توضیح باشگاه نفت در مورد مشکلات مالی و بدهی های این مجموعه


با دیگران به اشتراک بگذارید

توضیح باشگاه نفت در مورد مشکلات مالی و بدهی های این مجموعه

مدیر روابط عمومی باشگاه نفت تهران در رابطه با برخی مسائل این کلکسیون توضیحاتی ارائه کرد.

تصویر و عکس   توضیح باشگاه نفت در رابطه با معضلات مالی و بدهی های این کلکسیون

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، حسین قدوسی در مکالمه با سایت مجلسی نفت تهران بیان داشت: طبق قرارداد منعقده قرار بوده حساب بانکی کانون و کلیه اسناد بدهی ها صورتجلسه شده و تحویل خریدار باشگاه شود و مالک و خریدار هم موظف باشد که طی بیست روز بعد از تحویل این اسناد نسبت به تعیین تکلیف بدهی ها اقدام کند اما متاسفانه با وجود خواستها و مکاتبات مکرر این اصلی انجام نمی شود. در چنین شرایطی مالک نفت با چه تضمینی اقدام به پرداخت بدهی ها کند؟ اگر بدهی ها پرداخت شود و حتی مالکیت باشگاه رسما به خریدار رسانده شود به واسطه عدم تحویل مجلسی حساب بانکی احتمال زیادی وجود دارد که آنها با چک های پاس نشده و بدهی های تازه ای مواجه شوند.

شرکت بهنام پیشرو کیش هم بارها خواهان آن شده که طبق توافق نامه، حساب بانکی و کلیه اسناد بدهی ها تحویل داده شود اما چنین خواسته ای که طبق مفاد قرارداد است عملی نمی شود. همین موضوع هم متولی کنونی باشگاه نفت را در اوج بلاتکلیفی قرارداده و آنها عملا آگاهی نمیدارند که چه باید کنند. متاسفانه از این دست اقدامات بسیار بوده است. به عنوان مثال تیم های پایه تحویل باشگاه و مالک نشدند و قرار ندادند هیچ بازیکنی به تیم های پایه نفت بیاید و همزمان با باشگاه در حال برگزاری تمرینات تیم های پایه بودند و باشگاه با تلاش های بسیار قادر بود تیم های پایه را افتتاح کند و متاسفانه امکان در اختیار داشتن نفرات فصل قبل را نداشت. همچنین در حالی که کانون فرهنگی ورزشی نفت طبق توافق به خریدار واگذار شده شاهد حضور برخی تیم ها در لیگ خوب تر سایر رشته های ورزشی با نام نفت هستیم. چرا باید از بخش خصوصی انتظار داشت به تمام تعهدات خود عمل کند اما بسیاری از حق و حقوق مسلم آنها را نادیده گرفته و به بسیاری از خواسته های قانونی آنها بی توجهی شود.

قدوسی تصریح کرد: مالک نفت نام این تیم ریشه دار را عوض نکرد. تیم کهنه نفت در تهران به حیات خود ادامه می دهد در حالی که چیزی نمانده بود تیم به شهرهای دیگر رسانده شود و نام آن هم عوض شود. در این شرایط عملا تیمی با نام نفت امروز موجود نبود. مالک نفت هم تاکنون بیش از ۶ میلیارد هزینه کرده است. مطالبات بیش از هفتاد درصدی نفرات فصل پیش که در تیم مانده اند (جز چهار بازیکن) پرداخت شده است. بیست درصد قرارداد تمامی اعضای تیم اعم از کادر و بازیکنان هم پرداخت شده است. این توجه کردی ها در شرایطی انجام شده که واقعا بلاتکلیفی بدی حاکم است و هر چه درخواست می شود که حساب بانکی و کلیه اسناد بدهی ها تحویل داده شود این پیش نمییاید. اگر این اقدام انجام شود قطعا نسبت به تعیین تکلیف بدهی ها و پرداخت ها به تیم طبق جدول زمان بندی انجام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی نفت درباره وضعیت تیم گفت: نمی گوییم معضلی از نظر مالی نبوده و نیست. در حال حضور می دارند تیم هایی که کمتر از بیست درصد توجه کردی داشته اند اما گل رخسار مالک نفت با وجود بلاتکلیفی ها، بیست درصد به تیم بابت فصل جدید توجه کردی داشته و اگر این موانع نبود بدون تردید طبق جدول زمانبندی پرداخت ها که به تیم هم اعلام شده قسط سوم قراردادها نیز پرداخت می شد. در حال حاضر نیز امیدواریم بازیکنان نفت که زحمات زیادی به همراه کادر فنی متحمل شده و نتایج خوبی گرفته اند با سعه صدر بیشتری رفتار کرده و ایمان داشته باشند با رفع این بلاتکلیفی ها تیم نفت از نظر پرداخت ها در زمره خوب ترین تیم های لیگ خواهد بود. این یک حقیقت است که کمتر باشگاهی با اعلام جدول زمانبندی پرداخت ها برای خود تعهدات وقتی بوجود مییاورد اما مالک نفت با توجه به برنامه محور بودن، این جدول زمانبندی را به تیم اعلام کرد اما بلاتکلیفی ها تنها عاملی بوده که مانع از اجرای این وعده و قرار شد. انشالله بعد از بازی با پرسپولیس هم در نشستی که با آقای دایی به انجام رسانده خواهد شد راهکارهایی با همفکری و تعامل برای زیان ندیدن تیم در سایه این بلاتکلیفی ها اتخاذ خواهد شد.

قدوسی در ادامه گفت: در کنفرانس خبری علی دایی درباره اینکه مالک نفت در پرسپولیس هم اسپانسر باشگاه بوده پرسشی مطرح شد. دراین باره باید تأکید کنیم که شرکت بهنام پیشرو کیش اولین اسپانسر سی میلیاردی تاریخ فوتبال و پرسپولیس بود و در کمتر از پنج ماه بالغ بر سیزده میلیارد توجه کردی داشت که این موضوع بی سابقه بوده است. متاسفانه در حالی که اسپانسر فراتر از تعهدات خود توجه کردی داشت باشگاه به بسیاری از تعهدات عمل نکرد و وقتی هم نقل شد که ادامه پرداخت ها منوط به پایبندی باشگاه به تعهدات است به مکان حل مشکل، توسط رئیس هیئت مدیره وقت قرارداد اسپانسر فسخ شد. این اسپانسر هم بدون حاشیه سازی برای پرسپولیس از طریق مجاری قانونی پیگیر حق و حقوق خود شد و هنوز هم به ریالی از حق خود نرسیده است. حتی چندین ماه بعد از فسخ یک طرفه قرارداد اسپانسری، یک میلیارد تومان نیز به عنوان قرض الحسنه در ضمن لیگ قهرمانان آسیا به باشگاه پرسپولیس پرداخت شده اما این مبلغ نیز بازپس داده نشده و هیچ جواب مشخصی هم نمی دهند.

مشاور مخصوص باشگاه نفت در پایان گفت: در مجموع امیدواریم حال که کمتر تیمی با بودجه دولتی اداره می شود و تیمداری هم برای بخش خصوصی به واسطه شرایط حاکم بر باشگاه ها جز هزینه کرد، عایدی دیگری ندارد شاهد حمایت ها باشیم نه سنگ اندازی و بلاتکلیفی محض و حل نکردن خواسته ای که قانونی است و بلاتکلیفی را از بین می برد. واقعا آیا تحویل حساب بانکی باشگاه و کلیه استاد بدهی ها کار بسیار سختی است؟ وقتی رسما اعلام می کنیم با اجرای این خواسته قانونی طلبکاران به طلب خود می رسند و بدهی ها پرداخت و بلاتکلیفی ها مرتفع می شود چرا نسبت به حل آن اقدام نمی شود؟ واقعا چرا؟!

***********************************

تهیه شده توسط : پگاه د.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از آب ديده صد ره طوفان نوح ديدم
««« »»»
و از لوح سينه نقشت هرگز نگشت زايل

توضیح باشگاه نفت در مورد مشکلات مالی و بدهی های این مجموعه

TT / 100 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال