http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

حاج صفی به دنبال پستی ثابت؛ سرانجام احسان هافبک دفاعی می شود؟

حاج صفی به دنبال پستی ثابت؛ سرانجام احسان هافبک دفاعی می شود؟

حاج صفی به دنبال پستی ثابت؛ سرانجام احسان هافبک دفاعی می شود؟

طرفداری- احسان حاج صفی ستاره تیم سپاهان و تیم ملی کشورمان از زمانی که کم سن و سال بود مانند یک بازیکن باتجربه بازی می کرد، وی با اینکه سن کمی دارد اما سال هاست در تیم ملی به عنوان بازیکن فیکس بازی می کند.

حاج صفی تاکنون مانند یک آچار فرانسه عمل کرده و مربیان مختلف در تیم ملی و سپاهان از او در پست های مختلفی استفاده کرده اند. احسان سال ها در پست هافبک چپ و دفاع چپ بازی کرد. وی زمانی که به عنوان دفاع چپ بازی می کرد شاید در لیگ ایران دچار مشکل نمی شد اما به دلیل ضعف دفاعی اش در بازی های مهم تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیا دچار مشکل می شدیم. زمانی هم که در پست هافبک چپ ایفای نقش می کرد در لیگ ایران می درخشید اما در تیم ملی خاصیت فوق العاده وحید امیری را نداشت به همین علت کی روش مجور شد دیگر از او به عنوان هافبک چپ استفاده نکند.

پس از مشکلاتی که برای مهرداد پولادی پیش آمد، کی روش بعد از چندین سال حاج صفی را دوباره به جناح چپ خط دفاعی تیم ملی بازگرداند اما ضعف ایران در کارهای دفاعی جناح چپ به وضوح دیده می شد، احسان به راحتی مغلوب رقیب مستقیمش می شد.

وی در زمان فرکی حتی نقش هافبک هجومی را هم در سپاهان بازی می کرد که عملکرد فوق العاده ای داشت و گل های زیادی هم به ثمر می رساند اما پس از چند هفته سپاهان را ترک کرد و راهی بوندسلیگای 2 شد. حتی ویسی هم از او در پست هافبک هجومی پست هافبک هجومی استفاده کرده است اما احسان مانند سال گذشته درخشش لازم را در این پست نداشت.

کی روش کاملا به استعداد احسان و توانایی هایش اعتقاد دارد. ضعف او در کار های دفاعی باعث شد میلاد محمدی را جایگزینش کند در هافبک چپ هم رقیب قدری مثل وحید امیری دارد، به همین دلیل کی روش برای استفاده از توانایی های احسان از او در پست هافبک دفاعی استفاده کرد. وی در دو دیدار که مقابل ازبکستان و کره جنوبی پیروز شدیم نقش یک هافبک دفاعی را به خوبی ایفا کرد.

آندرانیک تیموریان دیگر مانند روز های جوانی اش نمی تواند میانه میدان را رهبری کند و همچنین امید ابراهیمی از روز های اوجش فاصله گرفته، به همین دلیل کی روش از احسان به عنوان زوج سعید عزت اللهی استفاده کرد. حاج صفی به خوبی جواب اعتماد کی روش را در این دو دیدار داد و دیگر از این به بعد اگر مشکلی رخ ندهد قطعا او زوج سعید عزت اللهی خواهد بود.

در صورتی که یک هافبک دفاعی مانند سعید عزت اللهی در کنار احسان باشد وی به خوبی می تواند به عنوان هافبک دفاعی بازی کند و شاید بهتر باشد حالا که او در این پست جواب داده از این پس در سپاهان هم از او در این پست استفاده شود. سال هاست که برای او پست دقیقی مشخص نکرده اند، شاید حالا وقت آن رسیده که این اتفاق رخ دهد.

ویسی در کنفرانس خبری پیش از بازی با ذوب آهن اظهار داشت که نباید بحث پست را وسط کشید چون یک بازیکن توانا مثل احسان، 10 متر عقب یا جلو بازی کردن برایش فرق نمی کند و از طرفی هم گفت او را جا به جا نمی کنیم که دچار مشکل شود. ویسی سخنان دو پهلویی را بیان کرد تا مشخص شود هنوز تصمیم قطعی خود را برای استفاده احسان در پست هافبک هجومی یا دفاعی نگرفته است.

صحبت های ویسی در خصوص تغییر پست حاج صفی:

آدمی که شایسته باشد هر کاری را خوب انجام می دهد. احسان هم همین شرایط را دارد و اینکه بازیکنی 10 متر جلوتر باشد یا عقب تر فقط بحث‌های روانی دارد. در بازی با پرسپولیس هم هافبک دفاعی و هم هافبک نفوذی بازی کرد. ما او را جابه جا نمی‌کنیم که آب به آب شود. امیدوارم به تیم ملی کمک کند. او بعد از بازی با پرسپولیس هم به تیم ملی رفت و خوب بازی کرد.

سرانجام باید دید پس از سال ها بالاخره احسان حاج صفی در پست ثابتی بازی خواهد کرد یا خیر. وی این بار به این موضوع خیلی نزدیک تر از سال های قبل است زیرا کی روش او را در این پست پسندیده است.

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
قانون کار بیشتر به نفع تامین اجتماعی وضع می‌شود
دست پشت‌پرده رژیم اسرائیل در حادثه ۱۱سپتامبر
تاکید آیت‌الله صافی گلپایگانی بر ضرورت توجه به تامین معیشت مردم
فراخوان جهانی تویوتا برای ۵.۸ میلیون خودرو
استخدام چرخکار ماهر آقا جهت لباس نوزاد
استخدام مکانیک ماهر و تنظیم موتورکار ماهر
استخدام نیرو مسلط به زبان انگلیسی در یک شرکت بازرگانی در مشهد
استخدام شرکت ماهان لبن طرثیث در کاشمر
استخدام پیک موتوری جهت کار در تهیه غذا در شهر تهران
استخدام ماما جهت کار در مطب زنان در تهران
استخدام ۲ ردیف شغلی در شرکت بهین ساختار ارتباط در تبریز
ویدیو فیلم آتش سوزی اتومبیلی پس از شعله ور شدن آیفون۷ ( آپارات )
فیلم بیاین گازش بگیریم ( آپارات ) -دانلود و پخش
کلیپ فیلم آقا گنده پستونک مستونک میخواد
وارسی بازار سوزان کرایه اتومبیل های فانتزی
ویدیو فیلم سه شنبه های بی اتومبیل در کارتون دیرین دیرین ( آپارات )
ویدیو فیلم پرسش پرسر و صدا جناب علی ضیاء درباره حبیب از امیر نوری روی آنتن ( آپارات )
کلیپ فیلم غافلگیری با دوربین مخفی بسیار دلچسب کریس رونالدو
کلیپ فیلم رقص در فصل زمستان زیر پتو
ویدیو فیلم غافلگیری با دوربین مخفی پله برقی در تبریز ( آپارات )
تبلیغات