http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

احتمال دارد جهان ۱۰ برابر آنچه فکر می‌کنیم کهکشان داشته باشد!

احتمال دارد جهان ۱۰ برابر آنچه فکر می‌کنیم کهکشان داشته باشد!

احتمال دارد جهان ۱۰ برابر آنچه فکر می‌کنیم کهکشان داشته باشد!

۲ تریلیارد کهکشان! تا پیش از این فضانوردان فکر می‌کردند جهان فقط ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیارد کهکشان دارد، ولی پژوهش‌های جدید تعداد آنها را ۲ تریلیارد تخمین می‌زند!

جهان تازگی‌ها خیلی خیلی بزرگ‌تر شده است. به خاطر داده‌های جدید که هابل مخابره کرده، محاسبات دانشمندان حاکی از آن است که حداقل باید ۲ تریلیارد کهکشان در جهان داشته باشیم؛ برآورد جدید جهش بسیار بزرگی را نسبت به برآوردهای قبلی یعنی عدد ناچیز! ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیارد کهکشان نشان می‌دهد. حالا دیگر باید چهار چشم دیگر هم قرض کرد و این جمعیت عظیم کهکشان‌ها را زیر نظر گرفت، چون آنها کوچک، کم‌سو و بسیار بسیار در دوردست‌ها هستند.

در مصاحبه‌ای با نشریه پاپیولار ساینس، کانسلیس توضیح داد چگونه تیم وی به این عدد شگفت‌انگیز رسید. سال گذشته، این گروه به فرمولی رسید که چگونگی توزیع کهکشان‌ها را بر اساس اندازه توضیح می‌داد. کهکشان‌های بسیار عظیم انگشت‌شمار هستند ولی تعداد زیادی کهکشان کوچک در جهان وجود دارد. کهکشان‌های متوسط نیز کم و بیش پیدا می‌شوند.

با تحلیل تعداد کهکشان‌های کم‌فروغی که با تلسکوپ فضایی هابل قابل رویت هستند، تیم کانسلیس دریافت که تعداد کهکشان‌ها باید عددی نجومی باشد که در حال حاضر ما قادر به دیدن آنها نیستیم. این تیم تخمین زد که تعداد کهکشان‌ها حداقل ۱۰ برابر تخمین‌های قبلی است.

وقتی به زمانی برگردیم که جهان جوانکی خوش‌بنیه و ۱ میلیارد ساله بود، این کهکشان‌ها به هم فشرده بودند و تراکم آنها ۱۰ برابر چیزی بود که امروز می‌بینیم. طی گذر زمان، این کهکشان‌ها پراکنده شدند و بسیاری از آنها را کهکشان‌های بزرگ‌تر بلعیدند.

با راه‌اندازی تلسکوپ فضایی وب جیمز در سال ۲۰۱۸، احتمالاً بسیاری از این کهکشان‌های غیر مکشوف رصد خواهد شد. مطالعه این کهکشان‌ها به درک چگونگی شکل‌گیری و تکامل آنها کمک خواهد کرد. «این کهکشان‌ها معمولی‌ترین کهکشان‌های موجود هستند و با مطالعه آنها در جهان بدوی، خواهیم فهمید چگونه کهکشان‌های معمول در کنار کهکشان‌های بزرگ شکل می‌گیرند، کهکشان‌هایی که امروز با هابل قادر به دیدن آنها هستیم، غول‌هایی کمیاب که شاید از راه‌های غیرمعمولی شکل گرفته باشند.»

.

منبع: PopSci

این مطلب در سایت "تکرا" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
نامزدی جنجالی پسر 12 ساله با دختر 11 ساله
واردات خودروهای آمریکایی به ایران غیر قانونی است
50 طرح رنگ موی سال 2017 که واقعا شگفت انگیز هستند
بهترین تصاویر خبری دنیا
کارمندان کدام کشورها کمتر از آمریکا کار می‌کنند؟
برخی مانع کسب سهمیه جودو برای حضورم در المپیک ریو شدند (۲ عکس)
عذرخواهی سرمربی ازبکستان به خاطر شکست برابر ایران
کشته شدن بنیانگذار رنو +عکس
خواص زغال اخته
خوراکی های موثر برای افزایش نشاط صبحگاهی
فروش روزانه قطارهای مشهد به خرمشهر به مناسبت اربعین
اموال بانک صادرات در اروپا آزاد شد
حضور تیم وزارت خارجه و قوه قضاییه در گفت‌وگوهای حقوق بشری با اتحادیه اروپا
وزارت خارجه آمریکا: حرف‌های روحانی را نشنیدیم
ورود وزارت اطلاعات به مبارزه با قاچاق کالا
علائم هشدار قبل از سکته قلبی
ظریف جایزه ویژه چتم هاوس را متعلق به ملت مقاوم ایران می داند
ابتکاری عجیب و جالب یک جوان برای پیدا کردن شغل! +عکس
تهیه نان با استفاده از ضایعات خرما
صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی
تبلیغات