پیش بازی ذوب آهن – سپاهان؛ جنگ برادر کشی در جوار زاینده رود


پیش بازی ذوب آهن - سپاهان؛ جنگ برادر کشی در جوار زاینده رود

طرفداری – در یکی از حساس ترین دیدار های هفته هشتم مسابقات لیگ برتر، دو تیم ذوب آهن و سپاهان، شهرآورد اصفهان را در ورزشگاه فولاد شهر و به قضاوت محسن ترکی برگزار خواهند کرد.

ذوب آهن اصفهان – سپاهان اصفهان

هفته هشتم رقابت های لیگ برتر خلیج فارس

ورزشگاه فولاد شهر، شنبه 24 مهر 1395، ساعت 17

گروه داوری: محسن ترکی – رضا سخندان – یعقوب سخندان – محمدرضا تارخ – ناظر: حیدر شکور

پیش بازی

دو تیم اصفهانی با شرایطی مختلف پای به این دیدار حساس خواهند گذاشت. ذوب آهن که پس از کسب نتایج ضعیف، با یحیی گل محمدی، یکی از موفق ترین سرمربیان تاریخ باشگاه، قطع همکاری نموده‌است، با شش امتیاز از هفت دیدار پیشین خود، در انتهای جدول قرار گرفته و برای سر و سامان دادن به اوضاع خود، تنها به پیروزی در شهرآورد نصف جهان می‌اندیشد. در حالی حسینی، دستیار اسبق گل محمدی، نخستین تجربه رسمی هدایت ذوب آهنی‌ها را در یک دیدار حساس بر عهده خواهد داشت که باید رو در روی تیم آماده و با انگیزه ویسی قرار گیرد. تنها نگاهی اجمالی به نتایج دیدار های بین دو تیم در سال های اخیر، نشان می‌دهد که حسینی چه دیدار دشواری را در گام نخست خود تجربه خواهد نمود.

در طرف مقابل، اوضاع برای دیگر تیم دیار زاینده رود، کاملا متفاوت است. تیم دگرگون یافته عبدالله ویسی، هرچند در دیدار پیشین خود در خانه مغلوب سرخپوشان پایتخت شده‌اند، ولی با 10 امتیاز از 7 دیدار، در رده ششم رقابت‌ها قرار دارند و با توجه به نزدیکی تیم ها در جدول مسابقات، با چند نتیجه خوب می‌توانند بار دیگر در بالای جدول قرار بگیرند. این در حالیست که سپاهان بحران زده فصل قبل، با ویسی کاملا پوست اندازی کرده و تعداد محدودی بازیکن از فصل قبل این تیم، در ترکیب باقی مانده‌اند. طلایی پوشان اصفهان، پس از درهم کوبیدن غذای سبز مشهد در جام حذفی، برای بازگشت به کورس قهرمانی، رقیب سرسختی را پیش روی دارند.

ترکیب احتمالی دو تیم

ذوب آهن:

محمد رشید مظاهری – محمد نژادمهدی – وحید محمدزاده – علی همام – مهرداد قنبری – مهدی مهدی‌پور – دانیال اسماعیلی فر – احسان پهلوان – مرتضی تبریزی – مهدی رجب زاده – سید محمد حسینی

سپاهان:

لی الیویرا – موسی کولیبالی – شجاع خلیل زاده – علی هلیچی – آرمین سهرابیان – میلاد سرلک – احسان حاج صفی – رسول نویدکیا – مهرداد محمدی – فرید بهزادی کریمی – پدرو هنریکه

نکات ویژه بازی

* دو تیم در تاریخچه بازی های رو در رو، تاکنون شصت بار در چارچوب مسابقات مختلف، مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که سهم طلایی‌پوشان 21 پیروزی و سهم سبز و  سفید پوشان 16 پیروزی بوده‌است. 23 دیدار بین دو تیم نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده‌است.

* دو تیم فوتبال سپاهان و ذوب آهن، از جمله تیم هایی هستند که در تمام ادوار تاریخ لیگ برتر خلیج فارس حضور داشته و 30 بار در چارچوب این رقابت‌ها به پیکار یکدیگر رفته‌اند. سپاهانی‌ها در این زمینه نیز بر حریف خود برتری داشته و با 13 پیروزی در مقابل 9 پیروزی ذوب آهن، شرایط بهتری دارند. در 8 دیدار نیز، دو تیم به نتیجه تساوی بسنده کرده‌اند.

* عبدالله ویسی و مجتبی حسینی، به عنوان سرمربی نخستین شهرآورد خود را تجربه می‌کنند.

* مهدی رجب زاده با 5 گل و ادموند بزیک و محرم نویدکیا با 4 گل، آقای گل دیدار های ما بین دو تیم بوده‌اند.

* آخرین پیروزی ذوب آهن در شهرآورد اصفهان، مربوط به فصل 89 – 90 و برتری یک گله شاگردان ابراهیم زاده با گلزنی محمدرضا خلعتبری مقابل شاگردان قلعه نویی بوده است. آن‌ها پس از این دیدار، شش سال است که رنگ برد در شهرآورد اصفهان را ندیده‌اند.

* در یک اتفاق نادر در فصول اخیر، دو تیم در حالی پای به این دیدار خواهند گذاشت که با شکست مقابل سرخابی‌های پایتخت در هفته هفتم، ملزم به کسب پیروزی هستند.

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات