http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

پیش بازی ذوب آهن – سپاهان؛ جنگ برادر کشی در جوار زاینده رود

پیش بازی ذوب آهن – سپاهان؛ جنگ برادر کشی در جوار زاینده رود

پیش بازی ذوب آهن - سپاهان؛ جنگ برادر کشی در جوار زاینده رود

طرفداری – در یکی از حساس ترین دیدار های هفته هشتم مسابقات لیگ برتر، دو تیم ذوب آهن و سپاهان، شهرآورد اصفهان را در ورزشگاه فولاد شهر و به قضاوت محسن ترکی برگزار خواهند کرد.

ذوب آهن اصفهان – سپاهان اصفهان

هفته هشتم رقابت های لیگ برتر خلیج فارس

ورزشگاه فولاد شهر، شنبه 24 مهر 1395، ساعت 17

گروه داوری: محسن ترکی – رضا سخندان – یعقوب سخندان – محمدرضا تارخ – ناظر: حیدر شکور

پیش بازی

دو تیم اصفهانی با شرایطی مختلف پای به این دیدار حساس خواهند گذاشت. ذوب آهن که پس از کسب نتایج ضعیف، با یحیی گل محمدی، یکی از موفق ترین سرمربیان تاریخ باشگاه، قطع همکاری نموده‌است، با شش امتیاز از هفت دیدار پیشین خود، در انتهای جدول قرار گرفته و برای سر و سامان دادن به اوضاع خود، تنها به پیروزی در شهرآورد نصف جهان می‌اندیشد. در حالی حسینی، دستیار اسبق گل محمدی، نخستین تجربه رسمی هدایت ذوب آهنی‌ها را در یک دیدار حساس بر عهده خواهد داشت که باید رو در روی تیم آماده و با انگیزه ویسی قرار گیرد. تنها نگاهی اجمالی به نتایج دیدار های بین دو تیم در سال های اخیر، نشان می‌دهد که حسینی چه دیدار دشواری را در گام نخست خود تجربه خواهد نمود.

در طرف مقابل، اوضاع برای دیگر تیم دیار زاینده رود، کاملا متفاوت است. تیم دگرگون یافته عبدالله ویسی، هرچند در دیدار پیشین خود در خانه مغلوب سرخپوشان پایتخت شده‌اند، ولی با 10 امتیاز از 7 دیدار، در رده ششم رقابت‌ها قرار دارند و با توجه به نزدیکی تیم ها در جدول مسابقات، با چند نتیجه خوب می‌توانند بار دیگر در بالای جدول قرار بگیرند. این در حالیست که سپاهان بحران زده فصل قبل، با ویسی کاملا پوست اندازی کرده و تعداد محدودی بازیکن از فصل قبل این تیم، در ترکیب باقی مانده‌اند. طلایی پوشان اصفهان، پس از درهم کوبیدن غذای سبز مشهد در جام حذفی، برای بازگشت به کورس قهرمانی، رقیب سرسختی را پیش روی دارند.

ترکیب احتمالی دو تیم

ذوب آهن:

محمد رشید مظاهری – محمد نژادمهدی – وحید محمدزاده – علی همام – مهرداد قنبری – مهدی مهدی‌پور – دانیال اسماعیلی فر – احسان پهلوان – مرتضی تبریزی – مهدی رجب زاده – سید محمد حسینی

سپاهان:

لی الیویرا – موسی کولیبالی – شجاع خلیل زاده – علی هلیچی – آرمین سهرابیان – میلاد سرلک – احسان حاج صفی – رسول نویدکیا – مهرداد محمدی – فرید بهزادی کریمی – پدرو هنریکه

نکات ویژه بازی

* دو تیم در تاریخچه بازی های رو در رو، تاکنون شصت بار در چارچوب مسابقات مختلف، مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که سهم طلایی‌پوشان 21 پیروزی و سهم سبز و  سفید پوشان 16 پیروزی بوده‌است. 23 دیدار بین دو تیم نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده‌است.

* دو تیم فوتبال سپاهان و ذوب آهن، از جمله تیم هایی هستند که در تمام ادوار تاریخ لیگ برتر خلیج فارس حضور داشته و 30 بار در چارچوب این رقابت‌ها به پیکار یکدیگر رفته‌اند. سپاهانی‌ها در این زمینه نیز بر حریف خود برتری داشته و با 13 پیروزی در مقابل 9 پیروزی ذوب آهن، شرایط بهتری دارند. در 8 دیدار نیز، دو تیم به نتیجه تساوی بسنده کرده‌اند.

* عبدالله ویسی و مجتبی حسینی، به عنوان سرمربی نخستین شهرآورد خود را تجربه می‌کنند.

* مهدی رجب زاده با 5 گل و ادموند بزیک و محرم نویدکیا با 4 گل، آقای گل دیدار های ما بین دو تیم بوده‌اند.

* آخرین پیروزی ذوب آهن در شهرآورد اصفهان، مربوط به فصل 89 – 90 و برتری یک گله شاگردان ابراهیم زاده با گلزنی محمدرضا خلعتبری مقابل شاگردان قلعه نویی بوده است. آن‌ها پس از این دیدار، شش سال است که رنگ برد در شهرآورد اصفهان را ندیده‌اند.

* در یک اتفاق نادر در فصول اخیر، دو تیم در حالی پای به این دیدار خواهند گذاشت که با شکست مقابل سرخابی‌های پایتخت در هفته هفتم، ملزم به کسب پیروزی هستند.

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

منبع: سایر
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام گرافیست در گروه صنایع شیمی ساختمان آبادگران
استخدام چند رده شغلی جهت رستوران ریحان در تبریز
استخدام نیروی پذیرش، تاسیسات، منشی و آبدارچی
استخدام شرکت بازرگانی معتبر در دو ردیف شغلی
استخدام فروشنده جهت پوشاک بچگانه در تهران
استخدام فست فود ستاره شهر در دو رده شغلی
کیلیپ فیلم My Logo Name +( آپارات ) پخش
استخدام برنامه نویس دلفی و PHP در خراسان رضوی
کلیپ فیلم آگهی کوتاه کتاب اریکه شیشه ای ۰۲ نشر بهداد
استخدام فروشنده جهت کلینیک دامپزشکی در تهران
استخدام راننده با اتومبیل مدل بالا در سرویس بوستان
استخدام شرکت سراسری تهران بوران در تبریز
استخدام چرخکار ماهر بیرون بر جهت کار برای مزون در تهران
کیلیپ فیلم درود بر ماکسیما سواران +( آپارات ) پخش
شیوه پوشش دیزاینر ها و طراحان لباس ایرانی +عکس و تصویر
شوخی پرسپولیسی ها با برانکو که احتمالا دست نشان را ناراحت می کند
ملکه زیبایی قرقیزستان مسلمان شد +عکس
این زن یک ربات است! +تصاویر
بهترین درمان ریزش مو با این روش خانگی
طراحان لباس ایران چگونه لباس می پوشند؟ +تصاویر
تبلیغات