دبیرکل جدید سازمان ملل: روسیه و آمریکا را آشتی خواهم داد


گوترس در گفت و گو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت، مایه خوشحالی است که هر کاری را که در توان دارم برای افزایش جلب اعتماد و اطمینان در میان کشورها و به ویژه آمریکا و روسیه که مسلما دو کشور محوری در جهان امروز هستند، انجام دهم.

وی با تاکید بر این مطلب که دبیر کل سازمان ملل، رهبر دنیا نیست بلکه یک مدیر اجرایی است، بر تصمیم خود برای کمک به آشتی مسکو و واشنگتن تاکید کرد و گفت، همیشه این دو کشور را به همکاری با هم تشویق خواهم کرد زیرا مطمئنم اگر این دو کشور با یکدیگر همکاری کنند، از توانایی بسیج دیگران در زمینه اطمینان از حل و فصل اختلافات پیش رو برخوردارند.

روابط روسیه و غرب در سال 2014 و در بحبوحه بحران اوکراین متشنج شد. آمریکا و اروپا روسیه را به خاطر مداخله در جنگ اوکراین و ضمیمه کردن کریمه به خاک روسیه تحریم کردند.

گوترس با اشاره به مذاکرات سوریه که قرار است شنبه در لوزان برگزار شود، از احیای مذاکرات سوریه استقبال و بر ضرورت مشارکت نقش آفرینان کلیدی در جنگ سوریه در این مذاکرات تاکید کرد و گفت، تمام تلاش خود را به کار می گیرم تا به همه کشورهای دخیل تفهیم کنند که در این جنگ، همه بازنده هستند. بحران سوریه ثبات منطقه ای را تهدید می کند و خطر گسترش تروریسم در سطح جهانی را به دنبال دارد.
منبع: ایرنا

[ منبع این خبر سایت ساعت 24 می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال