http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ سندی مبنی بر شکنجه هودفر و رضاییان در زندان‌های ایران نیست

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ سندی مبنی بر شکنجه هودفر و رضاییان در زندان‌های ایران نیست

زیتون- ابوالفضل حسن‌بیکی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت «هیچ سندی» مبنی بر «شکنجه» هما هودفر و جیسون رضاییان در زندان‌های ایران وجود ندارد.
هما هودفر، شهروند ایرانی-کانادایی که به تازگی از زندان آزاد شد، گفت در دوران بازداشت در ایران «شکنجه روحی» شده است. جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن‌پست، نیز که بیش از یک سال به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بود، از دولت ایران شکایت کرده است. نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ سندی مبنی بر شکنجه هودفر و رضاییان در زندان‌های ایران نیست
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه «در چارچوب برجام و انقلاب اسلامی، کشور در رابطه با جیسون رضائیان و هما هودفر که جاسوسی آنها ثابت شده بود احکامی را صادر کرد»، گفت ایران «بر اساس حقوق انسانی قبول کرد که این زندانیان آزاد شده و در مقابل تعدادی هم از زندانیان ایرانی گرفتار در امریکا آزاد شوند.»
حسن بیکی اضافه کرد قرار بود در قبال آزادی جیسون رضاییان بیست زندانی آزاد شوند که «هنوز آزاد نشده‌اند، وعده‌های آمریکا هنوز عملیاتی نشده و با بهانه‌های واهی هر روز به تاخیر می‌افتد.» به گفته نماینده دامغان این شهروندان ایرانی «بدون دلیل بازداشت و محاکمه شده بودند و هیچ ارتباطی با نیروهای امنیتی یا نظامی در کشور نداشتند.»
حسن بیکی در ادامه این گفت و گو افزود که هر «دو زندانی در ایران جاسوس بودند»؛ با این حال در کمال ارامش و سلامتی ازاد شدند و این لطف ایران بود که با انها بر اساس رافت اسلامی رفتار شد اما انها هم مانند گذشته به محض خروج از ایران اقدام به سمپاشی علیه نظام کردند.
هما هودفر پس از آزادی، در مصاحبه‌ای گفت در طول دوران بازداشت «شکنجه روانی» می‌شد. به گفته هودفر بازجوها تلاش می‌کردند او را بگریانند. جیسون رضائیان و خانواده‌ او نیز اخیرا شکایتی در دادگاه منطقه‌ای کلمبیا تنظیم کرده‌ و مدعی شدند بازداشت ۱۸ ماهه رضاییان در ایران «گروگان‌» گیری و برای «برای اثرگذاری بر روند مذاکرات هسته‌ای» رخ داد و او در ایت مدت تحت «شکنجه روانی» بود.
ابوالفضل حسن‌بیکی گفت این افراد پس از خروج از ایران «زبان‌شان» تغییر کرد، چرا که «وجدان و انسانیت را نمی‌شناسند و از تقوا بویی نبرده‌اند» و به همین دلیل پس از آزادی «سرویس‌های امنیتی موساد و سیا» سراغ آن‌ها رفته و «به آن‌ها فشار آورده و این افراد به عنوان یک سرباز اطاعت امر و شکایت کردند.»
نماینده دامغان اضافه کرد شکایت این افراد هیچ بار حقوقی ندارد: «عمل و رفتار این دو نفر کاملا سیاسی است و اقدام آن‌ها وجهه حقوقی ندارد و تنها می‌خواهند به لحاظ روانی افکار جامعه آمریکا و غرب را تغییر دهند.»

بازگشت به صفحه اول

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: هیچ سندی مبنی بر شکنجه هودفر و رضاییان در زندان‌های ایران نیست

این مطلب در سایت "زیتون" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
اسکای نیوز از شورش علیه داعش در موصل خبرداد
عکسی دیده نشده از کودکی خواننده پاپ
استخدام ۳ ردیف شغلی در شرکت داده پردازان دوران
«دمشق» از دریچه متفاوت (۱۶ عکس)
موج پیام تسلیت برای سگ بازیگر ایرانی! +عکس
حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک
روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
مخاطبان "قرار عاشقی" خانواده شهید خود را در "چهل چراغ" تماشا کنند
با خوردن این موز دوساعته می میرید
شماره‌ای که تعجب شهروندی را پس از ۳۷ سال برانگیخت
استخدام کارشناس ارشد فروش و بازاریابی در ۴ حوزه در تهران
عاداتی که سیستم ایمنی شما را ضعیف کرده و شما را آماده بیماری می کنند
عکس کمتر دیده شده از ترامپ و دخترش
پیام ترابرد کوتاه شد
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه ۲ آبان ۹۵
سینما به لحاظ گستردگی گونه های مختلف در حال کوچک شدن است/ کوچک شدن سینما باعث مهجوریت کارگردانان بزرگ شده است
ارتش سوریه: با نیروهای ترکیه مانند اشغالگران رفتار خواهیم کرد
کاهش نرخ سود تسهیلات صادراتی
استخدام مدیر اجرایی/داخلی در شرکت مهندسی سایبرتک
بارگذاری هرگونه صدا و تصویر بدون مجوز صدا و سیما ممنوع است