نظر بنیانگذار هنر تلاوت در کشور درباره علت تغییرات ایجاد شده در تلاوت قاریان ایرانی


با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر بنیانگذار هنر تلاوت در کشور درباره علت تغییرات ایجاد شده در تلاوت قاریان ایرانی

مرحوم مروت در آخرین مسافرتش به ایران از شیوه تلاوت برخی از قاریان ایرانی آزرده بود و دلیل آن را پیروی از سبک دو نفر از قاریان نسل تازه مصر می‌دانست.

تصویر و عکس   نظر بنیانگذار هنر تلاوت در کشور درباره دلیل تغییرات به وجود آمده در تلاوت قاریان ایرانی

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» آقایان احمد حاجی شریف و محمدرضا پورزرگری از شاگردان و دوستان مرحوم مروت در نشست بزرگداشت «بنیانگذار هنر تلاوت به سبک نوین در ایران» که صبح امروز در نشست قرآن سید محسن موسوی بلده از شاگردان مرحوم مروت در حسینیه حضرت علی اکبر تهران به انجام رسانده شد به اظهار خاطراتی از ایشان توجه کردند.

حاجی شریف در اظهار خاطرات خود گفت: استاد مروت بر اثر سالها نشست و برخواست با قاریان نامدار مصری معتقد بود که قاریان بزرگی همچون مصطفی اسماعیل به هیچ وجه موسیقیدان نبودند اما اکنون در ایران قاریانی هستند که می گویند «برای اینکه از دیگران عقب نمانیم، دو سال به کلاس موزیک رفتیم».

مرحوم مروت نقل میکرد «قرآن خوانی آوازه خوانی نیست»

محمدرضا پورزرگری از قاریان ممتاز ایران نیز در این خصوص با اظهار اینکه مرحوم مروت همواره نقل میکرد «قرآن خوانی آوازه خوانی نیست» اضافه کرد: ایشان بعد از ۳۰ سال که به ایران آمد و با تلاوت برخی از قاریان ایرانی مواجه شد از ما سؤال میکرد که چرا تلاوت ایرانی ها عوض شده و اینطور شده است و از این موضوع بسیار آزرده بود. تا اینکه در مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) با تلاوت محمود شحات مواجه شد و آنجا گفت: «حالا فهمیدم که تلاوت قاریان ایرانی تحت تأثیر تلاوت این دو برادر دچار تغییر شده است».

***براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارنده: آترين م.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شب تار است و ره وادی ايمن در پيش
««« »»»
آتش طور کجا موعد ديدار کجاست

نظر بنیانگذار هنر تلاوت در کشور درباره علت تغییرات ایجاد شده در تلاوت قاریان ایرانی

TT / 42 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال