http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

"رحمت واسعه" آیت الله بهجت در نماز جمعه معرفی شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

"رحمت واسعه" آیت الله بهجت در نماز جمعه معرفی شد

در ایام محرم حسینی، کتاب ارزشمند "رحمت واسعه" که در آن خصایص رحمت واسعۀ خداوند یعنی حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار شده است، شناسانده شد.

تصویر و عکس "رحمت واسعه" آیت الله بهجت در نماز جمعه شناسانده شد

به گزارش «نسیم آنلاین»، در ایام محرم حسینی، کتاب ارزشمند «رحمت واسعه» که در آن خصایص رحمت واسعۀ خداوند یعنی حضرت سیدالشهدا(ع) اظهار شده است، شناسانده شد.

سیدالشهدا (ع) مظهر رحمت الهی بر بندگان است و خداوند به واسطۀ ایشان رحمت خود را بر بندگان جاری کرده و می کند. هرچند کلیۀ ذوات مقدس اهل بیت(ع) مظاهر رحمت الهی هستند اما به تعبیری از حضرت رضا(ع) در اظهار جایگاه سیدالشهدا، کشتی نجات اباعبدالله(ع) از سایر ائمه بزرگ تر و با سرعتتر است. کتاب «رحمت واسعه» در فصل های جداگانه از مسئلۀ محبت و مودت به اهل بیت(ع) به مخصوص امام حسین(ع) گرفته تا عبرت هایی از قیام عاشورا سخن نقل کرده است. اما اهمیت و جذابیت «رحمت واسعه» وقتی بیشتر می شود که آگاهی بداریم همۀ مطالب کتاب، سخنان ارزشمند آیت الله محمدتقی بهجت است، به طوری که با خواندن آن، خود را در حضور آن عارف ربانی و فقیه بزرگ حس می کنید. اظهار سهل و بی تلکف ویژگی کتاب «رحمت واسعه» است که به همت دفتر تنظیم و نشر آثار آیت الله بهجت و جمعی از شاگردان این فقیه عالیقدر تألیف گردیده و سعی شده تا لحن کلام آن عارفِ فقیه، هم چنان حفظ شود. در ابتدای کتاب، خواننده زندگی نامۀ مختصری از آیت الله بهجت و میزان ارادت این عالم جلیل القدر به زیارت مشاهد متبرکه را از نظر می گذراند، و سپس به مطالب بسیار گیرا و شنیدنی دربارۀ فضائل و کرامات سیدالشهدا(ع)، تاریخ مربوط به آن حضرت، و همچنین دسته های مجالس عزاداری می رسد. در کتاب «رحمت واسعه» بخشی مجزّا هم برای پاسخ به سؤالات مرتبط با حضرت سیدالشهدا(ع) وجود دارد که خواننده قادر هست در این بخش پاسخ بسیاری از ابهامات و شبهه های موجود را یابد.

در قسمتی از «رحمت واسعه» از اظهار آیت الله بهجت آمده است که: «وقتی تأمل می کنیم، می بینیم همۀ قضایای امام حسین(ع) در یک روز واقع شد و وقتی مردمان کوفه و بصره از قضیۀ قتل آن حضرت مطلع شدند، غصه خوردند و از ابتلای آن حضرت و شهادت و اسارت اهل بیت(ع)، خدا آگاهی میدارد که اهل ایمان چقدر ناراحت بودند، به حدی که گویا باورشان نمی شد. در طول این مدت دل اهل ایمان خون بود. اما ما بیش از هزار سال است که گرفتاریم و حضرت حجت(عج) گرفتار است و دشمن ها قرار نمیدهند بیاید و او را حبس کرده اند. آیا حبسی از این بالاتر که نتواند خود را در هیچ آبادی نمایان کند و خود را شناساند؟! در این مافوقِ هزار سال که آن حضرت در زندان است، خدا آگاهی میدارد که قلوب اهل ایمان چقدر خون است. آیا شایسته است که حضرت غایب(ع) در مصائب و دردسر شبیه قضیه حسین بن علی(ع) به این مدت طولانی گرفتار باشد و ما برقصیم و نشاط کنیم؟!»

«رحمت واسعه» که در نقش ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در نماز جمعه های کشور که به همت گردهمایی ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست قرار دهی ائمۀ جمعۀ سر تا سر کشور در حال اجرا است، شناسانده شد؛ به واسطۀ روایت ها و سخنانی که بسیاری از آنها کوتاه و موجز هستند برای هر خواننده ای شیرین است به طوری که خواننده بعد از دست گرفتن آن غرق در دریای محبت رحمت واسعۀ باری تعالی می شود.

**براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: خسرو ا.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فرخنده باد طلعت خوبت که در ازل
««« »»»
ببريده‌اند بر قد سروت قبای ناز

"رحمت واسعه" آیت الله بهجت در نماز جمعه معرفی شد

TT / 57 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
کسانی که از دوران مبارزه، انقلاب را قبول نداشتند، تریبون گرفته اند و رأی مردم را زینتی می خوانند
تهاجم به یمن از مصادیق جنایت جنگی است
واژگونی مینی‌بوس حامل شهروندان ایرانی در ترکیه
چگونه ذهن خود را خالی کنیم؟ بازسازی مجدد افکار
فرهنگ سازی و تامین امنیت ،رسالت مشترک نیروی انتظامی و رسانه ملی است
شرط اول مجوز فعالیت مزون‌ها در شبکه‌های اجتماعی
کلیپ فیلم حسام نواب صفوی با آس و پاس (۱)
صحبت های نسرین مقانلو در نقش «مختارنامه»
آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری MTN در بازار ایران
دلیل بدمزگی دهان در صبح و علاج آن
ترانه «داغ حسرت» با صدای سالار عقیلی
ماجرای اخطار برای پلمب صرافی‌ها +سند
گواردیولا: اغذیه مرا حسابی سرگرم کرده بود/ هنوز به بازیکنانم اعتماد دارم
نرخ بیمه دستوری نمی‌شود
گران قیمت ترین بازیگر زن جهان در نقش ستاره جاز +عکس
استیضاح وزیر علوم از دستور کار مجلس خارج شد/رکود امروز بی سابقه است
سوپراسپرت گرانقیمت ایتالیایی در تهران +عکس
یک گوشی گلکسی اس ۷ اج سامسونگ دیگر منفجر شد
چگونه ذهن خود را خالی کنیم؟ بازسازی مجدد افکار
۵۰۰ روحانی عضو کانون طلاب جوانان هلال احمر اهواز می شوند
تبلیغات