عربستان گفت با ایران قطع رابطه کنی به تو کمک خواهیم کرد


عربستان, ایران, سوریه, بشار اسد

عربستان گفت با ایران قطع رابطه کنی به تو کمک خواهیم کرد

«بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه در مصاحبه با روزنامه روسی، از تبعات نامطلوب پیروزی نیروهای ارتش کشورش در برابر تروریست‌های حلب برای همسایه شمالی یعنی ترکیه سخن گفت.

اسد که به سوالات خبرنگار روزنامه روسی «کومسومولسکایا پراودا» پاسخ می‌داد، اعتقاد داشت که تروریست‌ها به غیر از فرار یا مرگ، گزینه دیگری ندارند؛ بشار اسد در این خصوص گفت: «ما باید به پاکسازی این منطقه ادامه دهیم و تروریست‌ها را به سمت ترکیه یعنی همان جایی که از آن آمده‌اند، عقب برانیم یا اینکه آنها را بکشیم. گزینه دیگری وجود ندارد.»

رئیس‌جمهور سوریه که حساب ویژه‌ای روی عملیات در حلب و موفقیت ارتش در آن و شروع شکست‌های پی در پی تروریست‌ها از این شهر باز کرده، در توصیف عملیات آزادسازی حلب گفت: «حلب به عنوان یک شهر بزرگ، برای حرکت به سمت مناطق دیگر و آزاد کردن آنها از (یوغ) تروریست‌ها سکوی پرتاب مهمی برای این حرکت خواهد بود.»

بشار اسد که ترکیه را مبدأ حرکت تروریست‌ها به سمت کشورش و مقصد احتمالی روزهای آتی آنها دانسته بود، در این مصاحبه، همچنین اقدامات ترکیه را در حکم به راه انداختن جنگ در کشورش ارزیابی کرد و گفت که این اقدام با قوانین بین المللی متناقض است.

بشار اسد به جنگ لطفی مقامات آمریکایی و روسی بر سر حمله احتمالی آمریکایی‌ها به ارتش سوریه و اتهام‌زنی واشنگتن به مسکو برای کوتاهی در حمایت از آتش‌بس هم اشاره کرد و گفت که سوریه به موضع مناقشه بین این 2 ابرقدرت تبدیل شده است.

رئیس‌جمهور سوریه در این مصاحبه از پیشنهادهای یکی از دشمنان اصلی این روزهای دولتش یعنی عربستان برای حمایت مشروط از دمشق هم خبرهایی داشت.

بشار اسد گفت: «آنها (سران عربستان سعودی) خیلی ساده و صریح به من گفتند که اگر از ایران دور شوی و اعلام کنی که همه روابط سوریه با ایران را قطع کرده‌ای، به تو کمک خواهیم کرد.»

مرسی از فارس نیوز

مطالب پیشنهادی

معذرت خواهی باراک اوباما از بشار اسدمعذرت خواهی باراک اوباما از بشار اسدصحبت های سردار همدانی و بشار اسدصحبت های سردار همدانی و بشار اسدهشدار سپاه به عربستان: به آب های ایران نزدیک نشویدهشدار سپاه به عربستان: به آب های ایران نزدیک نشویدعربستان سعودی برابر ایران کم آوردعربستان سعودی برابر ایران کم آوردپوتین، ایران و افراطی ها اوباما را تحقیر کرده اندپوتین، ایران و افراطی ها اوباما را تحقیر کرده اندصحبت های اوباما با دو کشور روسیه و ایرانصحبت های اوباما با دو کشور روسیه و ایرانجنگنده های اسرائیل خاک سوریه را بمباران کردندجنگنده های اسرائیل خاک سوریه را بمباران کردندروسیه چگونه هواپیماهای جنگی اش را به سوریه ارسال می کند + عکسروسیه چگونه هواپیماهای جنگی اش را به سوریه ارسال می کند + عکسشغل پردرآمد در کنار خیابان در سوریه + عکسشغل پردرآمد در کنار خیابان در سوریه + عکسهمسر بشار اسد داعش را جانوران درنده و وحشی خواندهمسر بشار اسد داعش را جانوران درنده و وحشی خوانددر این شهر عربستان با زنان و مردان ماننده برده ها رفتار می کننددر این شهر عربستان با زنان و مردان ماننده برده ها رفتار می کنندداعش از کجا آمده؟ / تولید چه کشورهایی است + نمودارداعش از کجا آمده؟ / تولید چه کشورهایی است + نمودار

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال