حمله تند تام هنکس علیه دونالد ترامپ


با دیگران به اشتراک بگذارید

حمله تند تام هنکس علیه دونالد ترامپ

تام هنکس که جایزه یک عمر دستاورد فستیوال رم را از کلودیا کاردیناله گرفت گفت باور نمی‌کند ایالات متحده بخواهد هرگز به جناب آقای دونالد ترامپ که یک یاوه‌سرای خودشیفته است برای ریاست‌جمهوری رای دهد.
تصویر و عکس هجوم تند تام هنکس علیه جناب آقای دونالد ترامپ

تام هنکس که برای نمایش فیلم تازه اش در حال برگزاری یک تور در سر تا سر ایتالیا است از فرصت بهره گرفت و علیه ترامپ هم حرف زد.

هنکس که برای نمایش فیلم «دوزخ» از کلکسیون فیلم های ساخته شده بر مبنای رمان های دن براون در ایتالیا به سر می برد، هفته پیش در فلورانس بود و این هفته در فستیوال فیلم رم با دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری تجلیل شد. در این فستیوال شماری از فیلم های این هنرپیشه نیز به نمایش درمی آید.

تام هنکس ۶۰ ساله دیروز پنجشنبه پیش از دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری همراه همسرش ریتا ویلسون ۵۹ ساله روی فرش قرمز فستیوال فیلم رم رفت و سپس در جلسه ای عمومی شرکت کرد و بعد از آن جایزه یک عمر دستاورد هنری را در مهمانی ای مجلسی از دست کلودیا کاردیناله هنرپیشه ۷۸ ساله ایتالیایی گرفت.

او در این نشست در مکالمه با مطبوعات به سرعت صحبت را به سیاست کشاند و گفت مدام از من سوال می شود که «چرا ترامپ؟» و پاسخ من این است: شما ایتالیایی هستید. چرا برلوسکونی؟

هنکس که پیش از این هم علیه ترامپ حرف زده بود و از بی تجربگی او سخن نقل کرده بود در ادامه نظراتش پیش از انتخابات ریاست جمهوری گفت: این برای من شبیه یک سیرک است. هر چهار سال یک بار، یک سیرک وارد سر تا سر ایالات متحده می شود. هر چهار سال یک بار ما درباره این که چه کسی باید رهبری را به دست بگیرد بر آن میشویم. گاهی شرایط طوری است که انگار سر چهارراه ایستاده ایم. همه چیز شبیه یک چهارراه است. اغلب اوقات تبی از به وحشت افت و پریشانی همه جا را می گیرد. بعضی زمانها همه چیز موجه است و گاهی هم همه چیز سازمان دهی شده است.

این هنرپیشه که دو جایزه اسکار در کارنامه دارد نمییاندیشد که این وضعیت جدید باشد و نقل میکنید: بدون شک مییاندیشم که جهان دارد وارد فضایی بسیار عمیق می شود که در آن آینده لرزان است، آینده راز آلود است، در آن بخش های بزرگی از جهان با مشکلاتی روبه رو می شوند که هیچ راه حلی برایش وجود ندارد.

او اضافه کرد: زمانی ایالات متحده با این شرایط و دوره روبه رو شده، ما هرگز قادر نیستیم با یک خودشیفته یاوه سرا به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری همراهی داشته باشیم.

تام هنکس گفت باور دارد که شخصیت ترامپ از آنهایی است که به کرات تلاش کرده اند تا در سیاست ایالات متحده مکانی داشته باشند، اما آنها خارج از قدرت هستند، هرچند موجود بوده اند. همیشه یک «هوی لانگ» وجود داشته، همیشه یک «وندل ویلکی» وجود داشته، همیشه یک «هربرت هوور» وجود داشته است. او با این جملات به چهره های سیاسی پوپولیست دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ ایالات متحده اشاره کرد.

وی اضافه کرد: همیشه یک سناتور جوزف مک کارتی وجود داشته و همیشه یک نسخه از نامزد فعلی حزب جمهوری خواه وجود داشته، اما ما هرگز آینده خود را برای آنها سرمایه گذاری نمی کنیم. ما هرگز این کار را نمی کنیم و امروز هم این کار را نخواهیم کرد.

این هنرپیشه تاکید کرد که این جشن و سیرک امسال هم راه افتاده و هر نوع تبلیغی برای این کمپین به معنی افتضاحی از جهل و نادانی است.

هنکس اضافه کرد: اما این نادانی یک معضل دنیاای است و فقط به انتخابات فعلی ما مربوط نمی شود. جهل یک کالا است که قادر هست تهیه کرد و به فروش رسان شود و افرادی برای حفظ وضع موجود مروج این کالا هستند. افرادی برای حفظ قدرت به تبلیغ مارک جهل توجه میکنند و زمانی جهل شکست دهد قادر هست اتفاق های بدی برای نوع بشر رخ دهد.

هنکس بعد از این سخنان سیاسی که مشابهش را هفته پیش هم بر زبان آورده بود، به پرسشهای هنری هم پاسخ داد و در پاسخ به این سوال که دوست داشت با کدام کارگردان ایتالیایی فعالیت کند گفت: روبرتو بنینی، اندیشم کار ما با هم چیز باشکوهی شود. مییاندیشم کار شگفت انگیزی شود.

یازدهمین فستیوال فیلم رم از ۱۳ اکتبر شروع شده و تا ۲۳ اکتبرادامه خواهد داشت. در این فستیوال فیلم های «فارست گامپ»، «فیلادلفیا»، «آپولو ۱۳»، «دور افتاده»، «پل جاسوس ها»، «بزرگ»، «بی استراحت کنی در سیاتل» از تام هنکس نیر در بخشی مخصوص به نمایش درمی آیند.

منبع: مهر به نقل از هالوود ریپورتر

— پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود —

نگارنده : آمي‌تيس ط.

سینما و تئاتر در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خلوت گزيده را به تماشا چه حاجت است
««« »»»
چون کوی دوست هست به صحرا چه حاجت است

حمله تند تام هنکس علیه دونالد ترامپ

TT / 121 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال