمان و دیگر کارشناسان و در میان قرار دادن مشاهدات و افکارشان با همدیگر می‌تواند در تصویرسازی خوب تر از وضعیت خردسال مفید باشد.

در صورتی که والدین و معلمان متوجه وجود یک مشکل شوند اغلب مشاهده می‌کنند رفتارهای موقت خردسال از قبیل استراحت کردن، معضلات مرتبط با تمرکز در مدرسه یا ارتباط با دوستان با اتفاقات رخ داده در خانه یا مدرسه یا تحول شرایط در خانواده ارتباط می دارد. علاوه بر این، در تشخیص اینکه خردسال دچار مشکل شده این مورد حائز اهمیت است که جنبه‌های گوناگون شرایط عاطفی و روانیِ او در نظر گرفته شود.

به گزارش روزنامه گاردین، همچنین در برخی از کودکان معضلات روانی و عاطفی مداوم است که در این شرایط حرف زدن با او در خانه یا مدرسه بی‌فایده است و برای چنین کودکانی مراجعه به متخصصان و کارشناسان پیشنهاد می‌شود.

ایسنا

____________________________________

گردآوری از : روشنك و.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين چه عيب است کز آن عيب خلل خواهد بود
««« »»»
ور بود نيز چه شد مردم بی‌عيب کجاست

به چه صورت معضلات احساسی در بچه ها را از بین بریم؟ (۲ عکس)

TT / 113 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال