http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

شاخص بورس با روند افزایشی هفته را به پایان رساند

شاخص بورس با روند افزایشی هفته را به پایان رساند

به گزارش صبحانه، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی در ابتدای معاملات این هفته در تراز ۷۷ هزار و ۱۸۳ واحدی قرار داشت اما در طول مدت سه روز کاری توانست ۴۷۲ واحد رشد کند و به عدد ۷۷ هزار و ۶۵۵ واحد برسد. همچنین شاخص آزاد شناور که در چهاردهم مهرماه ۱۳۹۵ در سطح ۸۶ هزار و ۶۸ واحدی قرار داشت، در این مدت با رشد ۵۲۲ واحدی رقم ۸۶ هزار و ۵۹۰ واحدی را تجربه کرد.

در مدت مشابه، شاخص بازار اول توانست ۵۰۱ واحد بالا رود و در تراز ۵۴ هزار و ۴۱۸ واحدی به کار خود خاتمه دهد. علاوه بر این شاخص بازار دوم با ۲۷ واحد رشد، خود را از تراز ۱۶۹ هزار و ۳۳۲ واحدی تا تراز ۱۶۹ هزار و ۳۵۹ واحدی بالا کشید.  همچنین در آخرین روز معاملات هفته نماگر بازار سرمایه ۲۱۹ واحد معادل ۰.۳ درصد،  صعود کرد و شاخص آزاد شناور نیز توانست بیش از ۳۶۰ واحد بالا رود.

در روزهای گذشته خبر انعقاد قرارداد سایپا کاشان با سیتروئن و نهایی شدن قرارداد ایران‌خودرو و پژو از اخباری بود که می توانست به محض اعلام باعث تعدیل مثبت در قیمت سهام های گروه خودرویی باشد اما علی رغم این موضوع خودرویی ها در این روزها اصلاح قیمت را تجربه کردند در عین حال در هفته‌های قبل تر سهام تعدادی از آن ها شاهد رشد بالای ۱۰ درصد بود این دو موضوع در کنار هم می تواند نشانگر این باشد که قبل از بسته شدن قرارداد ها و افشای اطلاعات مربوط به آن، اطلاعات در این خصوص به نوعی درز کرده و قیمت ها قبلا به این خبر واکنش نشان داده است.

از طرف دیگر این طور که شنیده شده منبع مالی در این قرار داد ها قرار است از منابع داخلی تامین شود در صورتی که بازار سرمایه ایران علاقه مند است این منابع از خارج کشور تامین گردد در نتیجه علی رغم اهمیت این موضوع قراردادهای مذکور نمی تواند به نیازهای بازار سرمایه پاسخ چندانی دهد و در نتیجه با انعقاد این قراردادها آن طور که انتظار می رود نمی توان در صورت های مالی این شرکت ها سود شناسای کرد.

در ۳ روز کاری منتهی به ۱۹ مهرماه ۱۳۹۵ عرضه کل معاملات سهام و حق تقدم به ۷۱۹۰ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته قبل با ۴۵ درصد کاهش مواجه شده است. همچنین ۲۵۶۱ میلیون سهم و حق تقدم در ۱۹۸ هزار نوبت مورد داد وستد قرار گرفت و نسبت به هفته گذشته حدود ۵۴ درصد کاهش را تجربه کرد.

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
جدایی بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل
بازی Final Fantasy XV دارای بروزرسانی روز اول است
بازار داغ تغییرات در کابینه دولت یازدهم/ آقای روحانی! «معصومه ابتکار» را از قلم انداختید
استخدام منشی خانم با سابقه آشنا به Office و فتوشاپ
مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی از هم جدا شدند ؟!
زن ایرانی برترین ورزشکار ماه سپتامبر جهان شد (عکس)
دلیل عزل وزیر آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی
فروش ویژه اقساطی تندر۹۰ E۲
اتفاقی بی‌سابقه روی آنتن زنده «هفت»
تصاویر دیدار فوتبال بانوان ایران و سوئد
نجفی، صالحی‌امیری و سلطانی‌فر به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ارشاد و ورزش معرفی می‌شوند
استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان در قزوین
جن گیری و آزاد شدن ارواح از روح شیطانی +تصاویر
دخترپرسپولیسی تماشاگر بازی در غدیر اهواز
نامه شاکیان سعید طوسی به رئیس ‌قوه قضائیه
نیسان سهامدار میتسوبیشی شد
جراحی بینی جنجالی دختر برزیلی در ایران +عکس
توجه به ايران درمناظره‌هاس آمريكا
عکس: صفحه اول روزنامه های شنبه
استخدام فتوشاپ کار با سابقه خانم در کرج