نجات 113 پناهجو در سواحل لیبی


درپی غرق شدن یک قایق حاملان پناهجویان به اروپا در سواحل شمالی لیبی، علاوه بر آن که یکصد و 13 نفر از این افراد نجات پیدا کردند، همچنان 15 نفر دیگر مفقود هستند.
خبرگزاری ایرنا: درپی غرق شدن یک قایق حاملان پناهجویان به اروپا در سواحل شمالی لیبی، علاوه بر آن که یکصد و 13 نفر از این افراد نجات پیدا کردند، همچنان 15 نفر دیگر مفقود هستند.

یک کشتی زیر نظر سازمان حقوق بشری شامگاه چهارشنبه ( به وقت محلی ) برای کمک به قایقی در سواحل شمالی لیبی وارد عمل شد و یکصد و 13 مهاجر را توانست نجات دهد، 15 نفر از جمله یک کودک سه ساله همچنان مفقود هستند.

در ادامه این گزارش آمده است که این قایق حامل مهاجران، 12 بامداد چهارشنبه درصدد بود تا از آرامش دریا استفاده کند و راه بیفتد اما پس از حرکت، خیلی زود گرفتار موج هایی با ارتفاع دو و پنج متر و اسیر باد شد که 50 کیلومتر جریان داشت.

نجات این قایق به دلیل آن که در آب های منطقه ای لیبی حضور داشت و به کشتی های نجات اجازه داده نمی شد که به این منطقه وارد شده و به قایق حامل پناهجویان کمک رسانی کند، ممکن نبود.

«اریس میسینس که عکاس کشتی نجات بوده است، در این باره گفت:با توجه به حالت فوق العاده، به گارد ساحلی لیبی اعلام کردیم که هر رویدادی پیش آید، وارد آب های لیبی خواهیم شد، چرا که قایق غرق شده است.

با تلاش غریق نجات در شب و با وجود آن که هم چنان امواج دریا متلاطم بوده است، 89 مرد، 11 زن و 11 نوجوان و کودک نجات پیدا کرده و به کشتی فنیکس منتقل شده اند.

سازمان مواس تاکید کرد که افراد نجات یافته به این سازمان گفته اند که به هنگام حرکت، شمار مسافران قایق 130 نفر بوده اند.

در جریان غرق این قایق، یک زن نیجریه ای که کودک سه ساله اش در آب افتاده بود، مصدوم شد، از سوی دیگر، یک نوجوان نیز گفت که پنج تن از همسفرانش مفقود شده اند.

مرکز اجرایی گارد ساحلی ایتالیا دوشنبه گذشته نیز در 33 عملیات امداد رسانی در آب های جنوبی این کشور، چهارهزار و 655 پناهجو را از آب گرفتند و 28 جسد کشف کردند.

از سال 2013 تاکنون بیش از 11 هزار و 500 پناهجو در مسیر مهاجرت به سوی ایتالیا و اروپا در آب های مدیترانه جان خود را از دست داده اند.

این مطلب در سایت "سیمرغ" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال