سرطان گردن رحم – تست پاپ اسمیر


مطالبی در مورد تست پاپ یا پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر

پاپ اِسمیر که به تست پاپ نیز معروف است  نوعی  آزمایش غربالگری ساده، سریع و اساساً بدون درد است. در این تست از سلول‌های دهانه‌ی رحم زن  نمونه‌برداری شده و به منظور بررسی بر اسلاید شیشه‌ای میکروسکوپ منتقل می‌شوند.

این سلول‌ها به منظور تشخیص ناهنجاری‌ها و به خصوص عوامل سرطان‌زا بررسی می‌شوند. تمام زنانی که بالای 21 سال یا آنانی که سه سال از اولین آمیزش جنسی‌شان گذشته است باید انجام این آزمایش را آغاز کنند.

اکثر زنان بالای 30 سالی که به طور مداوم نتایج تست‌های  پاپ اِسمیرشان نرمال بوده‌ می‌توانند در فاصله‌ی زمانی بیشتر از یک سال این تست را انجام دهند. پاپ اِسمیر در زنانی که جراحی هیسترکتومی کامل و خوش‌خیم داشته‌اند و نتیجه‌ی تست‌های پاپ اِسمیرشان نرمال بوده‌ است نباید انجام شود.

اما زنان مبتلا به هیسترکتومی ساب‌توتال که دهانه‌ی رحم‌شان را بر نداشته‌اند باید همانند زنانی که هیسترکتومی نداشته‌اند به طور منظم تست پاپ اِسمیر را انجام دهند. این آزمایش بر اساس سیستم بتسدا تجزیه تحلیل می‌شود. شرح حال  وضعیت قاعدگی فرد و نتایج غیر طبیعی آزمایشات گذشته و زمان وقوع آن‌ها برای تجزیه تحلیل آزمایش کنونی ضروری است.

زنانی که تا 65 الی 70 سالگی به طور منظم این تست را انجام داده‌اند و نتایج آزمایش‌شان نرمال بوده‌اند می‌توانند انجام تست‌ها را متوقف سازند. سرطان دهانه رحم یک بیماری قابل پیشگیری است. 80 درصد از زنانی که سرطان دهانه‌ی رحم در آن‌ها تشخیص داده می‌شود در 5 سال پیش از تشخیص تست پاپ اِسمیر را انجام نداده‌اند. انجام این تست در هنگام بارداری مشکلی ایجاد نمی‌کند.

منبع : الو دکتر

مطالب پیشنهادی

تاثیر بسیار بد سیگار بر رابطه جنسی و زناشوییتاثیر بسیار بد سیگار بر رابطه جنسی و زناشوییبیماری سرطان پستان و رابطه زناشوییبیماری سرطان پستان و رابطه زناشوییبا اختلافات زناشویی چه کار کنیم؟ (راه حل)با اختلافات زناشویی چه کار کنیم؟ (راه حل)علت اصلی و شایع مشکل های زناشویی جنسیعلت اصلی و شایع مشکل های زناشویی جنسیمشکل های جنسی متداول در مقاربت خانم ها و آقایانمشکل های جنسی متداول در مقاربت خانم ها و آقایانرابطه جنسی از عوامل انتقال ویروس زیکارابطه جنسی از عوامل انتقال ویروس زیکااختلالات جنسی مردان (نعوظ دائم و طول کشیده)اختلالات جنسی مردان (نعوظ دائم و طول کشیده)زمان انجام رابطه جنسی بانوان بعد از وضع حملزمان انجام رابطه جنسی بانوان بعد از وضع حملهرپس یا تبخال تناسلی چیست + روش درمانهرپس یا تبخال تناسلی چیست + روش درماندرباره فریز کردن رحم بیشتر بدانیددرباره فریز کردن رحم بیشتر بدانیدراه های برخورد با همسری که بهداشت ضعیفی داردراه های برخورد با همسری که بهداشت ضعیفی داردانزال پس رونده | برگشت مایع منی به داخل مثانه | رتروگریدانزال پس رونده | برگشت مایع منی به داخل مثانه | رتروگرید

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال