افت سرعت سالمند شدن آدمیزاد بدست کشف جدید محققان


با دیگران به اشتراک بگذارید

کاهش سرعت پیر شدن انسان توسط کشف جدید دانشمندان

تصویر و عکس کاهش سرعت پیر شدن انسان توسط کشف تازه دانشمندان

دانشمندان راهی یافته اند که قادر هست مغز را برای همیشه جوان نگه دارد. جوان ماندن مغز به معنای توقف زوال مغز و کاهش روند سالخوردگی انسان است.

به گزارش کلیک، دانشمندان در هنگام مطالعه ای به طور تصادفی متوجه شدند که روند سالخوردگی مغز در موش های آزمایشگاهی را می توان با آلتراسوند یا صوت درمانی کم کرد.

از این روش برای پیش گیری از تقلیل در ساختار سلول های مغز در هیپوکامپ (یک منطقه اصلی برای آموزش و حافظه) بهره گرفته میشد. در حال حاضر، حدس زده میشود که با بهره گیری از این روش، در آینده مردمان قادر هستند مغز خود را مانند یک خودرو تنظیم کنند.

این نتایج اولیه تعجب پژوهشگران دانشگاه کوئینزلد را برانگیخت. در واقع آن ها در مطالعه خود تصور این یافته را نداشتند. دانشمندان انتظار داشتند که این درمان به مغز زیانی نرساند ولی در کمال ناباوری یک راه برای کاهش سرعت سالخوردگی مغز کشف کردند. این موضوع در راستای همان تحقیقات سال پیش است که تیم پژوهشی قادر بوده بود با بهره گیری از فراصوت روند بیماری آلزایمر ار در موش معکوس کنند.

آنچه پژوهشگران از یافته خود استخراج کردند، این است که یا بهره گیری از فراصوت می توان تحول در ساختار سلول های مغز را کم کرد یا کلا آن را متوقف ساخت، لااقل در مطالعه روی موش های آزمایشگاهی این طوری به چشم مییاید.

تیم پژوهشی اکنون در حال امتحان یافته خود هستند که ببینند آیا این یافته قادر هست روند نزولی آموزش و حافظه را متوقف سازد یا خیر. ایده تیم این است که اگر می توان مغز را در حالت جوان نگه داشت، پس قادر به نگهداشتن عکلکرد آن هستیم. این کار با فعال کردن سلول های مطمئنی در مغز توسط فراصوت پیش مییاید.

بنابراین می توان این سلول ها را فعال کنیم که به حذف پروتئین های سمی یاری رساند. این ایده به معنای سالم نگه داشتن سلول های مغزی است.

علی رغم موفقیت هایی که در زمینه درمان اختلالات مغزی بدست آمده است، اما روش تازه نیز قادر هست دست آورد بزرگی در این زمینه باشد. اگر پژوهشگران بتوانند تغییرات مغز در وقت صوت درمانی را یابند، پس قادر هستند بر روی اختلالات مغز مانند زوال عقل یا بیماری آلزایمر نیز فعالیت کنند. یعنی بیماران در معرض خطر به اینشکلی اختلالات با صوت درمانی قادر به حفظ ساختار مغز خواهند بود.

*******************

نگارنده : فرناز ح.

نوآوری ها در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلم رفت و نديدم روی دلدار
««« »»»
فغان از اين تطاول آه از اين زجر

افت سرعت سالمند شدن آدمیزاد بدست کشف جدید محققان

TT / 76 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال