نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ سندی مبنی بر شکنجه هودفر و رضاییان در زندان‌های ایران نیست


زیتون- ابوالفضل حسن‌بیکی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت «هیچ سندی» مبنی بر «شکنجه» هما هودفر و جیسون رضاییان در زندان‌های ایران وجود ندارد.
هما هودفر، شهروند ایرانی-کانادایی که به تازگی از زندان آزاد شد، گفت در دوران بازداشت در ایران «شکنجه روحی» شده است. جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست، نیز که بیش از یک سال به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بود، از دولت ایران شکایت کرده است. نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ سندی مبنی بر شکنجه هودفر و رضاییان در زندان‌های ایران نیست
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه «در چارچوب برجام و انقلاب اسلامی، کشور در رابطه با جیسون رضائیان و هما هودفر که جاسوسی آنها ثابت شده بود احکامی را صادر کرد»، گفت ایران «بر اساس حقوق انسانی قبول کرد که این زندانیان آزاد شده و در مقابل تعدادی هم از زندانیان ایرانی گرفتار در امریکا آزاد شوند.»
حسن بیکی اضافه کرد قرار بود در قبال آزادی جیسون رضاییان بیست زندانی آزاد شوند که «هنوز آزاد نشده‌اند، وعده‌های آمریکا هنوز عملیاتی نشده و با بهانه‌های واهی هر روز به تاخیر می‌افتد.» به گفته نماینده دامغان این شهروندان ایرانی «بدون دلیل بازداشت و محاکمه شده بودند و هیچ ارتباطی با نیروهای امنیتی یا نظامی در کشور نداشتند.»
حسن بیکی در ادامه این گفت و گو افزود که هر «دو زندانی در ایران جاسوس بودند»؛ با این حال در کمال ارامش و سلامتی ازاد شدند و این لطف ایران بود که با انها بر اساس رافت اسلامی رفتار شد اما انها هم مانند گذشته به محض خروج از ایران اقدام به سمپاشی علیه نظام کردند.
هما هودفر پس از آزادی، در مصاحبه‌ای گفت در طول دوران بازداشت «شکنجه روانی» می‌شد. به گفته هودفر بازجوها تلاش می‌کردند او را بگریانند. جیسون رضائیان و خانواده‌ او نیز اخیرا شکایتی در دادگاه منطقه‌ای کلمبیا تنظیم کرده‌ و مدعی شدند بازداشت ۱۸ ماهه رضاییان در ایران «گروگان‌» گیری و برای «برای اثرگذاری بر روند مذاکرات هسته‌ای» رخ داد و او در ایت مدت تحت «شکنجه روانی» بود.
ابوالفضل حسن‌بیکی گفت این افراد پس از خروج از ایران «زبان‌شان» تغییر کرد، چرا که «وجدان و انسانیت را نمی‌شناسند و از تقوا بویی نبرده‌اند» و به همین دلیل پس از آزادی «سرویس‌های امنیتی موساد و سیا» سراغ آن‌ها رفته و «به آن‌ها فشار آورده و این افراد به عنوان یک سرباز اطاعت امر و شکایت کردند.»
نماینده دامغان اضافه کرد شکایت این افراد هیچ بار حقوقی ندارد: «عمل و رفتار این دو نفر کاملا سیاسی است و اقدام آن‌ها وجهه حقوقی ندارد و تنها می‌خواهند به لحاظ روانی افکار جامعه آمریکا و غرب را تغییر دهند.»

بازگشت به صفحه اول

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ سندی مبنی بر شکنجه هودفر و رضاییان در زندان‌های ایران نیست

این مطلب در سایت "زیتون" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات