راز جوانی چیست؟ آیا میتوان جلوی پیر شدن را گرفت؟


Old hand

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ محققان دانشگاه ناتینگهام امروز اعلام کردند پروتئین ویژه ای را کشف کرده اند که روندی پیری در انسان ها را کنترل می کند؛ دست آوردی شگرف که می تواند به رویای دیریه انسان برای جوان ماندن جامه عمل بپوشاند.

کشف این پروتئین موسوم به “کربونیک آنهیداز” می تواند به تولید داروهایی منجر شود که نه تنها باعث کاهش روند پیری شوند بلکه از بروز بیماری هایی همچون جنون و زوال عقل (که با افزایش سن ارتباط مستقیم دارند) جلوگیری خواهند کرد.

آزمایشات انجام شده بر روی موش های آزمایشگاهی تایید می کند در هرچه سن این موشها بالاتر می روند میزان این پروتئین در مغز و سلول های آنها نیز بیشتر می شود.

نکته مهمتر اینکه میزان این پروتئین حتی در موشهایی که دچار اختلالات مغز و دستگاه عصبی هستند، بیشتر از موش های سالم است.

brain

در پی این اکتشاف بزرگ، محققیان دانشگاه بیرمنگام مقادیری از این پروتئین را به بدن کرم خاکی نماتد تزریق کردند و در کمال تعجب دیدند عمر این جانور تا اندازه بیسار زیادی کاهش یافت.

تمرکز تحقیقات کنونی بر این هدف استوار است که با ساخت یک ترکیب شیمیایی که به “مهار کننده” معروف است بتوانند سطح این پروتئین را در داخل میتوکندری سلول ها کاهش داد. (میتوکندری بخشی از سلول است که وظیفه تبدیل اکسیژن به انرژی را برعهده دارد. از این رو به آن باتری سلولی نیز گفته می شود.)

دکتر لیسا چاکرابارتی، مدیر این تحقیقات در گفتگو با روزنامه سان، چاپ انگلیس با تاکید بر این نکته کشف کربونیک آنهیداز می تواند کلید کُند کردن روند پیری در انسان ها باشد، تصریح کرد: آنچه ما توانسته ایم از طریق این تحقیق به آن برسیم این است که پروتئین مذکور حتما در روند پیری تاثیر مستقیم دارد.

وی افزود: البته هنوز تا قطعی شدن این آزمایش و تولید مهارکننده های مناسب مسیری زیادی باقی مانده است؛ اما همه ما باید بپذیریم که پیر شدن پدیده ای غیر قابل اجتناب است و نباید تسلیم آن شد.

۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ها

adnegah.fix(468, 60, "a");
var anetwork_pram = anetwork_pram || [];anetwork_pram["aduser"] = "1344194585";anetwork_pram["adheight"] = "60";anetwork_pram["adwidth"] = "468";

[ منبع این خبر سایت آلامتو می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال