10 سال از شکستگی جمجمه پتر چک گذشت؛ بازخوانی حادثه ای که زندگی او را تغییر داد


طرفداری – 10 سال پیش در چنین روزی پتر چک دروازه بان چلسی و بازیکن کنونی آرسنال با مصدومیتی مواجه شد که برای همیشه آثار آن را همراه خود خواهد داشت.

14 اکتبر سال 2006 چلسی در حالی در زمین ریدینگ به مصاف این تیم رفت که لیگ برتر یکی از تلخ ترین صحنه های خود را در این دیدار به خود دید.

به گزارش دیلی میل در ابتدای این بازی در صحنه ای که پتر چک دروازه بان آن روزهای چلسی برای مهار از دروازه بیرون آمد، برخورد پای استفان هانت مهاجم ردینگ با سر چک باعث شکستگی جمجه این دروازه بان شد. حادثه ای که همچنان با گذشت سال ها بسیاری از مردم در خصوص آن صحبت می کنند.

این اتفاق برای همیشه زندگی پتر چک و همچنین هانت را تغییر داد. استفان هانت که در آن زمان جز بهترین بازیکنان ریدینگ بود با انتقاداتی گسترده از سوی مردم و رسانه ها مواجه شد.

10 سال از شکستگی جمجمه پتر چک گذشت؛ بازخوانی حادثه ای که زندگی او را تغییر داد

پس از این مصدومیت چک به سرعت به بیمارستان رویال برکشایر شهر ریدینگ منتقل شد. جایی که در آن تشخیص داده شد دروازه بان جوان چلسی باید هر چه سریعتر مورد عمل جراحی قرار می گرفت. جراحی که طی آن دو قطعه کوچک از جمجه این بازیکن برداشته شد و قطعاتی فلزی جایگزین آن شد. ستاره فعلی آرسنال سه ماه به دلیل این آسیب دیدگی و عمل جراحی از میادین به دور بود. او در ژانویه سال 2007 به میادین بازگشت.

نکته جالب در آن بازی این بود که پس از مصدومتی چک، کارلو کودیچینی دروازه بان دوم چلسی به میدان رفت که او نیز دچار آسیب دیدگی و شد به دلیل انجام هر سه تعویض، مورینیو مجبور شد در دقایق پایانی جان تری را در دروم دروازه قرار دهد.

10 سال از شکستگی جمجمه پتر چک گذشت؛ بازخوانی حادثه ای که زندگی او را تغییر دادژوزه مورینیو مربی آن روزهای چلسی بعد از بازی در خصوص این حادثه گفت:

در ابتدا باید بگویم چک خوش شانس است که زنده است. من از مسئولان بیمارستان عصبی هستم زیرا منتظر ماندیم تا کسی گزارشی از وضعیت او بدهد. باید صبر کنیم تا ببینیم اتحادیه در خصوص این حادثه چه تصمیمی خواهد گرفت. چیزی که من را بسیار نگران می کند این است که دروازه بان من 30 دقیقه در اتاق پانسمان انتظار کشیده است. آمبولانس نمی تواند به رختکن بیاید اما چک نیز نمی توانست از رختکن خارج شود. یک ویلچر می توانست به شرایط کمک کند. این بسیار مهم تر از فوتبال است. من می خواهم یک نفر به من بگوید چرا دروازه بان من در این وضعیت قرار گرفته است.

هانت مهاجم ریدینگ نیز در خصوص حادثه پیش آمده گفته بود:

من 100 درصد به دنبال به دست آوردن توپ بودم. امیدوارم چک آسیب دیدگی بدی نداشته باشد و خیلی سریع روند بهبودش طی شود. 

 این حادثه باعث شد تا پتر چک در بازگشت به میادین با کلاهی مخصوص در دروازه حاضر شود. کلاهی که بعدها نیز از سر او برداشته نشد و تبدیل به هراهی همیشگی برای این بازیکن شد.

10 سال از شکستگی جمجمه پتر چک گذشت؛ بازخوانی حادثه ای که زندگی او را تغییر داد

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال