سرطان گردن رحم – تست پاپ اسمیرمطالبی در مورد تست پاپ یا پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر

پاپ اِسمیر که به تست پاپ نیز معروف است  نوعی  آزمایش غربالگری ساده، سریع و اساساً بدون درد است. در این تست از سلول‌های دهانه‌ی رحم زن  نمونه‌برداری شده و به منظور بررسی بر اسلاید شیشه‌ای میکروسکوپ منتقل می‌شوند.

این سلول‌ها به منظور تشخیص ناهنجاری‌ها و به خصوص عوامل سرطان‌زا بررسی می‌شوند. تمام زنانی که بالای 21 سال یا آنانی که سه سال از اولین آمیزش جنسی‌شان گذشته است باید انجام این آزمایش را آغاز کنند.

اکثر زنان بالای 30 سالی که به طور مداوم نتایج تست‌های  پاپ اِسمیرشان نرمال بوده‌ می‌توانند در فاصله‌ی زمانی بیشتر از یک سال این تست را انجام دهند. پاپ اِسمیر در زنانی که جراحی هیسترکتومی کامل و خوش‌خیم داشته‌اند و نتیجه‌ی تست‌های پاپ اِسمیرشان نرمال بوده‌ است نباید انجام شود.

اما زنان مبتلا به هیسترکتومی ساب‌توتال که دهانه‌ی رحم‌شان را بر نداشته‌اند باید همانند زنانی که هیسترکتومی نداشته‌اند به طور منظم تست پاپ اِسمیر را انجام دهند. این آزمایش بر اساس سیستم بتسدا تجزیه تحلیل می‌شود. شرح حال  وضعیت قاعدگی فرد و نتایج غیر طبیعی آزمایشات گذشته و زمان وقوع آن‌ها برای تجزیه تحلیل آزمایش کنونی ضروری است.

زنانی که تا 65 الی 70 سالگی به طور منظم این تست را انجام داده‌اند و نتایج آزمایش‌شان نرمال بوده‌اند می‌توانند انجام تست‌ها را متوقف سازند. سرطان دهانه رحم یک بیماری قابل پیشگیری است. 80 درصد از زنانی که سرطان دهانه‌ی رحم در آن‌ها تشخیص داده می‌شود در 5 سال پیش از تشخیص تست پاپ اِسمیر را انجام نداده‌اند. انجام این تست در هنگام بارداری مشکلی ایجاد نمی‌کند.

منبع : الو دکترلینک منبع

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات