«رحمت واسعه» آیت الله بهجت در نماز جمعه معرفی شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

«رحمت واسعه» آیت الله بهجت در نماز جمعه معرفی شد

خبرگزاری فارس: «رحمت واسعه» آیت‌الله بهجت در نماز جمعه شناسانده شد

در ایام محرم حسینی، کتاب ارزشمند «رحمت واسعه» که در آن خصایص رحمت واسعۀ خداوند یعنی حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار شده است، شناسانده شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد،

در ایام محرم حسینی، کتاب ارزشمند «رحمت واسعه» که در آن خصایص رحمت واسعۀ خداوند یعنی حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار شده است، شناسانده شد.

سیدالشهدا (ع) مظهر رحمت الهی بر بندگان است و خداوند به واسطۀ  ایشان رحمت خود را بر بندگان جاری کرده و می‌کند. هرچند کلیۀ ذوات مقدس اهل بیت(ع) مظاهر رحمت الهی هستند اما به تعبیری از حضرت رضا(ع) در اظهار جایگاه سیدالشهدا، کشتی نجات اباعبدالله(ع) از سایر ائمه بزرگ‌تر و سریع‌تر است. کتاب «رحمت واسعه» در فصل‌های جداگانه از مسئلۀ محبت و مودت به اهل بیت(ع) به مخصوص امام حسین(ع) گرفته تا عبرت‌هایی از قیام عاشورا سخن نقل کرده است. اما اهمیت و جذابیت «رحمت واسعه» وقتی بیشتر می‌شود که آگاهی بداریم همۀ مطالب کتاب، سخنان ارزشمند آیت‌الله محمدتقی بهجت است، به‌طوری‌که با خواندن آن، خود را در حضور آن عارف ربانی و فقیه بزرگ حس می‌کنید. اظهار سهل و بی‌تلکف ویژگی کتاب «رحمت واسعه» است که به‌همت دفتر تنظیم و نشر آثار آیت‌الله بهجت و جمعی از شاگردان این فقیه عالیقدر تألیف گردیده و سعی شده تا لحن کلام آن عارفِ فقیه، هم‌چنان حفظ شود. در ابتدای کتاب، خواننده زندگی‌نامۀ مختصری از آیت‌الله بهجت و میزان ارادت این عالم جلیل‌القدر به زیارت مشاهد متبرکه را از نظر می‌گذراند، و سپس به مطالب بسیار گیرا و شنیدنی دربارۀ فضائل و کرامات سیدالشهدا(ع)، تاریخ مربوط به آن حضرت، و همچنین دسته‌های مجالس عزاداری می‌رسد. در کتاب «رحمت واسعه» بخشی مجزّا هم برای پاسخ‌ به سؤالات مرتبط با حضرت سیدالشهدا(ع) وجود دارد که خواننده می‌تواند در این بخش پاسخ بسیاری از ابهامات و شبهه‌های موجود را یابد.

در قسمتی از «رحمت واسعه» از اظهار آیت‌الله بهجت آمده است که: «وقتی تأمل می‌کنیم، می‌بینیم همۀ قضایای امام حسین(ع) در یک روز واقع شد و وقتی مردمان کوفه و بصره از قضیۀ قتل آن حضرت مطلع شدند، غصه خوردند و از ابتلای آن حضرت و شهادت و اسارت اهل بیت(ع)، خدا می‌داند که اهل ایمان چقدر ناراحت بودند، به حدی که گویا باورشان نمی‌شد. در طول این مدت دل اهل ایمان خون بود. اما ما بیش از هزار سال است که گرفتاریم و حضرت حجت(عج) گرفتار است و دشمن‌ها نمی‌گذارند بیاید و او را حبس کرده‌اند. آیا حبسی از این بالاتر که نتواند خود را در هیچ آبادی نمایان کند و خود را شناساند؟! در این مافوقِ هزار سال که آن حضرت در زندان است، خدا می‌داند که قلوب اهل ایمان چقدر خون است. آیا شایسته است که حضرت غایب(ع) در مصائب و دردسر شبیه قضیه حسین‌بن‌علی(ع) به این مدت طولانی‌ گرفتار باشد و ما برقصیم و نشاط کنیم؟!»

«رحمت واسعه» که در نقش ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت گردهمایی ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سر تا سر کشور در حال اجرا است، شناسانده شد؛ به واسطۀ روایت‌ها و سخنانی که بسیاری از آنها کوتاه و موجز هستند برای هر خواننده‌ای شیرین است به‌طوری‌که خواننده بعد از دست گرفتن آن غرق در دریای محبت رحمت واسعۀ باری‌تعالی می‌شود.

**************

تهیه شده توسط : ارشيا ب.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا به ميکده و چهره ارغوانی کن
««« »»»
مرو به صومعه کان جا سياه کارانند

«رحمت واسعه» آیت الله بهجت در نماز جمعه معرفی شد

TT / 52 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال