http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نیرو بخشی توانمندی بسکتبالیست ها

نیرو بخشی توانمندی بسکتبالیست ها

با دیگران به اشتراک بگذارید

تقویت توانمندی بسکتبالیست ها

تصویر و عکس تقویت توانمندی بسکتبالیست ها

 اگر به ورزش والیبال مشغول هستید پیشنهاد میدهیم به تقویت عضلات زانویتان توجه بکنید تا بتوانید آسانتر پرش کنید و در این ورزش در میان هم تیمی های خود بدرخشید بسکتبالیست ها باید به تقویت عضلات زانوی خود و جلو گیری از زیانهای گوناگون در نواحی زانوی خود شوند برخی تمرینات در این زمینه را در ادامه مطلب توضیح داده ایم ین تمرینات با تمرکز روی زانو باعث بالابردن توانمندی ورزشکاران و بسکتبالیست ها خواهند شد.

بسکتبال یک ورزش با سرعت است که نیازمند استقامت بازیکنان و قدرت و انعطاف پذیری در زانو است. توقف های ناگهانی، چرخش ها و پرش ها بر این ناحیه از پا فشار و کشش وارد کرده و اغلب منجر به آسیب دیدگی می شود. شما قادر هستید با مراقبت کردن از بدنتان، سعی کنید از آسیب دیدگی ها و درد زانو پیش گیری کنید. از این تمرینات که همه آنها به تقویت رباط ها و عضلات پیرامون مفاصل شما توجه میکنند، بهره گیرید تا به یک بازیکن خوب تر با زانوهای قوی و منعطف مبدل شوید.

۱- لانژ جانبی

گاهی اوقات تمرینات سهل و متداولی وزن بدن، تمام چیزی هستند که به آنها نیاز دارید. لانژ جانبی، یکی از این تمرینات است که با اضافه کردن کمی پیچ و تاب به نسخه عمده این تمرین، باعث افزایش تمرکز بر تقویت عضلات چهارسر رانندگی بکن و زانوها می شود. این تمرین، جذب نیرو در زانوها را نیز بهبود بخشیده و به بدن شما مییاموزد که به چه صورت وزن تان را در طول حرکات با سرعت و جهت دار مهار کند.

روش انجام حرکت «پاها را به اندازه عرض باسن تان گشایید و در حالیکه بالاتنه تان را صاف نگه داشته اید، بایستید. با پای راستتان، یک گام بلند به پهلو بردارید و روی پای راست تان تکیه بزنید و پایین بیایید، بطوریکه فقط به یک طرف چمباتمه زده باشید. پای چپ و پشت تان را صاف نگه دارید به جلو خم نشوید. با فشار آوردن روی پای راست تان به وضعیت شروع برگردید. برای یک تکرار، این حرکت را برای طرف چپ تکرار کنید. سعی کنید ۸ تا ۱۰ تکرار به انجام رسانید.»

۲- اسکات ربع وزن بدن

این حرکت مزیت قابل توجهی دارد. در مقابل اسکات موازی که در آن، بدن اغلب بعد از ۸ تا ۱۰ تکرار خسته می شود، اسکات ربع به شما امکان می دهد ۲۰ تا ۳۰ تکرار به انجام رسانید و توجه بیشتری به زانوها و عضلات چهار سر شما معطوف می دارد.

روش انجام حرکت «باسنتان را عقب دهید، پشتتان را صاف نگه دارید و فقط کمی بنشینید، بطوریکه زانوهایتان یک زاویه ۴۵ درجه تشکیل دهند. برای کامل کردن یک تکرار، به وضعیت شروع برگردید. سعی کنید در طول تمرین تان، ۲۰ تا ۳۰ اسکات ربع به انجام رسانید.

۳- پشت پا با کمک توپ یوگا

این تمرین به تقویت زانوها، همسترینگ و مرکز بدن شما یاری میرساند، همه آنها نقش اهمیتی می داری در هنگام چرخاندن و تثبیت بدنتان در طول یک بازی ایفا می کنند. این، یک حرکت مناسب برای پایان تمرین تان است، چون کم سرعت تر است و روی زمین انجام می شود.

روش انجام حرکت «روی یک حصیر بخوابید و پاشنه هایتان را روی یک توپ یوگا گذارید، بطوریکه پاهایتان کاملا کشیده و صاف شوند.با درگیر نگه داشتن مرکز بدن و زیاد کردن باسن تان، توپ را به سمت بدنتان بغلطانید، بطوریکه زانوهایتان خم شوند و توپ، زیر قسمت عقب پاهایتان قرار بگیرد.برای تکرار به وضعیت شروع برگردید ۱۰ تا ۱۲ تکرار به انجام رسانید.»

اهمیتی می دارد که بازیکنان بسکتبال روی تقویت زانوها و عضلات و رباط های پیرامون آنها تمرکز کنند.این کار نه تنها به شما یاری خواهد رساند آسیب نبینید،بلکه شما را به یک بازیکن قوی تر نیز مبدل میکند. این حرکات سهل را در ۲ یا ۳ نشست تمرین در طول هفته گنجانید تا تفاوت زیادی در زانوها و بازی تان احساس کنید.

مجله فیتنس

*************************

مسئول متن : روشن ب.

ورزش و سلامت در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ار خصم خطا گفت نگيريم بر او
««« »»»
ور به حق گفت جدل با سخن حق نکنيم

نیرو بخشی توانمندی بسکتبالیست ها

TT / 78 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
دانلود آهنگ جدید محسن یاحقی به نام عشق محال
عاقبت دختران بخاطر لمس، بوسیدن و بغل کردن / تصاویر
رنگ مد سال 2017 -96 معرفی شد / تصاویر
دختران نیمه عریان که برای پول خود را معرفی می کنند / تصاویر
عکس های شراره رخام ژل لبهایش را تخلیه کرد
گردشگری 10 گورستان تسخیر و طلسم شده جهان / تصاویر
جدیدترین عکس و متن بهنوش طباطبایی پس از طلاق
کلیپ اجرای فوق العاده صادق آزمند در مسابقه Stage
مدل آرایش چشم و ابرو سال 2017
نینتندو سوییچ میزبان مجموعه Nobunaga’s Ambition خواهد شد
کیلیپ فیلم فیزیک دهم مهندس امیر مسعودی با توانایی ساخته شد ۲ +( آپارات ) پخش
ویدیو فیلم یک کار دستی برقی دلچسب ( آپارات )
ویدیو فیلم مکالمه و مشاجره میان یک خانم و همسر در انگلیسی ( آپارات )
فیلم شناسایی کتاب حرفه ای باشیم جلیل رسولی ( آپارات ) -دانلود و پخش
کیلیپ فیلم فروختن موفق به سبک تمشک +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم فعل، فاعل و مفعول در زبان انگلیسی +( آپارات ) پخش
کیلیپ فیلم آموزش بستن کراوات به وسیله حسن خیاط +( آپارات ) پخش
کلیپ فیلم ساخت تفنگ کشی
کلیپ فیلم تریلر مجلسی کمپانی بنز برای کانسپت ایکس کلاس پیک آپ
کیلیپ فیلم شروع به کار کانال BIGBEN +( آپارات ) پخش
تبلیغات